Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir hadis

• Konbuyu başlatan Sacrificed
  • Başlangıç tarihi
S

Sacrificed

Guest
Burada çok önemli bir tanıklığa başvuralım: Ibn Ömer diyor ki: "Hiçbiriniz, Kuran'ın tümünü aldım (elimde bulunduruyorum) demesin. Bilemez ki, Kuran'ın çoğu yok olup gitmiştir. 'Ne kadar ortada varsa o kadarını elimde tutuyorum' desin yalnızca." (Bkz.Suyuti, el İtkan, 2/32.)

Bu insanlar Kuran'ı kerim'in aslının bozulduğunu iddia ediyorlar ve delil olarak bu hadis-i şerifi gösteriyorlar.bu hadisi şerif gerçekten doğru mu?doğruysa bu kuran'ın aslını koruyamadığı anlamına mı gelir?

birdavet

New member
Kuranı Kerim şöyle diyor

Hicr 9:"Muhakkak ki zikri (Kur’ân-ı Kerim’i), Biz indirdik. O’nun koruyucuları (da) mutlaka, Biziz. "

Şimdi Kuran madem değişmeyecek öyleyse vermiş olduğun hadis ya saptırılmış ya da uydurulmuş.

Sevgili kardeşim Allahu Teala biz bu Kur'anda hiç bişeyi eksik bırakmadık diyo Kur'anda.

Öyleyse bırakalım artık hep hadislerle dinimizi öğrenmeye çalışmayı.Kur'an bize yeter.Hadislerin gerçek olup olmadığı her zaman tartışmaya açık.Kim bize kesin olarak diyebilir ki şu hadis doğrudur.Hadislere bakmiyacağız demiyoruz ama hadisleri Kur'an la sorgulayacağız.

Peygamber Efedimiz ilerde sahte hadislerin çoğalacağını söylüyor başka bi hadisinde.O zaman KurAna bakın diyor.Benim Kur'an a ters hadisim olamaz diyor.Öyleyse Kur'an bizim için sapasağlam bi kaynak...Değişmesi mümkün olmayan Allah tarafından korunan bir kaynak...

yigit

New member
Sacrificed' Alıntı:
Burada çok önemli bir tanıklığa başvuralım: Ibn Ömer diyor ki: "Hiçbiriniz, Kuran'ın tümünü aldım (elimde bulunduruyorum) demesin. Bilemez ki, Kuran'ın çoğu yok olup gitmiştir. 'Ne kadar ortada varsa o kadarını elimde tutuyorum' desin yalnızca." (Bkz.Suyuti, el İtkan, 2/32.)

Bu insanlar Kuran'ı kerim'in aslının bozulduğunu iddia ediyorlar ve delil olarak bu hadis-i şerifi gösteriyorlar.bu hadisi şerif gerçekten doğru mu?doğruysa bu kuran'ın aslını koruyamadığı anlamına mı gelir?

Senin sorduğun sorunun TAM CEVABI yazdığım linkte. ilk 3 paragrafı sakince oku. Cevabı orda. Senin dediğinden bahsediyor.

http://www.islamustundur.com/kuranincemi.htm

Bu sırada saptırılmış olabilir hadis. Nede olsa hadistir. En güvenilir olanı benimde öğrendiğim kadarı ile kütüb-ü sitte hadisleri.

S

Sacrificed

Guest
evet gerçekten tatmin edici.Misyonerlerin yaptığı da çok akıllıca.çarpıtıp olayı bilmeyenlerin kafasını karıştırıyorlar.maksat çamur at izi kalsın.

yigit

New member
Sacrificed' Alıntı:
evet gerçekten tatmin edici.Misyonerlerin yaptığı da çok akıllıca.çarpıtıp olayı bilmeyenlerin kafasını karıştırıyorlar.maksat çamur at izi kalsın.
Öyle gerçekten. Daha bugün gazetede okudum rezil insan papa vereceği konferansa açık havada yanii, gelenlerin günahları kesin affolunacak diye ferman çıkartmış.

Cahillikte son nokta..

Üst Alt