Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ali İmran 61

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
AL-İ İMRAN-61: Fe men hâcceke fîhi min ba’di mâ câeke minel ilmi fe kul teâlev ned’u ebnâenâ ve ebnâekum ve nisâenâ ve nisâekum ve enfusenâ ve enfusekum summe nebtehil fe nec’al la’netallâhi alel kâzibîn(kâzibîne).
Sana ilimden (bilgi) geldikten sonra, artık kim bu konuda seninle tartışacak olursa de ki: “Haydi gelin, oğullarımızı, oğullarınızı, kadınlarımızı, kadınlarınızı, kendimizi ve kendinizi davet edelim (çağıralım). Sonra da Allah’ın lânetinin, yalancıların üzerine olması (için Allah'a) dua edelim, yalvaralım.”

ali imran 61 ayetinin üzerine yemin ederimki

İskender Ali M İ H R

Beklenen M ehdi
Devrimizin İ mamı
Zamanın H alifesi
Kavmimiizin R esulüdür

karababa bekliyorum kıvırma
Halk artık yalancıyı görsün
İkimizden biri yalancı
Allah ın kanunu var
devreye girmesi için bu yemin lazım
ben ettim ya sende et yada sus artık

hatırlatma
yıldırm çavlı
o gün efendimizle alay eden doktor
çekme dediği halde çeken iki kameraman
yani yemin edenler artık yok
yaşar üstadının başına gelenleri bildiği için o gün kaçtı yeminden

nedenmi böyle yapıyoruz

çünkü aramızda kötü niyetli insanlar var ve Allah ın ayetlerini inkar ediyor
Mehdi Resul e iftiralar atıyor
hikayelerle halkı yanlış yönlendiriyor
çünkü bütün zamanlara hitab eden kuran yani Allah
böyle bir durumda bu yemini etmemizi istiyor

biz kimsenin cehenneme gitmesini istemeyiz
Ancak bu kişler kendileri inanmadıkları gibi başkalarınıda Allah ın yolundan alı koymak için iblisle işbirliği yapıyorlar

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Yalncilar

Yalncilar

Bizim Cevabımızı beyenmemiş olacaksınız Yada Ayetlerle Oynamaya devam mı edeceksin. Anlamadıysan ben Ayetleri İDRAK edemiyorum Üstadım sölüyor O halde doğrudur Diye kabul ediyom de. Demesende Doğru bu.
Karababa' Alıntı:
Al-i imran suresi 61. ayeti celile-Sana bu ilim geldikten sonra seninle bu konuda çekişenlere Deki:Geliniz ,sizler ve bizlerde dahil olmak üzere ,siz kendi çocuklarınızı bizde kendi çocuklarımızı, siz kendi kadınlarınızı , bizde kendi kadınlarımızı çağıralım. sonrada dua edelimde Allahtan yalancılar üzerine lanet dileyelim.
Bu ayete "mubahale ayeti" denir ki, Bir meselede haklı olanın ortaya çıkması için karşılıklı lanetleşmek demektir. Neceran hıristiyanlarından bir heyet Resulullah sav. huzuruna gelerek.Kuran Hz. İsa nın babasız olarak doğduğunu kabul ettiğine göre Onun ALLAH olması lazım geleceğini iddia ettiler. Hz Peygamber onları bir araya gelerek Kim yalancı ise Allahın ona lanet etmesi için etmeye çağırdı. Fakat buna necran heyeti buna yanaşmayarak müslümanların himayesine girmeyi Kabul eden bir antlaşma imzalayıp gittiler.

Kısaca "ALLAH" ım yahut "ALLAH" sın diyen kim ise allahın gazabı onun üstüne olsun. Ayetleri kedi Üstüne çeviripte ANcak kendilerini kandıranlar müstesna zira Gün gelip aKlederler.

İşte böylece anlatmış olduk. Cinlerden bir tane bile rasul adı söyleyemediniz ve dahi onlardanda geldi gibi sözler dökülür oldu. Dahi meleklerdende rasul adı söyleyemezsiniz. Tahmin edersiniz. Kitab da 25 Rasul ve 3 Veli veyahut rasul den başka isim yoktur.
Cebrail Rasul olarak cümle zişanı ziyaret etti. En son İkra dedi. Amma derseniz hayır kuranda ayet yoktur Muhammed as. 'a. Rasul olarak gelmedi. Osaman KARABABA yalancıdır.

Amma sizler ayetleri ısrarla insanların önüne setrediyorsunuz. istediğiniz taraftan görülmesini sağlamaya çalışıyorsunuz. NEDEN

Şuara 6- Allah'tan başka dostlar edinenleri Allah Daima gözetlemektedir. Sen onlara vekil değilsin.
(Ayette Hz. Peygamberin vazifesinin sadece Tebliğ olduğu ifade edilmiştir.)

Sizler kendinize ....NOSOĞLUNU dost edinmişsiniz. Bilinizki Bu Ayetteki Bilinç ile Tek dostum ALLAH. O negüzel vekildir.

Fatır 39. Sizi yeryüzüne halife yapan odur. Onun için kim inkar ederse İnkarı kendi zararınadır. Kafirlerin Küfrü, Rableri Katında kendileri için ancak gazabı arttırır. Kafirlerin Küfrü kendilerine ziyandan başka birşey getirmez.

Fatır 40. DEKİ: Allahı bırakıp da Taptığınız ortakları gördünüzmü? Gösterin bana ! Onlar yerdeki hangi şeyi YARATIRLAR.!YOKSA ONLARIN göklerde mi bir ortaklıkları var! yahut biz onlara, (bu hususta) bir kitap mı verdik de onlar , O kitaptaki bir delile dayanıyorlar.? HAYIR! O ZALİMLER birbirlerine, aldatmadan başka bir şey vaad etmiyorlar.

ALLAH sizlerden beni beri ettiği için ne derece hanmd etsem azdır. AKşam saati ayetler kulağıma fısıldandı. kimdi onlar Muhakkaki allah daha doğrusunu bilir.

Yalancıyı biliyorsam Yalancı olduğu için Benim yeminime gerek yok Allah seri-ul hisaptır. ALLAHA ve RASULÜNE DİL uzatana vallahi SUSMAM.

U.S.A

New member
Web sitesi
www.hidayetcagi.com
AKşam saati ayetler kulağıma fısıldandı. kimdi onlar Muhakkaki allah daha doğrusunu bilir.

ALLAH KULAĞA FISILDAMAZ. ALLAHIN AYETLERİ KALBE GEKLİR. SEN ŞEYTANLA İRTİBATLISIN. ŞEYTANIN VAHYİNİ ALIYORSUN. ONUN HİZMETKARLARINDAN BİRİSİN.

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Ben allahtan Vahiy alıyorum demedimki. Bir arkadaşım Akşam namazından sonra Mihrabiyede Okudu. Nasılda mevla ayetlerini açıklıyor.

U.S.A

New member
Web sitesi
www.hidayetcagi.com
Karababa' Alıntı:
Ben allahtan Vahiy alıyorum demedimki. Bir arkadaşım Akşam namazından sonra Mihrabiyede Okudu. Nasılda mevla ayetlerini açıklıyor.
Nerde yazdın arkadaşının ayetleri fısıldadığını. Niye her seferde kıvırıyorsun.
AKşam saati ayetler kulağıma fısıldandı

U.S.A

New member
Web sitesi
www.hidayetcagi.com
Bu sözlerine ve cevabına ilk önce kendini inandır. Sonra bize söyle inşallah.
Bakın öyle kıvırılmaz böyle kıvırılı mı diyorsun! Muhakkaki biz seni geçemeyiz.

Bizi çocuklukla itaf ediyorsun. Ki Allah'a şükür ne yaşımızdan ne de Allah2ın bize lütfettiği diğer şeylerden ne gocunuruz ne de isyan ederiz. Bize bu hayatı verdiği için Ona hamd eder şükrederiz.

Kendi cevabını bir kere adam akıllı oku eminim güleceksin.

Akıl yaşta değil, baştadır!

tarikay

New member
..

..

şeytan diyorki şu ümmeti muhammediye fitne çıkaran cinli şeytanın emrinde karababayı katli vacip emri al sonra katlet hem müslümanlar rahat etsin fitne fesattan kurtulsun hemde Allah ın en kıymetli hazinesi olan zamanı boşa harcama bunun iftiralarına cevap yazacağım diye

Üst Alt