Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Erhan Kardeşime

TiKky

New member
SELAMIN ALEYKÜM

ERHANCIM KAMU OYU YOKLAMASI YAPACAĞIM İNŞAALLAH :)

Arkadaşlar Güncel konular bölümünü Erhan tek başına götürüyor Maşaallah ... Bölümün adını Erhan olarak değiştirmeyi öneriyor ERHANLI GÜNLER :p Veya ERHANLI Saatler olarak ej ej ej ... :eek:

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk

TiKky

New member
Erhanı Bekliyoruz Gelsede bir şey dese :) Nazar değdi sanırım :D

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
hepinizi çok seviyorum

hepinizi çok seviyorum

sevgili kardeşlerim
size bir kaç cehennem ayeti yazmak istiyorum
-onlara kaynar irin içireceğiz bununla bağırsakları patlayacak -
-orada bizden serinlemek için yağmur isteyecekler onlara kaynar asit yağmurları yağdıracağız-
-onların derileri kavrulacak,azabı tekrar tatmaları için yeni deriler giydireceğiz-
sevgili kardeşlerim bunları neden yazdım
en büyük azabtan kurtulma ihtimali olmayan iblis oraya kendisiyle beraber ne kadar insan götürürse onu ker oralar sayıyor ve bunu da başardığı çoğunluğu kandırdığı yine kuranda Allah tarafından haber veriliyor

sebe 20-iblis vaadini yerine getirdi
diyor ayet

evet
sevgili kardeşlerim bu kadar ciddi bir durum söz konusu iken biz ne yapıyoruz
herkez kendisine bir baksın Allah rızası için
pis nefsini haklı çıkarmak için her yolu deniyor insan oğlu
ve o zavallı yalan yanlış ilmiyle Allah a kurana ve elçilerine kafa tutuyor belki haberi bile yok
sevgili kardeşlerim
bir daha söylüyorum
Allah korkulan kaçılan bir Allah olmak istemiyor
sevilen AŞIK OLUNAN HATTA HAYRAN OLUNAN BİR ALLAH OLMAK İSTİYOR
SEVEN SEVDİĞİNE KAÇAR
KORKAN KORKTUĞUNDAN KAÇAR

mesud

New member
E R H A N' Alıntı:
sevgili kardeşlerim
size bir kaç cehennem ayeti yazmak istiyorum
-onlara kaynar irin içireceğiz bununla bağırsakları patlayacak -
-orada bizden serinlemek için yağmur isteyecekler onlara kaynar asit yağmurları yağdıracağız-
-onların derileri kavrulacak,azabı tekrar tatmaları için yeni deriler giydireceğiz-
sevgili kardeşlerim bunları neden yazdım
en büyük azabtan kurtulma ihtimali olmayan iblis oraya kendisiyle beraber ne kadar insan götürürse onu ker oralar sayıyor ve bunu da başardığı çoğunluğu kandırdığı yine kuranda Allah tarafından haber veriliyor

sebe 20-iblis vaadini yerine getirdi
diyor ayet

evet
ve o zavallı yalan yanlış ilmiyle Allah a kurana ve elçilerine kafa tutuyor belki haberi bile yok
sevgili kardeşlerim
bir daha söylüyorum
Allah korkulan kaçılan bir Allah olmak istemiyor
sevilen AŞIK OLUNAN HATTA HAYRAN OLUNAN BİR ALLAH OLMAK İSTİYOR
SEVEN SEVDİĞİNE KAÇAR
KORKAN KORKTUĞUNDAN KAÇAR

Allah Korkusu

Ey iman edenler, Allah'tan korkun.
Herkes yarın için neyi takdim ettiğine baksın. Allah'tan korkun.
Hiç şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan haberdardır.
(Haşr Suresi, 18)

İskender Allah'tan korkmayın diyor ama Allah benden korkun diyor
iskender risalet nurlarında tanıtığı tanrı 2 boyutlu enerji kitlesi iskenderin kafesinde yaşıyan biriymiş iskender risalet nurlarında tanrısını öyle tanıtıyor

Ama bisim Korktuğumuz Allah'Allemlerin rabi eşi ve benzeri olmayan doğmamış ve doğrulmamış Korkulmaya ve sevmeye layık olan bir Allah' bizim korkumuz Allah'a olan saygıdandır korkumuz Allah'ın nimetlerine nankörluk edermiyiz diyedir biz rabimizi sevdiğimizden öturu korkarız ve Allah hem sevmeye hemde korkulmaya layıktır
Allah resulu ustunluk takvayladır buyuruyor

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
sevgili kardeşim kurana göre yedi çeşit takva derecesi vardır
o yüzden üstünlük takvayladır
iblis sözlük anlamıyla işi örtmüş
kuranın bir lafzı anlamı yedi tanede ruhu anlamı vardır
bu ruhunu sadece ALLAH TAN İLİM ALAN ANLAR VE ÖĞRETİR
AMA lafzını yaşarbile tercüme eder yalan yanlış
ne zaman akledecek ve ALLAH TAN GELEN RUHUNUZU ÖLMEDEN EVVEL ONA TELİM ETMEYİ KALBEN DİLEYECEKSİNİZ
NE ZAMAN ÖLMEDEN EVVEL ÖLECEKSİNİZ

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
ölmezden Evvel Ölmek Fiil'midir!
Sıfat mıdır!
Bunun Karaını ver Verdiğin kararda eğer Ayeti Örte biliyorsan Daha Ne istersin.
-Deki: Ruh Rabbimin Bilgisindedir.

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
insan ın eceli geldiğinde ölüm melekleri
ruhu tekrar Allah a ulaştırırlar zaten
asıl olan ölmeden evvel ölmektir
emaneti hayattayken teslim etmek demektir

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
evet

Ben inşallah Dosdoğru bir yoldayım. Hidayet rehberim Kuran. 1 Sülük bitirdim. 2 Tarikaten hicazetliyim. Bu demek değildirki Ben oldum. Gör ki nefsim hala pis.
Ben demiyorum Yaşar Doğrucudur. Aldığı eşe bakıver.
Sadece ALLAHA ve Rasulüne Laf edene VALLAHİ susmam.

mesud

New member
E R H A N' Alıntı:
insan ın eceli geldiğinde ölüm melekleri
ruhu tekrar Allah a ulaştırırlar zaten
asıl olan ölmeden evvel ölmektir
emaneti hayattayken teslim etmek demektir
ERHAN SENİN EFENDİN İSKENDER CENETİ KENDİ TEKELİNE ALIŞI BİLE BUYUK BİR ŞİRKTİR İSKENDER DİYORKİ ALLAH'A ULAŞMAYI DİLEYİ HİÇ BİR AMEL İŞLEMESEDE KUFURDE İSEDE ALLAH'A ULAŞMAYI DİLŞEDİĞİ ANDA 1.İNCİ KAT CENET ONUNDUR VE GARANTİDİR MURŞİDE ULAŞMAYI DİLEDİMİ 3.KATCENET ONUN HAMDE GARANTİ VERİYOR VE EN SON 7.KAT CENETİ GARANTİ EDİYOR BU KURANIN HANGİ AYETİNDE PEYGAMBERİMİZİN HANGİ SUNETİNDE VAR CENET SİZLERİN TEKELİNDEMİ BEN DEVRİN İMAMIYIM DİYOR VE ALLAH'IN HUZURUNDA PEYGAMBERLERE NAMAZ KILDIRIYORUM DİYOR BUDA HANGİ AYETE VAR PEYGAMBERİMİZİN HANGİ HADİSİNDE VAR KURANA İFTİRA ATARAK ALLAH DEVRİN İMAMININ RUHUNU İNSANLARIN BAŞININ UZERİNE GÖNDERİP EY RUH ÇIK HANI İFTİRACILAR KURANIN HANGİ AYETLERİ BANA BİR HADİS GÖSTERİN

İskender Yakancı konumunda olan bir şahıstır çünkü; İskender kendisini bu devrin imamı, Said Nursi’yi de bir önceki devrin imamı olarak lanse etmesine rağmen Said Nursi’nin eserlerinde asla Ruhun Allah’a Ulaştırılmasından, ölmeden önce Ruhunu Allah'a ulaştırmayanın kafir olarak ölmüş olacağından bahsedilmiyor. İskender’in mantığına göre bir önceki devrin imamının da küfür ve dalalet içinde ölmüş olduğu gerçeğini apaçık ortada olduğundan dolayı, bu mühim açmazdan ötürü İskender yalancı konumundadır. İskender kendi silahıyla kendisini vuran bir şahıstır. İskender kendi mantık örgüsü içinde (bu sitede delilleriyle ispatladığımız) bunca çelişki olmasına rağmen müritlerini kendisine taparcasına itimat ettirebildiğinden dolayı da usta bir büyücüdür.

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
mesud' Alıntı:
ERHAN SENİN EFENDİN İSKENDER CENETİ KENDİ TEKELİNE ALIŞI BİLE BUYUK BİR ŞİRKTİR İSKENDER DİYORKİ ALLAH'A ULAŞMAYI DİLEYİ HİÇ BİR AMEL İŞLEMESEDE KUFURDE İSEDE ALLAH'A ULAŞMAYI DİLŞEDİĞİ ANDA 1.İNCİ KAT CENET ONUNDUR VE GARANTİDİR MURŞİDE ULAŞMAYI DİLEDİMİ 3.KATCENET ONUN HAMDE GARANTİ VERİYOR VE EN SON 7.KAT CENETİ GARANTİ EDİYOR BU KURANIN HANGİ AYETİNDE PEYGAMBERİMİZİN HANGİ SUNETİNDE VAR

cevap
sevgili kardeşim
'insanlar vardır cennetlik amel işlemişlerdir ama cehenneme gideceklerdir
insanlar vardır cehennemlik amel işlemişlerdir ama cennete gideceklerdir'
hadisi sana birşeyler anlatmıyormu
nedir cennetlik amel?
namaz,oruç,haç,zekat,kelime-i şaadet,zikir
değilmi
eee
bu insanlar kalben Allah a yönelmedikleri için cehenneme gideceklerdiyor hadis...
bunun neresi acaib
tabiki ayette var inşaallah
kehf 103-104-105 de bu hadisi şerifin ayetidir
birde insanlar vardır ki,amelleri cehennemliktir ama Allah a ulaşmayı diledikleri için Allah o günahları hemen sevaba çeviri ve cennete giderler diyor hadis
bu da inşaallah enfal 29 da geçiyor

CENET SİZLERİN TEKELİNDEMİ BEN DEVRİN İMAMIYIM DİYOR VE ALLAH'IN HUZURUNDA PEYGAMBERLERE NAMAZ KILDIRIYORUM DİYOR BUDA HANGİ AYETE VAR PEYGAMBERİMİZİN HANGİ HADİSİNDE VAR KURANA İFTİRA ATARAK ALLAH DEVRİN İMAMININ RUHUNU İNSANLARIN BAŞININ UZERİNE GÖNDERİP EY RUH ÇIK HANI İFTİRACILAR KURANIN HANGİ AYETLERİ BANA BİR HADİS GÖSTERİN
cevapsevgili kardeşim
namaz müminin miracıdır
hadisi şerifi anlayana huzur namazını anlatır
ki peygamberimiz s.a.v. son günlerinden bir gün mescidde
namazı Ebu Bekirin Hz lerinin kıldırmasını emretmiştir
bu onun kendisinden sonraki imam olduğuna işaret etmesidir
anlayana
Ebu Bekir Hz leride Hz Mehdi Gibi peygamber olmayan bir imamdır

inşaallah huzur namazından bahseden ayeti bir kere daha yazayım
inşaallah bu sefer okursun
A'RAF-206: İnnellezîne inde rabbike lâ yestekbirûne an ibadetihî ve yusebbihûnehu ve lehu yescudûn(yescudûne).
Muhakkak ki; Allah’ın katında olanlar (Huzur namazı kılanlar) O’na ibadet etmekten kibirlenmezler. Ve O’nu tesbih ederler. Ve O’na secde ederler

ayette de çok açık görüldüğü üzere Allah ın indinde kılınan bir namaz söz konusu

İskender Yakancı konumunda olan bir şahıstır çünkü; İskender kendisini bu devrin imamı, Said Nursi’yi de bir önceki devrin imamı olarak lanse etmesine rağmen Said Nursi’nin eserlerinde asla Ruhun Allah’a Ulaştırılmasından, ölmeden önce Ruhunu Allah'a ulaştırmayanın kafir olarak ölmüş olacağından bahsedilmiyor. İskender’in mantığına göre bir önceki devrin imamının da küfür ve dalalet içinde ölmüş olduğu gerçeğini apaçık ortada olduğundan dolayı, bu mühim açmazdan ötürü İskender yalancı konumundadır. İskender kendi silahıyla kendisini vuran bir şahıstır. İskender kendi mantık örgüsü içinde (bu sitede delilleriyle ispatladığımız) bunca çelişki olmasına rağmen müritlerini kendisine taparcasına itimat ettirebildiğinden dolayı da usta bir büyücüdür.

cevapbiz ona tapmıyoruz o bize Allah a nasıl tapılır öğretendir

MULK-9: Kâlû belâ kad câenâ nezîrun fe kezzebnâ ve kulnâ mâ nezzelallâhu min şey'in entum illâ fî dalâlin kebîr(kebîrin).
(Cehenneme atılanlar) derler ki: "Evet, andolsun ki bize nezir geldi. Ama biz, onu yalanladık ve Allah, hiçbir şey indirmemiştir, dedik ve siz, büyük bir sapıklık içindesiniz, dedik.”

sevgili kardeşlerim koskoca peygamber s.a.v. efendimiz bile
faydasız ilmin şerinden sana sığınırım yarabbi
diye dua etmesinin sebebini şimdi anlıyormusunuz

adamlar senelerce okudukları atalarından babalarından gördükleri
ilmin yanlış olduğunu duyunca nasılda kızıyorlar
her sözümüzün ayetleri olduğunu ne zaman göreceksiniz
madem her sözümüze bir ayet uydurduğumuz iddia ediyosunuz buyrun sizde yapın bakalım bu mümkünmü
bu ilmin Allah ın ilmi olduğunu ne zaman akledeceksiniz
bu ilim diplomayla satılmaz

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Allahım İMDAD ET!

Sen Gerçek manada bir Tartışma istiyorsan Gel ULUCAMİYE Kalben Bir Sohbet edelim. Beraber gezelim Alemi..

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
SEVGİLİ KARABABA
ANLAMIYORMUSUN
HEREKESİZ İLK ETEPDA KARŞI ÇIKACAĞI
KİMSENİN SÖYLEMEDİĞİNİ SÖYLEYECEK OLAN
VE ÇOK BÜYÜK BİR SALTANAT VERİLECEK OLAN (BELKİ 3NCÜ CİHAN HARBİNDEN SONRA)
MEHDİ RESUL GELMİŞTİR
VE SEN ATALARINDAN ÇOK İYİ ÖĞRENDİĞİN FAYDASIZ İLŞMİN ŞERRİ SEBEBİYLE ONA KARŞI SAVAŞ VERMEKTESİN
O KADAR ÜZÜLÜYORUMKİ
FURKAN SURESİ
27- O gün, zulmeden, ellerini (hınçla) ısırarak (şöyle) der: "Ah keşke, elçiyle birlikte bir yol edinmiş olsaydım,"

28- "Vah yazıklar bana, ne olurdu da filanı dost edinmeseydim."

29- "Çünkü o, gerçekten bana geldikten sonra beni zikirden (Kur'an'dan) saptırmış oldu. Şeytan da insanı 'yapayalnız ve yardımsız" bırakandır."

30- Ve elçi dedi ki: "Rabbim gerçekten benim kavmim, bu Kur'an'ı terk edilmiş (bir Kitap) olarak bıraktılar."

NE ZAMAN AKLEDECEKSİNİZ
BU RESULÜN
BU DEVİRDE
MEHDİ RESUL OLDUĞUNU

Üst Alt