Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bence islam

perseus

New member
merhaba... ben 25 yasinda bir universite ogrencisiyim. Yillardir uzun uzun dusundukten sonra muslumanliktan cikmaya karar verdim. islamiyetin icindeki siddet, esitsizlik,geri kalmisliga daha fazla dayanamiyorum. Bunun icin nasil bir yol izlenir biliyor musunuz? Bu konuyu birisiyle uzun uzun konusmaya ihtiyacim var aslinda. Bana yardimci olabilecek biri varsa lutfen arasin tel: 0536 451 1898 / mehmet sahin

Ömer

New member
Bismillahirrahmanirrahim,
Allahumme sali ala seyidina Muhammed.

Selamun aleykum kardes,

Asil geri kalmis olan kafirlerdir. American uzmanlar simdi diyorlar ki bal da kanser icin sifa vardir. Allahu Teala diyor ki sure i nahl da : bal da bir sifa vardir bu kuran 1400 yil once indi kim geri kaldi muslimanlar mi yoksa kafirler mi?? sana tafsiyem var www.harunyahya.org buraya cik ve kuranin mucizelerini oku.

Peki kardes sen diyorsun islam siddeti ve esitsizlik. Allahtan kacmak yok donu ona dir ve zaten Ondan geldik. Islam da zulum yok. Her insanin haklari vardir.

Seni seytan cok aldatmis ve seni Rabinden uzaklastirmak istiyor.
islam siddet te yok eger dertlesmek istersen msn e veya yahoo messengere gel ben sana anlatiyim. Allah yardimcin olsun.
Allaha ismarladik ve endogrusunu Allah bilir.

saygilar Ömer

Askin_Bedeli

New member
perseus' Alıntı:
merhaba... ben 25 yasinda bir universite ogrencisiyim. Yillardir uzun uzun dusundukten sonra muslumanliktan cikmaya karar verdim. islamiyetin icindeki siddet, esitsizlik,geri kalmisliga daha fazla dayanamiyorum. Bunun icin nasil bir yol izlenir biliyor musunuz? Bu konuyu birisiyle uzun uzun konusmaya ihtiyacim var aslinda. Bana yardimci olabilecek biri varsa lutfen arasin tel: 0536 451 1898 / mehmet sahin

Selamun Aleyküm...

tam olarak müslümanliktan cikmaya nasil karar verdiniz.. sadece burda yazdiklariniz nedenler mi yoksa baska nedenlerinizde var miydi?? peki simdik inandiginiz bir din var mi??Isterseniz daha detaili bir sekilde yazin cikis sebeblerinizi bende kaynaklari ile size cevaplari sunayim.. ne dersiniz?? vesselam

ebuzer

New member
perseus' Alıntı:

islamda ne şidder vardır ne de geri kalmışlık...sizin dikkatlice Kuran-ı Kerimi okumaya ayetlerin manalarını araştırmaya ve anlayamadığımız noktaları bilenlerden sorup öğrenmeye ihtiyacınz vardır.İslamı şiddet dolu ve gerici etiketi ile topluma lanse edenler sizdeki düşüncelerin sorulularıdır.İslamın kendisi değildir.Özellikle müslüman kesimin kendi içindeki gruplar islama daha fazla zararlar verebilmektedirler.Rahman olan Allah'ın Zİkri olan Kuran insanların kalp gözlerini açaçak nurlarla doludur.Siz yeter ki Kuranı dikkatlice okuyun ve Allah'a yönelin.

laþey

New member
Eğer vicdanın susmadıysa,kalbin ölmediyse,gözlerin henüz görüyorsa...
Kainata bak kainattaki şefkati,adaleti,hakkı,merhameti ve akılsız,hissiz ve kendi başına hareket kabiliyetinden yoksun varlıkların nasıl akıllıca ve merhametlice hareket ettiklerini gör...Onların aynasından hiçbir şeye muhtaç olmayan her şeyin ona muhtaç ;çok merhametli,çok adil ve çok şefkatli olan Rabb'ine bak...
Ondan sonra Rabb'imizin bize din olarak seçtiği İslamiyeti yargıla!Senin gördüğün sistemleri Müslümanlar koruyup kollamıyor.O sistemler tamamen münafıklara ve dinini,ahiretini bu dünyaya satanlara aittir.Münafıklıkla müslümanlğı karıştırmamak lazım...Salih müslümanların önünden şimdilik dağlar gibi engeller var... Ama yakın bir gelecekte müslümanlar tekrar tarihe mühürlerini basacaktır.Vicdanına kulak ver ve kalbini dinle...Eğer isbat istersen
Kur'an'ı ve kainatı beraber oku...

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
hidayet Allah a ulaşmaktır

hidayet Allah a ulaşmaktır

esselamualeykümverahmetullahvebeerkatuhu
sevgili arkadaşlar görüyormusunuz iblisin nasıl sağdan gözüküp de islam ı hangi kimliğe soktuğunu
bu gün bu iranın suriyenin ırakın kuranın dilinde emaniyecilerin Allah ın yegane dini mükemmelliği temsil eden babamız ibrahimin hanif dinini,Arapça adıyla islam dinini ne hale soktuğunu
bu gün şiddet,canlı bomba,karaçarşaf,gericilik vs. bu ülkeler yüzünden islamı temsil eder olmuş bakın bu islam olduğunu söyleyen ülkelere neden en geri neden en mahsun
Allah kuranı kerimde
^ Allah ın dostları var ya onlara kimse zarar veremez onlar mahsunda olmazlar^
demiyor mu
Allah el adl dir ve mü min lerin yanındadır

sevgili mehmet şahin
islam ı iyi incele kardeşim bu ülkelere veya islam olduğunu söyleyen ancak sadece nüfüs kağıdında islam olanlara değil kurana bak

Aslında dinler yoktur din hep birdir
oda Ali imran suresi 119 ncu ayettede dediği gibi Babamız ibrahimin hanif dini
Arapça adıyla islam yani teslim dinidir.bugün iblis insanları fırkalara ayırmayı başarmıştır sebe 20
hiristiyanlıkta yahudilikte ve daha öncekilerde orjinalde
kuranın aynısını teslimi emretmişlerdir tek fark onlar insanlar tarafından değiltirildi kuran kıyametekadar değişmeyecek hicr 9
bunu ben demiyorum kuran söylüyor
yani din değirtirmek diye bişley yok aslında
olsa olsa dinden çıkmak olabilir belki
fısk yani

lütfen şu duayı kalben et ve Allah tan yardım iste
Ey yüce Allah ım ben sana ulaşmayı diliyorum rahim esmanı üzerimize tecelli ettir ve beni teslim al.Ölmeden evvel ölmeyi senin azadsız kölellerinden olmayı,salih kullarından olamayı nasib et
Aminn

misak

New member
Web sitesi
www.misakonline.com
Erhan söylediklerinde yukarıda dinden çıkmış yada çıkma üzerinde olan kişiden farkın kalmıyor...

Müslümanlar bugün geri kalmıştır, ama bu onların kendilerine intikal etmiş olan dinden değil, o dini yaşamamalarındandır....

Ne demişler ;

Hakikat göre insanı değerlendir... İnsanlara göre hakikati değil...

Allah firaset ehli eylesin hepimizi..

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
E R H A N' Alıntı:
esselamualeykümverahmetullahvebeerkatuhu
sevgili arkadaşlar görüyormusunuz iblisin nasıl sağdan gözüküp de islam ı hangi kimliğe soktuğunu
bu gün bu iranın suriyenin ırakın kuranın dilinde emaniyecilerin Allah ın yegane dini mükemmelliği temsil eden babamız ibrahimin hanif dinini,Arapça adıyla islam dinini ne hale soktuğunu
bu gün şiddet,canlı bomba,karaçarşaf,gericilik vs. bu ülkeler yüzünden islamı temsil eder olmuş bakın bu islam olduğunu söyleyen ülkelere neden en geri neden en mahsun
Allah kuranı kerimde
^ Allah ın dostları var ya onlara kimse zarar veremez onlar mahsunda olmazlar^
demiyor mu
Allah el adl dir ve mü min lerin yanındadır

sevgili mehmet şahin
islam ı iyi incele kardeşim bu ülkelere veya islam olduğunu söyleyen ancak sadece nüfüs kağıdında islam olanlara değil kurana bak

misak

New member
Web sitesi
www.misakonline.com
Yazık çok yazık ..... Erhan sen mi konuşuyorsun yoksa batılı birisi mi anlayamadım....

muammer9

New member
Web sitesi
www.birdamla.net
perseus' Alıntı:
s.a kardeşim islam dininden sogumanın sebebi sensin düşündünmü hiç öyle müminler varki ALLAH aşkı ile yanarlar şeriatten sünnetten hiç vaz geçmezler neden........ düşün inşallah aç kitabı senin herhalin ve her hareketin kitabımızda yazıyo islam dini hak bi din olarak bize sahib çıkıyo zaten bi din bana sahip çıkmazsa ben ona din demem
kardeşim nasip olursa msn varsa orda bi görüşelim seninle [email protected] inşallah ulaş bana bi görüşelim sana kitaplar yollayayım cd ler yollarım iyice dinimizi ögrenirsin ve ben ne kadar yanlış yapmışım dersin anladınmı kardeşim inş bekliyorum sabah 9 dan akşam dokuza kadar msn açık.. bekliyorum kurbanım.. RABBİM yarve yardımcın olsun. s.a

Serhan Eðeryýlmaz

New member
Dünya'nın düzelmesi ve her hak sahibinin hakkı bulabilmesi için Kuran-ı Kerim'e ve Hadis-i Şeriflere göre yönetilen bir düzen lazım

''Zan konuşmadan önce ilim öğrenin.''

''Kolaylaştırın,güşleştirmeyin,sevdirin,nefret ettirmeyin.''

''İyiliği emretmeyen kötülükten yasak etmeyenler,bizden değildir.''

unzurna

New member
Kardeşim buna nasıl karar verdin bilemiyorum ama gerçekten de yardıma ihtiyacın var. Eğer benim ile görüşmek istersen msn adresim
[email protected]
Allah yar ve yardımcın olsun.

Serhan Eðeryýlmaz

New member
Portal bölümünden adıma tıklayarak,bütün mesajlarımı yazdığım konu'ya zan konuşmamak için bu yazıyı yazdım,içim bu yüzden çok rahat.Güncel mevzular olsun,dini mevzular olsun kendimi çok yorum yaparken gördüm,Allah beni affetsin,benim ne haddime Kuran-ı Kerim ayeti ve Resulullah'ın hadis-i şerifini belirtmeden söz söylemem böyle bir iş yaparsam sapıtmış olurum,kardeşlerim ben zan konuşmadan önce ilim öğrenmek istiyorum,zira Resulullah Aleyhisselatu Vesselam buyurmuştur :''Zan konuşmadan önce ilim öğrenin.'' bir diğer hadis-i şerifinde Aleyhisselatu Vesselam buyurmuştur :''Zan sözün en yalan olanıdır.'' zancı olmak yalancı olmaktır,ben böyle olmaktan korkuyorum,bugüne kadar yazmış olduğum yazılarımda doğru kısımda vardır yanlış kısımda siz onları atın bir kenara . Allah Teala Hazretleri insanoğluna Ayetler ve Resuller göndermiştir.Allah insanların uymaları gereken bilgileri insanlara vermiştir.İnsan kendi nefsince konuşamaz,konuşursa baş kaldırmış olur.Yazılarımda sizlere herhangi bir yanlış harekette bulunduysam beni affedin.Bir konu ile ilgili konuşulması lazım geliyorsa bu konuda tek söz sahibi nefisler değil Allah'ın ayetleri ve Resulullunun uygulamaları (sünnetleri) olmalıdır,gerisi yalan.Yazı yazdığım her konunun arkasına bu yazımı da yazacağım nasip olursa.Demek istediğim şu,konuştum konuştum konuştum ama ne konuştum ? artık konulara katılımımda ben değil önce Allah Teala Hazretleri ve sonrasında Resulu söz sahibi olacak kendimden bir şey eklemeyeceğim.Allah'ım nasip ederse

mehmet_16

New member
İslamiyet 10. ve 11. yüzyıllara kadar bazı Arap ülkelerinin,özellikle içlerinde Mutezile mezhebine sahip olanların din dışı ilimlere olan eğilimleri ve İslami yayılmacılıkla iyi bir noktaya gelmişti.Türkler arasında da İslamiyet'e yenilik getiren Anadolu Selçuklularını İslamiyete ilk laiklik tohumlarını ekenler olarak değerlendirebiliriz.Yani İslamiyette geri kalmışlık var demen bir mantık hatasıdır.Çünkü geri kalmışlık tek bir sebebe bağlanamaz.Yani mekan,zaman,insan vs. çeşitli koşullara göre değişir.
Şu anki geri kalmışlık büyük bir ihtimalle 11. yüzyıldan sonraki islami medeniyetlerin başta ilim,bilim,kültür olmak üzere çoğu alanda başarısızlıklarındandır.
Şu an İslam dünyasında en yenilikçi ve en demokratik ülke Türkiye.Yani sadece bazı Arap ülkelerine bakarak İslam bu demek pek de doğru değildir.
Örneğin ABD'de 7 milyonu aşkın müslüman mevcut.O zaman ABD'ye geri bir ülke demeliyiz.Yani bu A doğru ise B de doğrudur.Veya A yanlış ise B de yanlıştır türünden bir düşünce hatasıdır...

Üst Alt