Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Asr'ı Saadet

emrahyldrm

New member
Peygamber efendimiz zamanında, onun yaşadığı yerlerde ama efendimiz peygamberliğini ilan etmeden evvel, Mekke'de sıradan biri olarak yaşamak istermiydiniz ?

mesud

New member
yaşamak isterdim ama inanan yani hanif biri olarak yaşamak isterdim
ama ya tersi olursa Allah'korusun ben şimdiki durumumdan memnunum

pusula

Üyeliði durduruldu
niye peygamber efendimiz ilan etmeden önceki ? tüm insanlığın en karanlık en cahil en rezil döneminden bahsediyoruz... kölelerin yaz kış üzerine tek parçadan başka giyemediği, ahlakın ve emniyetin olmadığı en koyu asırda en parlak nur gelmiş. o nuru bu nefisle ben itiraf edeyim seçemeyebilirdim. Allah rahim olduğu ve bana vermek murad ettiği cennetin bir işareti olarak şu güzel imandan nasip etmiş. o yüzden beni bu asırda halketmiş. şefkatinden bu asırda yollamış.

bunu ahirette ömür kitabım elime verildiğinde zaten fazlasıyla parlak göreceğim. o yüzden zaten bu asırda da imanımı muhafaza etmeye muvaffak olamazsam o gayreti kaybedersem beni hiç bir zaman dilimi paklamaz.

yalnız şu da var ki, tefsir okumayı severim. okurken de hayal denizime dalıp o asrın sahiline yüzmeyi seviyorum. ve Onu (s.a.v.), ilan ederken kalabalığın arasında dinlemek hoşuma gidiyor.

emrahyldrm

New member
Rabbim bize ne büyük nimet vermiş.

Bi düşünün şimdi biri çıksa da, ben peygamberim dese...

Onu önceden iyi tanıyor olsak da.

Onun ne kadar iyi biri olduğunu ve ne kadar doğru sözlü olduğunu biliyor olsak da.

Gerçekte peygamber olsa bile, biz ne yaparız ?

Annelerimizden babalarımızdan çevremizden atalarımızdan gördüğümüz ve aklımız bluğa erdiğinde de tekrar tasdik ettiğimiz inançlarımızı bi kenara mı bırakırız ?

İnandığımız takdirde karşılaşacağımız zorluklar, çekeceğimiz cefalar ve eziyetleri bi kenara bırakalım. Onlar basit çünkü.

Hicreti hatırlayın...

Kim evini, arabasını, bahçesini, arsalarını ve hatta annesini babasını bırakıp gider ?

Kim ?

Hani sahih olmadığını söyledikleri bir hadis-i şerif vardır ; "Benim ashabım yıldızlar gibidir.Hangisine tabi olursanız olun kurtuluşa erersiniz"

Biz Hz. Muhammed'in (s.a.v.) ümmetiyiz. Ne büyük bi nimet dimi ?

Üst Alt