Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah Insani Neden Yaratti

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
kim hakaret ederek ve kibirlenerek hitabta bulunuyorsa o bozguncudur

A'RAF-146: Seasrifu an âyâtiyellezîne yetekebberûne fîl ardı bi gayril hakkı ve in yerev kulle âyetin lâ yu’minu bihâ ve in yerev sebîler ruşdi lâ yettehızûhu sebîlen ve in yerev sebilel gayyi yettehızûhu sebîl(sebîlen), zâlike bi ennehum kezzebû bi âyâtinâ ve kânû anhâ gâfilîn(gâfilîne).
Yeryüzünde haksız yere kibirlenen kimseleri, âyetlerimizden çevireceğim. Bütün âyetleri görseler, ona inanmazlar. Eğer rüşd yolunu görseler, onu yol edinmezler. Ve gayy yolunu görseler, onu yol edinirler. Bu; onların, âyetlerimizi yalanlamaları ve ondan gâfil olmaları sebebiyledir.

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Osmanlıda 3 eğitim kaynağı var idi. Her biri ayrı eğitim verir idi.
Molla yetiştirirdi. Kadı yapardıı. Molla Aziz Mahmut hüdai. Gibi Bugüne yansıması imam hatip lisesii.

Birde dergahlar vardı. Dergahlarda Üftadeler vardı. Molla mahmutu alıp Hz. Aziz Mahmut Hüdai Ks. Yapardı. Atını padişahlar çeksin duası yapıpta Öğrencisinin atını Padişaha çektirtirdi.

- Şimdi sen bu dergahların hepsinin Lav olduğunu illa bii sultan olduğunu söylemekte. Ve olmadık ve olamayacak bir Halt etmektesin.

darth vader

New member
adony isimli arkadaşımıza rasyonel açıklamalar

adony isimli arkadaşımıza rasyonel açıklamalar

adony arkadaşım,
allahın insanları neden yarattığına dair sorduğun özgürce sorulara islami cevapları vermiş arkadaşlar. hiçbir şey anlamadın değilmi. din düşüncesine sahip kimselerin dinsel bir konuda bilmiyorum cevabı verdiği pek görülmemiştir.dolayısı ile iki gerçek seçenek arasında kalıyorsun bu sorunun cevabında. ya allahın özellikleri arasında insan aklı ile cevap bulunamayacak bir sorudur bu. ya da ikinci seçeneği sen de biliyorsun ama telaffuz edemiyorsun değilmi.

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
ben imam hatip mezunuyum ve senelerce okudum ama şu deragahta aldığım ilmin binde birini almadım
Allah bütün hocalarımdan yinede razı olsun,
karababa
ne zaman nefsini haklı çıkarmak için bana ve efendimiz e itira atmayı bırakacaksın
o sultanlar ancak Allah ın dergahlarından yetişir

ataistlere gelince
onlara acımaktan başka bişey gelmiyor elimden ama
karababa gibi adamlara bakıpta yola giremiyecekleri de kesin
diyeceğim şudur
KAİNAT DUYSUN
HİDAYET ÇAĞI ÇOKTAN GELMİŞ İSLAM BİRLİĞİ KAFİRLER İSTEMESEDE KURULACAKTIR
BU ORDUYA SADECE ALLAH A KALBTEN ERMEYİ DİLEYEN GİREBİLİR

HEPİNİZİ ÇOOOOOOOOOOOOK SEVİYORUZ
SİZ BİZİM DÜŞMANIMIZ OLAMAZSINIZ
TEK DÜŞMANIMIZ İBLİSTİR

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Karababa gibiler sizin sadece Madden değil Manende önünüzdedir.

Nefsi arzular ve istikametlere İradeni,(rahmanın cüz-i iradesini)teslim ederek Varmak istemektesin. Cennet-i ala ucuz değil. Teslimle karalamayla yeminle Ayet düzdürmekle değil. Sadece iradeni kullandığın istikamette olacaktır.

Şimdi söyle bakalım Senin inandığın ALLAH'ın RASULÜ kimdir.

Bu konu bence hitama ermiştir. Sen ve avanen ben ve gibilerin oldukları yerlerde (Satılacak iradesi olmayanların bulunduğu yerde.) ALLAH cc. Sizleri muaffak etmeyecektir. (Ama üstadınız 700 yaşına gelsin hele bir bakam artık ondan sona belkii)

illa bi sultanın marid.

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
A BENİM BİRİCİK KARDEŞİM
KIYAMETE KADAR RESULLER GELMEYE DEVAM EDECEKTİR
HER KAVME KENDİ LİSANIYLA
AMA ÇOĞUNLUK SENİN GİBİ KİBRLENECEK VE RESULE İTAAT ETMECEKTİR
HZ MUHAMMED S.A.V efendimiz son nebidir
son resul değil
o kadar ayet verdik bu ne kibirdir