Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hadis Tarihi

nod

New member
Selamlar,

Hadis tarihi hakkında kitap arıyorum. Nasıl, ne zaman yazılmaya başlandığı, hangi tekniklerin uygulandığı vs. Yetkin bir kişinin elinden çıkmış bahsettiğim özellikte bildiğiniz bir kitap biliyorsanız bana tavsiye ederseniz çok memnun olurum.

İnternette bu konu hakkında bilgiler bulabiliyorum ancak kaynakların belirsizliği ve kimlerin ne amaçla yazdıklarından emin olamadığımdan yeteri kadar faydalanamıyorum.

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
bu konuda dini yayın evlerinden temin ede bilirsiniz hadisin yazılması peygamberimiz zamanında başlanmıstır 3 yıl gibi kısa bir sure yazılmamıstır fakat tekrar yazılmaya başlanmıstır

fahren55

New member
değerli kardeşim ne bulursanız okuyun. ama kafanızın karışacağına ve bu yüzden telaşa kapılmayacağınıza kendi kendinize söz verin. çünkü kafa karışmazsa rahmet gelmez. deniz neredeyse gemi oradadır. dert nerdeyse derman oraya gelir. Hadiste ne diyor Allahı seviyorum diyen belalara hazır olsun. aşk belaya talip olmaktır.

abdurrauf

New member
kardeşim bu hususta ismail lütfi çakan ın bir kitabı var onu tavsiye ederim ibrahim canan ın kutubu sitte nin 1. cildide guzel

Üst Alt