Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Eğitilebilen Hayvanların Sırrı

emeti

New member
Genel olarak hayvanları sevmeyen insan çok azdır sanırım, ben tüm hayvanları çok severim hatta özellikle eğitilebilecek tarzda hayvanlara bayılırım, nasıl oluyorda bir hayvan eğitilerek sahibinin her dediğini anlasın ve uygulasın, çok ilginç değilmi? Peki bu hayvanların anlamaları, akletmeleri, uygulamarı hatta konuşmaya başlamarı nasıl oluyor hiç düşündünüz mü?

http://www.evcilhayvanlar.net/egitilebilen_hayvanlarin_sirri.html
http://muhammedhasenoglu.org/sevimli_canlilar.htm
http://muhammedhasenoglu.org/konusan_kuslar_mucizesi.html

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Arının nereden bal yapmayı öğrendiğini.
Karıncaların Güneyi nereden bildiğini.
Kırlangıça Çamurdan yuva yapmayı.Deniz kaplumbağalarına karada yumurtlamaları gerektiğini. İnsanlara Görmeyi Duymayı ve bunları Yazmayı kim öğretti,
Alak-4. O'dur kalemle öğreten!
Y.N. ÖZTÜRK Meali.

Serhan Eðeryýlmaz

New member
Yaratılmışların,hepsinin duyguları ve düşünceleri var Allah Alemlerin Rabbidir,alemler arası iletişim tehlikeli de olabilir tehlikesizde Kuran-ı Kerim'e ve Hadis-i Şeriflere danışmak gerek.

Serhan Eðeryýlmaz

New member
Portal bölümünden adıma tıklayarak,bütün mesajlarımı yazdığım konu'ya zan konuşmamak için bu yazıyı yazdım,içim bu yüzden çok rahat.Güncel mevzular olsun,dini mevzular olsun kendimi çok yorum yaparken gördüm,Allah beni affetsin,benim ne haddime Kuran-ı Kerim ayeti ve Resulullah'ın hadis-i şerifini belirtmeden söz söylemem böyle bir iş yaparsam sapıtmış olurum,kardeşlerim ben zan konuşmadan önce ilim öğrenmek istiyorum,zira Resulullah Aleyhisselatu Vesselam buyurmuştur :''Zan konuşmadan önce ilim öğrenin.'' bir diğer hadis-i şerifinde Aleyhisselatu Vesselam buyurmuştur :''Zan sözün en yalan olanıdır.'' zancı olmak yalancı olmaktır,ben böyle olmaktan korkuyorum,bugüne kadar yazmış olduğum yazılarımda doğru kısımda vardır yanlış kısımda siz onları atın bir kenara . Allah Teala Hazretleri insanoğluna Ayetler ve Resuller göndermiştir.Allah insanların uymaları gereken bilgileri insanlara vermiştir.İnsan kendi nefsince konuşamaz,konuşursa baş kaldırmış olur.Yazılarımda sizlere herhangi bir yanlış harekette bulunduysam beni affedin.Bir konu ile ilgili konuşulması lazım geliyorsa bu konuda tek söz sahibi nefisler değil Allah'ın ayetleri ve Resulullunun uygulamaları (sünnetleri) olmalıdır,gerisi yalan.Yazı yazdığım her konunun arkasına bu yazımı da yazacağım nasip olursa.Demek istediğim şu,konuştum konuştum konuştum ama ne konuştum ? artık konulara katılımımda ben değil önce Allah Teala Hazretleri ve sonrasında Resulu söz sahibi olacak kendimden bir şey eklemeyeceğim.Allah'ım nasip ederse

Üst Alt