Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İlmi Ebedan İlmi ile ilgili

  • Konbuyu başlatan Sami Ýslam Güleç
  • Başlangıç tarihi
S

Sami Ýslam Güleç

Guest
Selamunaleykum
İlmi Ebedan ilmi ile ilgili paylaşımım...
Ol Bir Damar Oynar ki Acep Neden?
Haktır onu hikmette depredip lütfeden,
Arif ol azizim anla işaretini,
hayatın içinde bekle beşaretini...
Hacı Ali Bayram efendi bu beden ilmini google de açıklamış ama ben önemli olan seyirmeler ihtilaçlar manasını açıklamak istedim en önemli ihtilaç yani seğirme yazılmamış.
Sol kol pazu dışı içi ihtilacı ve sağ kol pazu dışı içi rızık haberidir.
Sağ kol dışı ihtilacı hısım akraba olmayan kadından rızık, sağ kol içi hısım akraba olan kadından rızık.
Sol kol dışı ihtilacı hısım akraba olmayan erkekten rızık, sol kol içi hısım akraba olan erkekten rızık haberidir.
Tezahür eden ihtilaç ne kadar uzun sürerse etkileşim o derece yüksek olur.
Örnek olarak sol kol dışı 3-5 saniyeden çok seyirse ihtilaç ederse en az 1 yıl rızık haberi verilmiştir. Seyirme ihtilac ne kadar uzun sürerse yaşanacak hadise o kadar yoğun demektir.
Ayrıca ihtilaç ortalama 3 gün ve veya 3 ay içinde hayat içinde tezahür eder.
Bir kul Allah katında ilmi ebedan ilmine vakıf edilmişse o kul yaşamına dikkat etmeli. İyilerden olmalı.
Allah rızkını kestiği kulunun canını Azrail ile alır, anlatılan ilmi ebedan ilmi,
kalpte nakş eder. Ilmi ebedan ilmi 3 gün veya 3 ay içinde yaşam içinde tezahür eder fakat şöyle bir durum vardır, sol kol ve sağ kol içi olsun dışı olsun eğer ki 3 ay geçmiş ve hiç ihtilaç olmuyor ama bedenin herbiryeri haber ediyor amma kollar haber etmiyorsa bu demektir ki Rabbilalemin rızık haberi vermiyor, ecel yaklaştırılıyor vesile haberleri gelir zaten bu mevki ve makama erebilen kul Hakka ulaşma sevincinde bu duruma üzülmez mutluluk duyar. İlmi Ebedan ilmi (K.S.) kidirrûhu Sirruhu makamında iken tezahür eder. (K.S.) Allah Dostu makamıdır. Başın tepesinden ayak tabanına kadar ihtilaç eder. Yorgunluktan veya kas gerilmesi gibi bir durumdan meydana gelen bir durum değil anlatılmaya çalışılan. İlim her kula verilebileceği
kur-anda müjdeleniyor. Kol ihtilacına dikkat edilmesi gerekir sadece aslında kol değil tüm seğirmeler verilen haberler takip edilmelidir, ama kol pazu ihtilacları önemlidir. Dinen ilim açıklamakta bir sakınca yoktur aksine bilinmesinde fayda vardır. Kuranda "ilmi mi arttır ya rab" ayet ile sabittir. Ilmi ebedan ilminden sonra Yüce Allah tarafından verilen ilim Gayb-ı Azam ilmidir. Gayb-ı Azam ilminin tezahür etme şekli farklıdır ve sadece kalbe değil göze de nakş eder. Gayb-ı Azam ilminden sonra gelen ilim Sırlı Rüzgar ilmidir ve bu iliminde tezahürü farklıdır bedende ve bu ilim ise kaburgalara kadar nakş eder. Gayb-ı Azam ve Sırlı Rüzgar ilmi (R.A.) makamında gelen ilimlerdir...
Google da Gayb-ı Azam ilmi ve Sırlı Rüzgar ilminin açıklamasını bulamazsınız, herhangi bir kaynaktan kitaptan okumakta mümkün değildir.
Ledün ilmini bilmiyorum. Sûbânallahü ve'l Elhâmdülillah.
İlmi ebedan ve Gayb-ı Azam ile Sırlı Rüzgar ilmini bilirim hamd olsun.
İlmi ebedanin en önemli ihtilacı bilinsin istedim... belki bir faydam dokunur düşüncesi ile paylaştım. Bir çuval para dökülse zemzem suyu ile hergün abdest alınıp namaza durulsa ilim verilecek demek değildir, bu Râhman ve Rahim Allahın bir lutfudur ve lutfu (O) istediği kuluna verir. (O)'ndan başkası ilim dağıtamaz, ilim bakkalda yada bir showroom da bulunmaz.
belki aklınıza takılır nakş hadisesi bedene değil rûha eder kur'an-ı kerim de nefâ-i rahmaniye der ona.
sözlerime son verirken Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bir demecini paylaşayım?
Başkomutan ne güzel söylemiş,
En Hakîyki Mürşid İlimdir.
 
Üst Alt