Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Devletinize Güveniyormusunuz?

Devletinize Güveniyormusunuz?

• Evet

Kullanılan: 9 39.1%
  • Hayır

Kullanılan: 14 60.9%

• Kullanılan toplam oy
    23

cade

New member
devleti kenara bırakın ben bu gibi sitelerin bile islami olmadığı ve müslümanları şaşırtmak ve kafalarını karıştırmak ve yalan yanlışa yönlendirmek, FİTNE FESADA hizmet ettiğine inanıyorum .. bu sitelerin büyük çoğunluğu Müslümanlar arasına Fitne sokarak onları bir birine karşı düşmanlaştırmak için Yahudiler ve onların işbirlikçileri tarafından işletildiğine inanıyorum,,geçmişteki Aczimendiler misali ki bu siteler onlardan 1.000 katı daha berbat FİTNE ÇIKARIYORLAR anlaşılmamak için de İSLAMİ KILIĞA BÜRÜNÜYORLAR...

DEVLET başka ,Hükümet başka..
DEVLETE kesinlikle güvenmiyorum ,ama İKTİDARA TAM GÜVEN SAHİBİYİM...
Mahmud Ahmedinnejat,
Recep Tayyip Erdoğan
Hugo Chavez selam olsun mazlum halkların savunucusu liderlere...
Darbecilere , TSK ya YARGIYA rağmen geri adım atmıyan mangal yürekli başbakan Recep Tayyip Erdoğan Allah cümlenizi korusun amin... rey vermek onay vermektir senin yanında olmaktan ve seni desteklemekten ŞEREF duyarım...

Son düzenleme:

radikal

New member
devleti kenara bırakın ben bu gibi sitelerin bile islami olmadığı ve müslümanları şaşırtmak ve kafalarını karıştırmak ve yalan yanlışa yönlendirmek, FİTNE FESADA hizmet ettiğine inanıyorum .. bu sitelerin büyük çoğunluğu Müslümanlar arasına Fitne sokarak onları bir birine karşı düşmanlaştırmak için Yahudiler ve onların işbirlikçileri tarafından işletildiğine inanıyorum,,geçmişteki Aczimendiler misali ki bu siteler onlardan 1.000 katı daha berbat FİTNE ÇIKARIYORLAR anlaşılmamak için de İSLAMİ KILIĞA BÜRÜNÜYORLAR...

DEVLET başka ,Hükümet başka..
DEVLETE kesinlikle güvenmiyorum ,ama İKTİDARA TAM GÜVEN SAHİBİYİM...
Mahmud Ahmedinnejat,
Recep Tayyip Erdoğan
Hugo Chavez selam olsun mazlum halkların savunucusu liderlere...
Darbecilere , TSK ya YARGIYA rağmen geri adım atmıyan mangal yürekli başbakan Recep Tayyip Erdoğan Allah cümlenizi korusun amin... rey vermek onay vermektir senin yanında olmaktan ve seni desteklemekten ŞEREF duyarım...

Evet Bekir kardeşim, harç bitti yapı paydos! Buraya kadarmış.

Bakın adam sizi deşifre etti, artık zorlamayın, işi tatlılıkla bırakın ve teslim olun.

Çıkış butonuna bastığınızda bu forum artık kendi kendini imha edecektir. Bu bilgi ve belgelere bir daha ulaşamayacaksınız. Cade gibi insanlar var olduğu sürece bizler her zaman müreffeh birşekilde yaşayacağız. Sizler ne yaparsanız yapın, her yönünüz ile deşifre olmaya mahkum kalacaksınız.

Sizi gidi sizi Tayyip karşıtları sizi!

Hışşt! Cade! sen nerenin madenisin, pek bi güzel görünüyorsun gözüme :p

(Bu arada Muro abim özel hattan aradı "Cade'ye selamımı söyleyin Hugo Chavez başkana dahi selam etmiş, beni neden es geçmiş" diye soruyor. Ne diim ?)

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Ben biraz daha devam ettirebileceğimiz ümidindeydim ama buraya kadarmış... Şu kadar zamanlık uğraşılarımız zayi oldu. Az evvel biletleri hazırlattım Radi, öbür gün 23.15 de Tel Aviv e çağırdı bizi patron, iyi bir zılgıttan sonra galiba ya Tahran ya Moskova, hayırlısı, kelleleri kurtardık ya sen ona bak... :cool:

radikal

New member
Vatan dediğimiz yer şu ifade ile anlatılıyor:

Bastığın yerleri 'toprak' diyerek geçme, tanı!
Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehid oğlusun, incitme, yazıktır, atanı.
Verme, dünyâları alsan da bu cennet vatanı.

Devlet de, bu şiirde bahsi edilen yeri korumak ile mükellef yönetim biçimini uygulayan mekanizma. Sen şimdi yine aynı nakaratı tekrarlayacaksın Allah bilir ve diyebilirsin ki; iyi de değer mi dünyalık bir toprak için bu kadar mücadeleye, diyebilirsin. Eğer böyle dersen biz de cevaben deriz ki; "Dünya, ahiretin tarlasıdır" düsturu gereği; DEĞER, deriz...

Neyse, fazla uzun olmasın, nasıl olsa okumuyormuşsun. Hiç olmazsa kendimizi yormayalım gece gece.

gönül dostu

New member
ben şimdiki devletimizden memnun olanllardanım en azından kötünün iisi die düşünüyorum...bundan önce gelenlerde satıp savıp yiyordu bunlar en azından biraz düzeltmeye çalışıyorlar...bence görünen bu tabi herkesin bakış açısı farklı.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Devlet: Toprak bütünlüğüne bağlı olarak siyasal bakımdan örgütlenmiş millet veya milletler topluluğunun oluşturduğu tüzel varlık.

Vatan: Bir halkın üzerinde yaşadığı, kültürünü oluşturduğu toprak bütünü, yurt.

Hükümet:
Bir ülkenin siyasal yönetim biçimine ve organlarına verilen addır.

Millet: Çoğunlukla aynı topraklar üzerinde yaşayan, aralarında dil, tarih, duygu, ülkü, gelenek ve görenek birliği olan insan topluluğu.

Halk: Aynı ülkede yaşayan, aynı kültür özelliklerine sahip olan, aynı uyruktaki insan topluluğu.

Enver Ýstek

metin mete
Kisaca Bayraklari bayrak yapan üstündeki kandir;Toprak eger ugrunda ölen varsa vatandir.

Eger bu ülke icin ölünmeseydi yine dogardik ama babamizin kim oldugunu bilirmiydik orasi MECHUL degilmi?

Tanri Türkü Korusun ve Yüceltsin...

radikal

New member
işe bakın ki arkadaş içimi okumuş sanki,

Ona içini okuma denmez, olsa olsa Abdal'a malum olmuş derler.

mesajları okumadığımı nerden çıkardın onu anlayamadım, uzun mesajların bi kısmını okuyamadığımı belitmiştim. ama sen hemen farklı anlamışsın. zaten polemiklerin çoğu bu ön yargı ve yanlış anlamalardan meydana geliyor... (/QUOTE]

Ben çıkarmadım, sen yazdın, biz okuduk. Yazılan bir yazıyı tamamı ile okumadan ben yorum yapmıyorum. Bir parça oradan, biraz buradan diyerek birşey okunmaz. Atladığın yerde belki can alıcı vurgu var belki orayı da okusan anlayacaksın.

Polemiklerin çoğu ön yargıdan değil, anlamamaktan ortaya çıkar. Anlamadığı halde; anlamış görünenlerden...

Enver Ýstek

metin mete
meçhul deyil. bu işler nasip kısmet işi, kader işi. Rabbimizin bi ilmi. ne zaman nerde son nefesi vereceğimiz belli olduğu gibi; hangi anne ve babadan hangi tarihte nasıl şartlarda doğacağımızda bellidir Allah katında. Bu bizim anlayamayacağımız büyük bi ilim.

Dogrudur orasini Allah bilir ayni Bosna,Kosovave Iraktaki kimden belli olmayan binlerce tecavüze ugrayan ve doguran Kadinlarimiz gibi..Onun ilmide Alahin yaninda eger zamaninda Baslarindaki belayi iyi algilasalardi Kendilerinden olmayan Emirlerini iyi bilselerdi her neyse sana göre kader bana göre Akilsiz basin cektigi;Allah asla zulmedici degildir ,basimiza gelenler kendi yaptilarimizin dogal sonucu olduguna inanirim...Selam ile...

Tanri Türkü Korusun ve Yüceltsin....

Üst Alt