Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İnsan neden evlenmeli sizce?

leyla

New member
insan neden evlenir valla ne bilim işte evleniyom kader kısmet şurda ne kaldı evlenmeme 1 ay bile yok ağlayıp duruyorum çok zor insanın ailesinden ayrılması .tabi insan mutlu olmak için evlenir ALLAH herkese hayırlısını nasib etsin iyilerle karşılaştırsın farklı bi hayat hayal ediyorum umarım umduğum gibi olur ALLAH korktuklarımızla karsılaştırmasın inşallah ne diyim bana dua edin abilerim ablalarım kardeşlerim saygılarımla.........

Azra

New member
sevgili leyla biliyosun dualarımız senin için kardeşim biliyorum canını çok sıkıyosun mam sıkma demekki hayırlısı böyleymiş.inşallah mutlu olursun canım benim.bana bak bende farklı bi hayata adım attım zormuymuş.sen çok iyi bi kızsın zaten inşallah evlendiğim kişide senin gibi iyi olur kardeşim düğününede az kaldı bu arada inşallah hayırlısı ile oda olur....

Z

zeynep_hearty

Guest
"İslamda görücü usulu uygulama en uygun olanı ama bunun dahi sıhhi şartlarda oluşması gereken kurallarından bi haber yaşıyoruz. Örnek olarak, bir kadının saçının erkeğe görünmesi haramdır, fakat kendisini istemeğe gelmiş bir erkeğe saçlarını göstermesi bir emirdir desek, ne dersiniz ? İnanıyorumki bir çok insan bunu "hadi canım" şeklinde bir sözle cevaplandırır. Ama doğrusu budur. :

öncelikle rabbim razı olsun kaleme aldığınız düşüncelerinizin birçoğuna gönülden katılıyor samimi dualarınıza amin diyorum lakin alıntı yapmış olduğum kısımla ilgili kaynak belirtirseniz sevinirim zira ilk kez böyle birşey duydum şaibeye yol açmamak ve şaibeyi gidermek adına detaylı bilgi verirseniz daha uygun olacağı kanısındayım ..rabbim razı olsun ..selam ve dua ile...

radikal

New member
öncelikle rabbim razı olsun kaleme aldığınız düşüncelerinizin birçoğuna gönülden katılıyor samimi dualarınıza amin diyorum lakin alıntı yapmış olduğum kısımla ilgili kaynak belirtirseniz sevinirim zira ilk kez böyle birşey duydum şaibeye yol açmamak ve şaibeyi gidermek adına detaylı bilgi verirseniz daha uygun olacağı kanısındayım ..rabbim razı olsun ..selam ve dua ile...

Ve Aleyküm selam! duanıza duacıyız.
Allah (cc) sizden de razı olsun. Alıntı yaptığınız yer İhyau' Ulumi'd Din Ahmet Serdaoğlu tercümesi,Bedir yayınevi,3.baskı.Bu bölüm evlilik bahsinde geçer. Sayfasını şuan tam olarak hatırlayamıyorum, ama o konunun ilk başlarında geçiyor. Ashabın (r.anhüm ecmain) ve tabiinlerin birebir yaşantısından örnekler ile imam-ı gazali bu şekli ile doğruluyor. İncelemenizi tavsiye ederim.

Asya

New member
İnsanların yaşantılarını bilemezsin asya....Neden kapanamadıklarınıda..
Bu özel bir mevzu...
Neden evlenmek isterim diye yazdıgım o mesajda öz olsada açıkladım..başka bir şey yazmamda mümkün degil...

zaten altını çizdigim cümlelerin gibi düşünmüyorum...
islami çizgiden uzak birini de istemiyorum bile.....
Eşim beni kapatsın da demiyorum,,,
İmanlı ise zaten benim kapanma istegime karşı çıkmaz.. :)

Açık olmam belki dezavantaj ama Allah gönüllerdekini en iyi bilendir..
İnşallahta gönlüme göre birini nasip eder ...Ne diyelim..

V'esSelam

insanların yaşantılarını tabiki bilemem.özel bir mevzu olduğunu bilmiyordum.olabilir herkesin yaşam tarzı farklıdır.saygı duyarım.kimse kimsenin yaşam tarzına da karışamaz.ama benim bildiğim genelde Anne babalar kızlarını kapatmak isterler.kızlar açık olmak ister.sizinki de tam tersiymiş.Allah hayırlısını nasip etsin.Allah doğru yoldan ayırmasın.Allah yanlış kişiyi nasip etmesin.

CCCCCC

New member
Evlenmeden önce eşinizi tercih ederken çok dikkatli olmalısınız.Ypaycı hareketlerinden kaçının.Yoksa gerçekı yüzünü evlenince tadarsınız :) lakin bir insanın yapmacık hareket yaptığını en sinirli anında anlarsınız.Bir zaman sonra sinirlenince sizi ne yapmak istediğine bakın bırakıp gidiyormu yoksa sizi önemsiyormu? Yapmacık hareketler yapan kişilerden uzak durun bunu anlamak çok kolay

ALLAH C.C bu yazıyla bilinçlenenleri korusun.Gerçekten kandırılmak istemem bu konuda.Evlenmeden önce ve sonra köprüyü geçene kadar gibi.ALLAH C.C göstermesin öyle insanlardan uzak durmak isterim

Üst Alt