Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

gerçekten güzel bir hikaye

ibrahimonur

New member
Evcil hayvanlar satan bir dükkanın vitrinindeki "satılık köpek yavruları" levhası,henüz yedi.sekiz yaşında gözüken bir çocuğun dikkatini çekmişti.
İçeri girer girmez dükkan sahibine 'köpek yavrularını kaça satıyorsunuz'
diye sordu.adam,yavrusuna göre değişir dedi ama fiyatların otuz dolarla elli dolar arsında oynadığını söyleyebilirim.
çocuk elini cebine attı,biraz para çıkardı dikkatle saydı 'iki dolar otuzyedi sentim var yavrulara bakabilirmiyim'dükkan sahibi çocuğa gülümsedi ve bir ıslık çaldı,ıslığı duyan bir köpek dükkanın içindeki kulübesinden çıkıp koşmaya başladığında,arkasından yün yumağı gibi beş küçük yavruyu gördü çocuk,
yavruların dördü hızla koşarken beşincisi onların gerisinden üstelik topallıyarak geliyordu.Topal köpek yavrusu çocuğun hemen ilgisini çekti.
dükkan sahibine sordu,bu yavrunun nesi var.dükkan sahibi,veterinerin dediğine göre kalçasında bir kemik eksikmiş,dedi hep topallıyacakmış.
Çocuk bu cevap üzerine heyecanla atıldı,tamam bunu almak istiyorum!
'hayır'dedi dükkan sahibi,bunu almak istemezsin,ama gerçekten almak istiyorsan onu sana bedava verebilirim.bu cevap çocuğu kızdırmıştı,adamın gözlerine baktı ve parmağıyla topal yavru köpeği işaret ederek 'onu bana vermenizi istiyorum,dedi onu satın almak istiyorum fiyatı neyse size ödüyeceğim,şimdi size 2dolar 37 sent verebilirim,kalan parayıda ayda 1dolar,1dolar öderim'
dükkan sahibi,o yavruyu gerçekten istiyor olamazsın diye üsteledi.Unutmaki o hiçbirzaman diğer köpekler gibi koşup oynuyamıyacak.Adamın bu ısrarı üzerine küçük çocuk pantılonunu yukarı kaldırdı ve iki çelik bağla desteklenmiş sol bacağını gösterdi,
'bende iyi koşamıyorum,kendini anlıyacak bir sahibi olduğu için bu yavru çok sevinicek......'

ummutalha

New member
hakkaten ne kadar etkileyici..
paylaşım için sağolasın....

Üst Alt