Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bİr karınca kadar olamadı... :(

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Bİr gün sırtında bir damlayla bir karıncanın yürüdüğünü görür bir adam ve hayretler içinde karaıncaya sorar;
- Bu su damlasıyla nereye gidiyosun?
Karına telaşlı bir şekilde cevap verir;
-Duymadınmı Hz. ibrahim'i ateşe atmışlara oraya götürüyorum,
Adam suratındaki hayret ifadesi yerini alaycı bir ifadeye bırakır.Ve Adam karıncaya;
- sen oraya gidene kadar ölrsün, hem diyelim gittin sırtındaki o su damlası ne yapar o koca ateşe?
karınca da skin bir ifadeyle adama;
_eğer oraya gidemeden ölürsem hiç değilse bu dava UĞRUNDA ÖLÜRÜM, diyelim ki gittim ben de biliyorum bu damla bir kar etmicek ama HİÇ DEĞİLSE SAFIM BELLİ OLSUN der.

işte kardeşlerim gerekrise uğrunda ölmemiz gereken dava bizi beklerken bile aman safımız belli olucak endişesine düşen nefisler için bu hikaye. :(

saygılarımla...

mld

New member
Allah Razi Olsun Allah'a Emanet Olun

alem-i ervah

New member
seyfullah putkıran' Alıntı:
;
_eğer oraya gidemeden ölürsem hiç değilse bu dava UĞRUNDA ÖLÜRÜM, diyelim ki gittim ben de biliyorum bu damla bir kar etmicek ama HİÇ DEĞİLSE SAFIM BELLİ OLSUN ...

Allah razı olsun..

ne yazık ki bir karınca kadar olamadık ...

ercan1980

Üyeliði durduruldu
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
Bİr gün sırtında bir damlayla bir karıncanın yürüdüğünü görür bir adam ve hayretler içinde karaıncaya sorar;
- Bu su damlasıyla nereye gidiyosun?
Karına telaşlı bir şekilde cevap verir;
-Duymadınmı Hz. ibrahim'i ateşe atmışlara oraya götürüyorum,
Adam suratındaki hayret ifadesi yerini alaycı bir ifadeye bırakır.Ve Adam karıncaya;
- sen oraya gidene kadar ölrsün, hem diyelim gittin sırtındaki o su damlası ne yapar o koca ateşe?
karınca da skin bir ifadeyle adama;
_eğer oraya gidemeden ölürsem hiç değilse bu dava UĞRUNDA ÖLÜRÜM, diyelim ki gittim ben de biliyorum bu damla bir kar etmicek ama HİÇ DEĞİLSE SAFIM BELLİ OLSUN der.

işte kardeşlerim gerekrise uğrunda ölmemiz gereken dava bizi beklerken bile aman safımız belli olucak endişesine düşen nefisler için bu hikaye. :(

saygılarımla...

Sen şimdi İbrahim'in davasında olduğunu mu zannediyon kendini? Peeehhhh! Biz hepten sağır ve körmüşüz desene!!! :D

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
, sizlere haikati anlatmakta ve göstermekte zorlanmadığım söylenemz tabi ama sizler sağırmısınız , körmüsünüz bilemem ;) ama şu kesin davam ,şuana kadar gelmiş geçmiş nebilierin, resullerin, velilerin davasıdır. Bunda şaşırıcak bişey yok. Ben Hz. İbrahim (A.S) anlattıklaraına tezat bişey anlatmadım, onun için dilerim sizde anlattıklarımı düşünürsünüz...

lycia

New member
bicaregül' Alıntı:
Allah razı olsun..

ne yazık ki bir karınca kadar olamadık ...

Di mi? :( Oluruz insallah bi gun...

Tesekkur ederim paylasim icin. Guzel bir yaziydi.

isimsiz

New member
ercan1980' Alıntı:
Sen şimdi İbrahim'in davasında olduğunu mu zannediyon kendini? Peeehhhh! Biz hepten sağır ve körmüşüz desene!!! :D
ercan seni anlamakta zorluk çekiyorum...veya sen maksadının ne olduğunu anlatmıyorsun..
şimdi bu hikayede olumsuz bir yönmü var...hemen çomak atıyorsun ortaya
hikayeler ne içindir kıssadan hisse çıkarmak için değilmidir.eğlence için değil herhalde.
ARİF OLAN ANLAR..

ALLAH razı olsun seyfullah kardeş..
hikaye güzelmiş..
maksadımız madde değil, manadır...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
isimsiz' Alıntı:
ercan seni anlamakta zorluk çekiyorum...veya sen maksadının ne olduğunu anlatmıyorsun..
şimdi bu hikayede olumsuz bir yönmü var...hemen çomak atıyorsun ortaya
hikayeler ne içindir kıssadan hisse çıkarmak için değilmidir.eğlence için değil herhalde.
ARİF OLAN ANLAR..

ALLAH razı olsun seyfullah kardeş..
hikaye güzelmiş..
maksadımız madde değil, manadır...

Allah senden de razı olsun sayın isimsiz. ercanıın işi benimle sanırım , derd, bana galiba benim Hz. ibrahimin davasını üstlendiğimi kabul edemiyor şayet bunu kabul ederse kendini tahmin edemiceği yerin içinde buulmaktan korkuyor ondan;)

saygılarımla. inşallah bu dava içinde bir damlada bizden olur...

ercan1980

Üyeliði durduruldu
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
Allah senden de razı olsun sayın isimsiz. ercanıın işi benimle sanırım , derd, bana galiba benim Hz. ibrahimin davasını üstlendiğimi kabul edemiyor şayet bunu kabul ederse kendini tahmin edemiceği yerin içinde buulmaktan korkuyor ondan;)

saygılarımla. inşallah bu dava içinde bir damlada bizden olur...

Sapık Seyfo! Sen nerde haniflik nerde? Madem hanifsen neden bizimle sidik yarıştırıyorsun? Madem hanif değilsen neden kendini hanif gibi gösteriyorsun? İkiyüzlümüsün sen?

Senden başka şıhlarına tapan bir hanif görmedim ben! Pehhh hanifmiş :eek:

Sen hanifsen ben de Marlon Brandoyum! Zuha ha ha! :D

isimsiz

New member
ercan yazılarına dikkat et lütfen...
burası sokak kavgası yapılacak bir yer değil...kelimelerinizi itina ile seçip,bu yanlış kelimelerinizi düzeltmenizi bekliyorum

ercan1980

Üyeliði durduruldu
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
isimsiz' Alıntı:
ercan yazılarına dikkat et lütfen...
burası sokak kavgası yapılacak bir yer değil...kelimelerinizi itina ile seçip,bu yanlış kelimelerinizi düzeltmenizi bekliyorum

Ben de sizin daha objektif olmanızı bekliyorum :mad:

isimsiz

New member
ercan1980' Alıntı:
Ben de sizin daha objektif olmanızı bekliyorum :mad:
objektif olmamı beklerken benim nerede hata yaptığımı düşünüyorsunuz...
ben burada hem üyeyim fikirlerimi sizler gibi naklederim,
ayrıca görevim var yanlış gördüğüm yerde uyarırım...
yani sizin düşüncenize göre ya sadece fikir beyan etmeliyim yada görevli olmalıyım öylemi....

hatalı davrandığımı gördüğünüz yer olursa(nerede olduğunu bileyim),bende herkes gibi hata yapabilirim ve düzeltmeyede hazırım..

ama sizi uyardım diyeyse bu tavrınız ne diyeyim artık sizinle beraber bütün forum görüyor bu yazıları...hodri meydan yani...
bekliyorum...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
ercan1980' Alıntı:
Sapık Seyfo! Sen nerde haniflik nerde? Madem hanifsen neden bizimle sidik yarıştırıyorsun? Madem hanif değilsen neden kendini hanif gibi gösteriyorsun? İkiyüzlümüsün sen?

Senden başka şıhlarına tapan bir hanif görmedim ben! Pehhh hanifmiş :eek:

Sen hanifsen ben de Marlon Brandoyum! Zuha ha ha! :D
hanif olmadığıma delilin nedir? benim iki yüzlü olmamı da nerden çıkardın?
sanırım haniflik edemek bilmiyosun sana öğrenmek babında açıklıyorum...

haniflik;
Sapıklıktan, yanlış inanışlardan Hakk'a, doğruya meyleden, dönen, müslüman. İslâmiyet'ten önce Arabistan'da putlara tapmayıp, hazret-i İbrâhim'in dîni üzerine bulunanlara verilen isim. Çoğulu hunefâ'dır.

Hanîflerin en meşhûrlarından birisi Arab hatîblerinden olan Kus bin Sâide'dir. Onun Mekke-i mükerremede kurulan Ukaz panayırında meşhûr konuşmasının bir kısmı şöyledir:
Her şey fânîdir (geçicidir). Bâki (devamlı olan) ancak Allahü teâlâdır. Birdir, ortağı ve benzeri yoktur. İbâdet edilecek ancak O'dur. Evvel gelip geçenlerde bize ibret alacak şey çoktur. Büyük-küçük hep göçüp gidiyor. Giden geri gelmiyor. Kesin olar ak inandım ki, herkese olan bana da olacaktır. (Ben de öleceğim). (Ahmed Cevdet Paşa)

Allahü teâlâ Kur'ân-ı kerîmde meâlen buyurdu ki:
Ey Habîbim), "Bilâkis biz, doğruya yönelmiş (hanîf) olan ve Allah'a eş koşanlardan olmayan İbrahim'in dinine uyarız' de!" (el-Bakara, 2/135), "İbrahim, ne bir yahudi, ne de bir hıristiyandı. Ama doğruya yönelen (hanîf) bir müslümandı ve müşriklerden de değildi" (Alu İmrân, 3/67).

Cenâb-ı Hak, Peygamber Efeandimize hanîf olan İbrahim dinine tâbi olmayı, yani onun yolunu devam ettirmeyi şöylece emretmiştir: "İbrahim, şüphesiz Allah'a boyun eğen ve O'na yönelen (hanîf) bir önderdi; puta tapanlardan değildi... Şimdi (ey Habîbim!) sana Doğruya yönelmiş (hanîf) olan ve puta tapanlardan olmayan İbrahim'in dinine uy!' diye vahyettik" (en-Nahl,16/120,123). Bu sebeple hanîflik, İslâm için dahi kullanılmış ve samimi, ihlâslı bir müslümana da "hanîf" vasfı verilmiştir. Nitekim Peygamber Efendimiz; "Ben, müsâmahakâr hanîf dini (el-Hanîfıyye es-Semha) ile gönderildim" buyurmuştur (İbn Hanbel, V, 266. Ayrıca bk. Buhârî, İmân, 29; Tirmizî, Menâkıb 32, 64; İbn Hanbel III, 442).

Peygamber Efendimizin nübüvvet ile görevlendirilmeden önce Arap Yarımadası'nda putperestliğin hâkim olduğu ve insanlığın dalâlet içerisinde bulunduğu cahiliye döneminde putlardan ve her türlü sapıklıktan yüz çevirerek, Hz. İbrahim dini olan hanîfliğe tâbi olmuş, hakka yönelerek hak dinin arayışı içerisine girmiş kişiler, çok az da olsa mevcut idi. İslâm tarihi kaynakları bunların bir kısmından ve faâliyetlerinden bahseder. Meselâ bunlardan birisi Varaka b. Nevfel idi.

ercan1980

Üyeliði durduruldu
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
Seyfo Sen şaşkinin Birisin! Daha Neye Inandiğini Bile Bildiğin Yok! Yada Sen Bir Misyonersin! Kendine Ve Cümle Aleme Bir Iyilik Yap Ve "ben Hanifim" Deme! Ola Ki Kaza Bela Insanlarin Hanif Olasi Gelir De Senin Sözlerini Okurlar, Sende Buna Istinaden Halki şihlarina Yönlendirirsin! Kafan Karişik Senin! Milletin Kafasini Da Kariştirma Ve Sana Bu Konudaki Tavsiyem "objektif Ol".

lycia

New member
Foruma yeni gelen ve disaridan bakan bir goz olarak soyleyebilirim ki tartismalariniz hic mantikli ve anlamli degil. "Kendinize bunu mu yakistiriyorsunuz" diyecegim ama dedigim gibi yeni gelen biri olarak haddimi asmis olabilirim. Ama rahatsizlik verdiginizi soylememde bir sakinca yok galiba. "Biz" aramizda boyle yazisir, paylasimlarimizi bu yolla yaparsak "digerleri" ne yapar bilmiyorum...

“Utanmadıktan sonra dilediğini yap!” Buhârî, Enbiyâ, 54; EbuDâvûd, Edeb, 6

Üst Alt