Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslam dininin doğru tanıtıldığına inanıyor musunuz?

İslam dininin doğru tanıtıldığına inanıyor musunuz?

• evet

Kullanılan: 3 30.0%
  • hayır

Kullanılan: 6 60.0%
  • fikrim yok

Kullanılan: 1 10.0%

• Kullanılan toplam oy
    10

0707ugur

New member
islam dini sizce medya aracılığı ile nasıl tanıtılıyor
siz anket sorusunu medya aracılığıyla nasıl tanıtıldığını söyleyiniz

yolcu

New member
valla kardes medya dedın ama iki çesit medya var,,,,,,,
1. medya kendını modern zanneden, islam düşmanı, ateist medya
2. medya islami, muhafazakar, medya

1. gruba gıren medya, en son olarak okulda namaz kılan kardeslerımız hakkında nasıl haberler yaptı hepımız bılıyoruz, sımdı bu insancıklar islamı guzel tanıtır mı
2. grub ise herkesın begenısını kazanmış ve ahlak kurallarını asmayan, yanı islamı guzel ynasıtan

abrec

New member
medya aracılığla diyorsan yanlış anıtılıyor bn fikrim yok dedim ama yanlış bence medyayı görmedim ben genel olarak dedim.

berfut

New member
Benim fikrim ise yanlış tanıtıyoruz
neden bir mevlana degiliz neden yunus degiliz
Hep iyi yönlerinden görmeliyiz
zaman herzaman oldugu gibi gönülden görme zamanı diyorum ...

Dostlara duacýyýz

New member
valla kardes medya dedın ama iki çesit medya var,,,,,,,
1. medya kendını modern zanneden, islam düşmanı, ateist medya
2. medya islami, muhafazakar, medya

1. gruba gıren medya, en son olarak okulda namaz kılan kardeslerımız hakkında nasıl haberler yaptı hepımız bılıyoruz, sımdı bu insancıklar islamı guzel tanıtır mı
2. grub ise herkesın begenısını kazanmış ve ahlak kurallarını asmayan, yanı islamı guzel ynasıtan

Arkadaşa sonuna kadar katılıyorum..:)

ter ýþýnlarý

New member
amaaaaaaaaaaan
ha yanlış tanıtılmış ha doğru.
ne fark eder ki??
kuran tevbe suresi 5. ayette onları nerde bulursanız öldürün demiyor mu?diyor.
Ee yabancılar müslümanları nasıl bilio?potansiyel terörist olarak biliyo.
ne fark var şimdi?:cool:

bekir

sadece bir kul
Yönetici
amaaaaaaaaaaan
ha yanlış tanıtılmış ha doğru.
ne fark eder ki??
kuran tevbe suresi 5. ayette onları nerde bulursanız öldürün demiyor mu?diyor.
Ee yabancılar müslümanları nasıl bilio?potansiyel terörist olarak biliyo.
ne fark var şimdi?:cool:

Farkı kendinde göremiyorsan... :) körmüsün? :;)

ter ýþýnlarý

New member
fark yoktur,bekir.
sonuçta doğru da tanıtılssa yanlış da tanıtılsa tüm müslümanlarda(pek dindar olmayanlar hariç) teröristlik potansiyeli vardır!

K.aram

New member
Benim yasadigim ulkede Muslumanlik cok zor bi dinmis gibi tanitiliyor.

ÝslamSever

New member
Dinimizi iyi tanıtıyoruz dersek büyük yalan söylemiş oluruz.Bir kere her kafadan aurı bir ses geliyor bu 1.Bazı alimler,kimi alimlerden,kendilerini daha üstün göstermek için kendilerinden katma bilgilerle yorum yapmaktadırlar.İslam'ın bazı temel olmayan,küçük detayda ki bilgileri değiştirirler bir ölçüde 2.İslam barış dinidir öyle değil mi?Bunda hiç kimsenin bir şüphesi yok.O zaman neden İslam'ı ,hizbullahçılarla aynı kefeye koyuyorlar.Bıçak,silah,taramalı silah vs.gereçlerle kafirlerden(batı dünyasının fertleri) intikam alır gibi makaleler,fotoğraflar ve tonlarca mesajlar sunulmaktadır 3.Bu yanlış bir bakış açısıdır.Böylesi barış bir din,böyle gösterilemez dünyaya! Ayetlerde çelişki desem Allah'ın ayetlerini asla tekzib etmiyorum ve yok saymıyorum.Haşa! Ama 'bazı yazarlar' ayetleri Türkçeye çevirirken bir takım hatalar yapmaktadırlar 4.Bir de evliliğe deyineceğim: İslam hukukuna göre biliyorsunuz çoklu eşlilik vardır.Bence İslam Uleması buna bir çare bulmalıdır günümüzün standartlarına uygun bir değişiklik yapılması konusunda.Zaten İslam'ın temel bilgileri,temel ahlakî değerleri ve şeriat kanunları asla değiştirilemez ve yok edilemez.Ama günümüze uygun olarak bazı konular iyileştirilip hatalarıda kapatmak,İslam'ı diğer inanmayan gayri müslim insanlarında ilgisini çekecektir 5.Evet buraya kadar anlatmak istediğim bu konular gibi,İslam dininin,iyi tanıtılmadığı yönünde ki teşhis ettiğim konulardı.Daha çok konu var tabi bunun gibi.Ama Şiddetle bir tanıtım biçimi olamaz.Bunu savunuyorum.Sana kalkan bir el dahi olsa,Allah rızası için ''Gel,ne olursan gel,nerden geldiysen,İslam'a gel'' misakıyla Müslümanın burda sabırlı ve Allah için son derece iyi olması gerekmektedir.Tabi zor durumlarda Müslüman bir fert,kendisinide ve ailesinide korumayı bilecek ama şiddet en son çaredir.Yoksa bizde assak,kessek,biçsek,affedersiniz küfür etsek;o zaman kafirlerden,diğer gayri müslim insanlardan ne farkımız kalacak.Sonuçta kaybeden biz olmayacağımıza göre,son derece relax olmalıyız.Gazaba gelip,yanlışlıklar yapmamalıyız.Şeytan aceleciliği sever.Acele etmemeliyiz.Son olarak diyeceklerim ise,Allah'ın İslam'ını veyahut sevgili peygamberimiz Hz.Muhammed (S.A.V) efendimizin dönemindeki İslam'ı yaşıyor muyuz onu bilmiyorum ama,biz Müslümanlar gerçekten uyanık olmalıyız ve iyi niyetli olmalıyız.Allah sabredenlerle beraberdir!

hamza_571

New member
dogru tanıtılsaydı bu durumda olurmuydu millet
bakın bakalım cevrenize
10 kişiden en az 5 islama degil islamı kendine uyduruyor.

Demlik

New member
Medya aracılığı ile yanlış olabilir ama.

0707ugur

New member
anketi açalı baya olmuş ama internetten izlediğim amerikan yapımlarda özellikle south park islamı hep bombacı katliamcı yobaz olarak göteriyor bence batılı ülkelerin yarısından çoğu tamamına yakını böle bilior buda bence ortadoğu ülkelerinin yüzünden baksana daha geçenlerde arabistanda yangında kızları kurtarmamışlar düşününki hiç bilmeyen okursa bu haberi nasıl tanır..

Üst Alt