Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hedefin etrafını temiz tutabiliyormuyuz?

isimsiz

New member
Hicretin 8. senesinde onbin kişilik İslam Ordusu ile yüzbin kişilik haçlı ordusu Şam yakınındaki Mute'de karşılaştılar..
Abdullah bin Revaha yaralıydı ve bir et parçası yemekle meşguldü.Arkadaşı Cafer'in şehadet haberini alınca tekrar atına bindi ve çarpışmaya daldı..
O sırada içinden gelen bir ses O'na dedi ki:"Dünyayı sen mi düzelteceksin?Bak biraz sonra öleceksin.Halbuki Medine'de seni ömür boyu rahat yaşatacak hurmalıkların var.Ailen var.Kölelerin var...Dön geri!'''
Artık hedefi kirlenmiş,çalı çırpı ile kapanmıştı...Açmak gerekirdi hedefin etrafını...hedefi öyle yapayanlız görmeliydi.O'na ulaşmak için, bütün engellerden sıyrılabilmek,bütün engelleri bertaraf edebilmek gerekirdi.Meşgul olacak ondan başka hiçbir şey kalmamalıydı.
Abdullah bin Revaha atının üstünde,içindeki sese şu cevabı verdi:
"-Eşini mi düşünüyorsun?O'nu boşadım.Kölelermi?Hepsini azad ettim.Medine'deki bağ ve hurmalık mı?Hepsini Resul'u Ekrem'e hediye ettim.Söyle ey nefis başka bir diyeceğin kaldı mı?"
Etrafı çerden çöpten arınan hedef şimdi az ötede parıl parıl parlıyordu.
Ertesi gün yüzbin kişilik Haçlı ordusu onbin kişilik islam ordusu karşısında geri çekilmek zorunda kaldı.
HEDEF ADAMI,HEDEFE GİDEN YOLLARI VE HEDEFİN ETRAFINI TERTEMİZ TUTMAYA MECBURDUR.
Hedefinizin size en yakın olduğu an, aranızda hiçbirşeyin bulunmadığı andır.
Hedefi tam görmenize müsaade etmeyen hiçbir şeye tahammül göstermemelisiniz.

nida

New member
evet... gaye insanı,dava adamı olabilene ne mutlu..
Allah razı olsun kardeşim paylaştığın için.

Serhan Eðeryýlmaz

New member
Kuran-ı Kerim ve Hadis-i Şeriflerle insan hedefini belirler

Allah Kuran-ı Kerim'de buyuruyor :''Allah kendi yolunda olanların işlerini kolaylaştırır.''

Şu var ki,insan her zaman Allah'ın sözünden çıkmaz ise o hedefine durmadan gidiyor demektir.

Üst Alt