Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allahu (C.C.)Hazretlerine ve İslama inanmayanlar için apaçık ispatlar

Samet Gul

New member
Merhabalar,
Şeytanın kandırdığı binlerce insan Haşa Allah'ın varlığını inkar eder oldular.Biliyorum ki yazdıklarımı okusalardı inkar etmeye devam ederlerdi.

1.İstihare namazının doğru çıkması tesadüf olabilirmi ki?
İstihare namazı bir işin hayırlı olup olmadığını anlamak için kılınan ve sonra rüyada görülenlere göre,yapılan işin hayırlı veya hayırsız olduğunu anlamamıza sağlayan Allah'ın çok büyük nimetlerindendir.Ben çevremde istiharenin gerçekten doğru olduğunu kanıtlayan onlarca çrnek gördüm.
Sonuç:
İstiharenin gerçekten varolması islamın apaçık bir kanıtır.

2.Peygamberimiz (S.A.V.)'ın rüyada görülmesi tesadüf olabilir mi?
Çok tespih çeken insanlar peygamberimizi rüyasında görürler.Bunun örnekleride en az istihare namazı kadar boldur.
Sonuç:
Madem ki Hz Muhammed (S.A.V.)'ı rüyamızda görüyoruzki islamın apaçık varlığının kanıtlarından birini gerçekleştiriyoruz demektir.

3.Kıyamet alametlerinin gerçekleşmesi tesadüf mü?
Peygamberimiz ve Kuran'ın verdiği kıyamet alametleri bilgilerinin bir bir ortaya çıkması ve gerçekleşmesi bir tesadüf olamaz,imkansızdır.Fırat nehrine set çekilmesi,kıyamet alametlerinden biriydi ve Turgut Özal zamanında çekildi!!
Bİnaların yükselmesi ve mesafelerin vasıtalar (taşıtlar,vs...)aracılığı ile kısalması...Ta Ahzab zamanında bunların söylenmesi ve gerçekleşmesi islamın apaçık kanıtıdır.

4.İnsanların yaşadıkları ve yaşananların Kuran'da bulunması bir tesadüf mü?
En önemli ve ibret verici konulardan biridir.Misallari ise şunlardır;
*Denizlere set çekildiğinin ve tuzlu su ile tatlu suyun birbirine karışmamasının Kuran-ı Kerim'de yer alması
*Namaz kılmaya yeni başlayanların içine vesvese gelmesinin her defasında bilinmesi
*Kuran'da kafirlere bol mal ve mülk verileceğinin belirtilerek onlara göz dikilmemesinin bilinmesi

Evet güzel kardeşlerim benden bu kadarlık yeter.Daha yazmayı düşünüyordum ama bu kadarının zaten akıl sahipleri için yeterli olduğunu düşündüm.

THE_HAFIZ

Mesajlari Onaylanacak
Samet Gul' Alıntı:
Merhabalar,
Şeytanın kandırdığı binlerce insan Haşa Allah'ın varlığını inkar eder oldular.Biliyorum ki yazdıklarımı okusalardı inkar etmeye devam ederlerdi.

1.İstihare namazının doğru çıkması tesadüf olabilirmi ki?
İstihare namazı bir işin hayırlı olup olmadığını anlamak için kılınan ve sonra rüyada görülenlere göre,yapılan işin hayırlı veya hayırsız olduğunu anlamamıza sağlayan Allah'ın çok büyük nimetlerindendir.Ben çevremde istiharenin gerçekten doğru olduğunu kanıtlayan onlarca çrnek gördüm.
Sonuç:
İstiharenin gerçekten varolması islamın apaçık bir kanıtır.

2.Peygamberimiz (S.A.V.)'ın rüyada görülmesi tesadüf olabilir mi?
Çok tespih çeken insanlar peygamberimizi rüyasında görürler.Bunun örnekleride en az istihare namazı kadar boldur.
Sonuç:
Madem ki Hz Muhammed (S.A.V.)'ı rüyamızda görüyoruzki islamın apaçık varlığının kanıtlarından birini gerçekleştiriyoruz demektir.

3.Kıyamet alametlerinin gerçekleşmesi tesadüf mü?
Peygamberimiz ve Kuran'ın verdiği kıyamet alametleri bilgilerinin bir bir ortaya çıkması ve gerçekleşmesi bir tesadüf olamaz,imkansızdır.Fırat nehrine set çekilmesi,kıyamet alametlerinden biriydi ve Turgut Özal zamanında çekildi!!
Bİnaların yükselmesi ve mesafelerin vasıtalar (taşıtlar,vs...)aracılığı ile kısalması...Ta Ahzab zamanında bunların söylenmesi ve gerçekleşmesi islamın apaçık kanıtıdır.

4.İnsanların yaşadıkları ve yaşananların Kuran'da bulunması bir tesadüf mü?
En önemli ve ibret verici konulardan biridir.Misallari ise şunlardır;
*Denizlere set çekildiğinin ve tuzlu su ile tatlu suyun birbirine karışmamasının Kuran-ı Kerim'de yer alması
*Namaz kılmaya yeni başlayanların içine vesvese gelmesinin her defasında bilinmesi
*Kuran'da kafirlere bol mal ve mülk verileceğinin belirtilerek onlara göz dikilmemesinin bilinmesi

Evet güzel kardeşlerim benden bu kadarlık yeter.Daha yazmayı düşünüyordum ama bu kadarının zaten akıl sahipleri için yeterli olduğunu düşündüm.

Ben Dünya da hiçbir insanın Allah'a inanmamazlık edeceğine inanmıyorum, sadece, inandığını gizleyen veya bilemeyenler mevcut olabilir, keza, başına bela ve kaza gelen insanın ağzından muhakkak ALLAH'IN isimlerinden biri duyulur.
Ama, islama inanmama meselesine gelince, şu anda islam aleminde her mezhebin, meşrebin, tarikatın, cemaatin farklı farklı anladığı ve anlattığı yüzlerce islam mevcut.. Yani, EĞER ŞU ÜMMET İSLAMI KUR'AN ÇİZGİSİNDE YAŞAYIP, HAYATINA YANSITSA, İNANIN TÜM İSLAM DÜŞMANLARININ sesi kesilecektir, çünkü, İSLAM, sadece inananlarına değil, inanmayanlar için de bir nimettir. Çünkü, tarih boyunca, MÜSLÜMANLAR İSLAMIN ORJİNALİNİ YAŞADIĞINDA, hiristiyanlar ve yahudiler bile, MÜSLÜMANların yönetimi altında yaşamayı istemişlerdir..
Yani, şu an sıkıntı İslama inanmayanların sıkıntısı değildir, inandığı halde, hayatında İSLAMDAN sadece yüzde 5 lik eser görülen, yüzde 95 küfür milletinin yaşantısını yansıtanlardır hayatlarında..
EMROLUNDUĞUMUZ GİBİ DOSDOĞRU OLMALIYIZ, değilse, ancak böyle ahlar ve vahlarız, dualarımla

Abd

New member
111- Eğer biz onlara melekleri indirseydik, ölüler de kendileriyle konuşsaydı ve her şeyi toplayıp karşılarına getirseydik, Allah'ın diledikleri hariç, yine de inanacak değillerdi, fakat çokları bunu bilmezler./en'am

abdullahadem

New member
Bir iğne ustasız olmaz.Bir iğne ustasız olmazken bu dünya nasıl ustasız olabilir ki ?
Vesselam...

Aysegul

New member
teşekkürler samet gül paylaşımlarınızın devamını dilerim:eek:

Z

zeynep_hearty

Guest
Rabbim razı olsun Samet paylaşımınız için.. selam ve dua ile..

ibrahimonur

New member
insanın neden burun ve ağız olmak üzere 2 nefes alma organı vardır
burundeliklerinden biri tıkandığı zaman diğer deliğnden nefes alsın diye peki 2 side tıkalı olursa ağzından nefes alsın diye dizayn edilmiş
peki burun deliklerindeki kıllar niye var tozları tutsun diye
peki bu kıllar niye nemli tozlar yapışsın diye
peki insanın kemikleri niye var insan ayakta kalabilsin diye ve organlar üst üste yığılmasın diye
peki insanın kaşları niye var terlediğimiz zaman ter gözümüze girmesin diye
peki kirpiklerimiz niye var güneş ışığından gözümüzü korumak için
peki hayvanlar niye yaratıl mış etinden sütünden ve gücünden yararlanalım diye
peki hiç bir şey direksiz yükseltilmez öyleyse gökyüzü nasıl direksiz yükseltilmiş ve onu üzerimize düşmesin diye tutan kim
peki karnımızı doyurmak için lokmayı yumuşatmak için ağzımıza dişlerimizi koyan kim
peki gece,gündüz ve mevsimler hep nasıl nizami olarak birbirini takip ediyor?
peki hayvanlara kur yapma bilinci nereden verilmiş kendileri doğuştan mı öğrendi yoksa ? :)
peki neden parmaklarımız var bir şeyi rahatça kavrayalım diye

hamd yalnız Allah(CC)a

her şeyin bir ustası var peki böyle bir ustayı hangi zavallı reddedebilirrrrrr :(

umit2006

Üyeliði durduruldu
Kur'anda Allah'ın varlığına inanın demiyor!Sadece ve sadece kulluğu Kendisine tahsis etmemimizi istiyor.Yani şirk koşmadan iman etmemimizi istiyor.İnsanların Allah'ın varlığı konusunda bir sorunu yok.sorun Allah'a şirk koşmada.

SeRZeNiS

New member
Allah göklerin ve yerin nurudur.O'nun nuru içinde bir kandil bulunan bir oyma hücre misalidir. Kandil, bir sırça içindedir. Bu sırça sanki inciden bir yıldızdır; ne doğuya, ne de batıya nisbet edilen mübarek bir zeytin ağacından tutuşturulur. Onun yağı hemen hemen ateş dokunmasa bile ışık verir nur üstüne nur! Allah, dilediğini kendi nuruna yönettir ve insanlara birçok misaller verir. Allah, herşeyi bilendir. Nur suresi 35

Ayete dikkatli bakıldığında günlük yaşantımızda kullandığımız lambadan bahsediyor:eek:yma hücre misalidir, ne batıdan ne doğudan gelir kaynağı,ateş dokunmasa bile ışık verir...
selam ve dua ile

Samet Gul

New member
umit2006' Alıntı:
Kur'anda Allah'ın varlığına inanın demiyor!Sadece ve sadece kulluğu Kendisine tahsis etmemimizi istiyor.Yani şirk koşmadan iman etmemimizi istiyor.İnsanların Allah'ın varlığı konusunda bir sorunu yok.sorun Allah'a şirk koşmada.
İlla bi noksan bulacaksın değil mi konuda??

Üst Alt