Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Islamda Recm Yok

scarface

New member
ercan1980' Alıntı:
Muvahhid kardeş topunu da at çöpe! Geylani midir geyikçi midir, bediüzzaman mıdır yoksa tatlı bediş midir ... her ne karın ağrılarıysa bunlar, bunların da-bunlara uyanların da ... neyse!!! Ben onların ilahlarına sövmeyim ki onlar da benim ilahıma sövmesin! :eek:

şimdi arkadaşım.bana bi miracı açıkla birde ubu bekir sıddık ra. neden en büyük sahabe olduğunu.bakim ne diceksin.sen biliyorsunya .neyin ne olduğunu.
peygamberin miracda mevlayla görüşebilmek için neden yol kattettiğini açıkla.
mevla bi yerdemidir.mewla mekandan zamandan münehzehtir elbette.ama şu çıkılan katedilen yolu bi açıklada örenelim.
bakalım ne halta konuşuyorsun.

ercan1980

New member
Web sitesi
www.kurandini.net.tc

scarface

New member
zaten bunu bekliyordum bende link vermeni.daha sorduğumu annamadınki.cevap veresin.kardeşim ALLAH sanada banada hidayet versin selametle.

ercan1980

New member
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
scarface' Alıntı:
zaten bunu bekliyordum bende link vermeni.daha sorduğumu annamadınki.cevap veresin.kardeşim ALLAH sanada banada hidayet versin selametle.
Ya eyyuhel dallin!!! Miracı sordun cevap verdim, daha ne bekliyordun ya? Defalarca kez yazmaya gerek varmı? Bu siteye de asmıştım aynı yazıyı! Link vereceğim tabi ya ne verecektim? Fesuphanallah!!!

milwaukee

New member
Scarface Tekrar Bir Dusun.kurana Yonel O Zman Insaallah Hepimiz Dogru Yolu Buluruz.

scarface

New member
ercan1980' Alıntı:
Ya eyyuhel dallin!!! Miracı sordun cevap verdim, daha ne bekliyordun ya? Defalarca kez yazmaya gerek varmı? Bu siteye de asmıştım aynı yazıyı! Link vereceğim tabi ya ne verecektim? Fesuphanallah!!!

verdiğin linki okudumda sana bunu söylüyorum.verdiğin yerde ehli sünnete peygamberperest deniyor.oda ne demekse.sora ehlisünnetin yahudilerden beslendiğinden flan bahsedilmiş.miracda peygamberin ALLAHI görmediği söyleniyor.50 vakit namazın 5 e indirilmediği falan flan.
şaşmamak lazım senin bu konulara karşı olmana.

milwaukee

New member
scarface' Alıntı:
verdiğin linki okudumda sana bunu söylüyorum.verdiğin yerde ehli sünnete peygamberperest deniyor.oda ne demekse.sora ehlisünnetin yahudilerden beslendiğinden flan bahsedilmiş.miracda peygamberin ALLAHI görmediği söyleniyor.50 vakit namazın 5 e indirilmediği falan flan.
şaşmamak lazım senin bu konulara karşı olmana.
peygamber kesinlikle ALLAHI gormemistir.hz.aise peygamber allahi gordu diyen yalan soylemis olur demistie.bkz.buhari
yine ebu zerrden nakledilen hadistede peygamberimiz ALLAHi gormedigini soylemektedir.
103. Gözler onu fark edip kavrayamaz. Oysaki O, gözleri görür/bilir. O Latîf'tir, lütfu çok olduğu halde kendisi görülemez; Habîr'dir, her şeyden haberdardır enam
dolayiyla ruyet diye bir sey yok.

scarface

New member
"Bir gece, kendisine bazı âyetlerimizi gösterelim diye kulunu Mescid-i Haram'dan çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ'ya götüren Allah eksikliklerden münezzehtir. O, gerçekten işitendir, görendir. İSRA SÜRESİ.

"1-2- İndiği sırada yıldıza andolsun ki bu arkadaşınız ne sapıtmış ne de eğri yola gitmiştir. 3- Kişisel arzularına göre de konuşmamaktadır. 4- O, kendisine indirilmiş vahiyden başka bir şey değildir. 5-7- Onu, çok güçlü, üstün niteliklerle donatılmış biri öğretti. O, ufkun en yüce noktasındayken asıl şekliyle göründü. 8- Sonra yaklaştıkça yaklaştı. 9- O kadar ki iki yay kadar hatta daha yakın oldu. 10- (Allah) kuluna ne vahyettiyse vahyetti. 11- Gözün gördüğünü kalp yalanlamadı. 12- Şimdi siz şüpheye düşüp gördükleri hakkında onunla tartışmaya mı kalkışıyorsunuz! 13-14- Andolsun ki onu bir başka iniş esnasında da Sidre-i Müntehâ'nın yanında gördü. 15- Ki onun yanında huzur içinde kalınacak cennet vardır. 16- O an Sidre'yi bürüyen bürümüştü. 17- Göz ne kaydı ne de hedefinden şaştı. 18- Hiç kuşkusuz o, Rabbinin âyetlerinden en büyüğünü görmüştü" (Necm: 1-18).

ercan1980

New member
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
scarface' Alıntı:
"Bir gece, kendisine bazı âyetlerimizi gösterelim diye kulunu Mescid-i Haram'dan çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ'ya götüren Allah eksikliklerden münezzehtir. O, gerçekten işitendir, görendir. İSRA SÜRESİ.

"1-2- İndiği sırada yıldıza andolsun ki bu arkadaşınız ne sapıtmış ne de eğri yola gitmiştir. 3- Kişisel arzularına göre de konuşmamaktadır. 4- O, kendisine indirilmiş vahiyden başka bir şey değildir. 5-7- Onu, çok güçlü, üstün niteliklerle donatılmış biri öğretti. O, ufkun en yüce noktasındayken asıl şekliyle göründü. 8- Sonra yaklaştıkça yaklaştı. 9- O kadar ki iki yay kadar hatta daha yakın oldu. 10- (Allah) kuluna ne vahyettiyse vahyetti. 11- Gözün gördüğünü kalp yalanlamadı. 12- Şimdi siz şüpheye düşüp gördükleri hakkında onunla tartışmaya mı kalkışıyorsunuz! 13-14- Andolsun ki onu bir başka iniş esnasında da Sidre-i Müntehâ'nın yanında gördü. 15- Ki onun yanında huzur içinde kalınacak cennet vardır. 16- O an Sidre'yi bürüyen bürümüştü. 17- Göz ne kaydı ne de hedefinden şaştı. 18- Hiç kuşkusuz o, Rabbinin âyetlerinden en büyüğünü görmüştü" (Necm: 1-18).

Yapma scarface! Allah aşkına yapma! Allah'ın dinine bu kadar haksızlık yapamazsınız! Üzülüyorum gerçekten! Rabbim sen bunlara hidayet ver!

Necm suresi 10.ayete verdiğin anlama göre "Allah haşâ Hz.Muhammed ile görüşüyor".

فَأَوْحَى إِلَى عَبْدِهِ مَا أَوْحَى ayet bu! Allah lafzı nerde hani? "53/10 Ve sonra kuluna ne bildirilecekse onu vahyetti." diyor ayet. Vahyi Allah mı getiriyor peygamberlere? Yapmayın Allah aşkına! Allah'ın haşa yeryüzü insanı arasında dolaşması tevrat kaynaklıdır dedim ve kaynağını da yazımda verdim. Hz.Muhammed'e üstün vasıflar yüklemeyin! Kuran bunu nehyeder. O da sizin gibi bir beşer idi der. Musa Allah ile görüşmek istemiş fakat bu mümkün olmamıştı. Muvahhid kardeş de zaten Allah'ın bu dünyada gözle görülemeyeceği ile ilgili ayeti de yazdı. tüm bunlardan sonra lütfen elçiye ve Allah'a iftira etmekten artık sakının! Yolunuz yol değil! Taş değilsiniz elbette yazılanları akledebilecek bir yeteneğe sahipsiniz. Lütfen biraz ince düşünün! Önceki ve sonraki ayetleri de iyi inceleyin! Mümkünse arapçasından!

Selametle!!!

milwaukee

New member
Ayetleride Biz Biliyoruz.allahi Gormedi Diyoruz.
Ayette Rabbinin Ayetlerinden En Buyugunu Gordu Diyor.
Allah Kesinlikle Gorunmedi.
Bkz Kuran Ve Buhari Hz.aise Hadisi.

Üst Alt