Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Admin ve karababa

emrahyldrm

New member
Bilmezmisiniz ki bu forumda hangi konu açılırsa açılsın altına cevap diye alakası olmadığı halde sapık fikirlerini enjekte etmeye çalışan biri var !

Siz bidaha olmasın diyorsunuz ama adam her seferinde aynı şeyi yapıyor inatla.

Sizin uyarılarınız dan sonra belki peşinden koştuğu ismi aşikar olarak zikretmiyor ama her mesajında her kelimesinde inadına vurguluyor.

Bu vurgulamalar sizin için hiç mi bişey ifade etmiyor ? İlla ismini mi kullanmak lazım "aa bak yasaklamıştık" demek için.

Burası İslam Forumu arkadaş, izin vermeyin artık bu saçmalıklara.

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Size haddim olmayarak Hazreti kelimesini vurgulayarak, Hz. VAHŞİ'yi hatırlatırım.
İslami fıtratın ne düzeyde hoş görü ve tevazu gerektirdiğini anımsamak için.

pusula

Üyeliði durduruldu
Sevgili KARABABA, verdiğin misal yanlış. Hz. VAhşi (R.A) hakperestti. Hakkı gördü. uğrunda en büyük fitneyi eliyle temizledi. Müseylime yalancısını susturdu.

vermen gereken misal, insafsızca aynı şeyi tekrar edip Kur'anı dilediği gibi çarpıtan, istediği manayı çıkarıp, kendisine uyulmasını yoksa cehenneme gidileceğini söyleyen müseylime misalidir... müseylime-i kezzab'ın akibetini misal göstermeli ve kaç siteden kovulmuş böyle adamlara müsamaha değil, sınır koymalısın.

Sevgili EMRAHYLDRM'a katılıyorum. sitede şöyle bir bakınca ADMIN'in böyle güzel bir başlığı ve siteyi niye ehl-i bid'a çöplüğüne dönüşmekten muhafaza etmeye çalışmadığını merak ediyor ve üzülüyorum...

son yazıları da üzülerek okudum. Sad'ı taftezanin tefsirinde imanı kulun cüz'i iradesinin sarfından sonra Allahın dilediği kulunun kalbine ilka ettiği bir nurdur diye tarif eder. kulun gayreti gerekir. merak ve temiz bir şevk gerekir. oysa mesajlarda ihtiyar yok, merak yok, soru yok, saldırı var, bildiğini paylaşmak yok, itikad ayaklar altında... bunu mesajları okuduğunuzda sen de kalbinde hissediyorsundur...

Sevgili KARABABA, size haddim olmayarak Hazreti kelimesini vurgulayarak, Hz. ÖMER'i hatırlatırım. İslami izzetin ve adaletin ne düzeyde dikkat, tahammül ve ehl-i sünnet itikadından sapmamak için şecaat gerektirdiğini anımsamak için...

pusula

Üyeliði durduruldu
tam da ben de aynı şeyi söyleyecekdim...

saygıdeğer Karababa'nın İslam'ın ''hoşgörü ve tevazudan itizal etmeyiniz'' buyruğunu hatırlaması ne sevindirici...

islama saldıranlara ise yüzlerinde patlayacak bir kilit o forumun güzel bir cevabı olacakdır...

elibol

New member
Mutezile' Alıntı:
İslama saldırmak nasıl yapılır öğrenmek istiyorsun ateist-agnostik sitelerdeki Peygambere, Ehlibeytine, Eshabına, tüm Hane-i saadetine e n g a l i z küfürleri yağdıranlara gözlerini çevir..Benim hayatımda duymadığım görmediğim küfürler.. O sitelerde de yazıyorum, başka islami sitelerde de..

Hatemü'l-Enbiyadan; 10-12 ayrı Siyer kaynağından, Tabakat'tan, Tefsirlerden(Yaklaşık 18 kadar), Esbab-ı Nüzul (Vahidi'den; El-Kasımi'den)

Hayatu's-Sahabeden, Nehcül Belaga'dan; Kuran'dan ve başta al-Taberi olmak üzere iSLAM tARİHİNİN önemli ulemalarından NAKLETMEKTEN başka bir şey yapmıyorum..

Sadece Ganaim ayetleri, Fey, Humus, Ayetnip ve peygamberin Mirası (doğrusu sadakası) konusuna 1,5 yıl harcadım; yazımı 5 defa geliştirdim..

Senin gibilerinin bilgiden korktuğunu çok iyi biliyorum..

Endişelenmene gerek yok. İsnad yok; isbat var.

Karalama, bühtan yok; Nakil var.

Küçük beyinciğinizin cevap verme İlminden yoksunluğunu kendinize itiraf edemiyorsunuz. Çünkü İslam güzellemeleri dışında satır okumuyorsunuz..Biliyorum...

Kütub-u Sitte'den Fatıma ile Ebubekir'in Peygamberin vefatından sonra yaptıkları kavgayı / sebebini / sonucunu bul. Hacer-ül Esved'in İLK tavafını bul.
Bu konudaki peygamberin sünnetini araştır bakalım. Halid bin Velid'in kemerine peygamberin saç tellerini takmış halde Ridde olayları esnasında açtırdığı ateş çukurlarını bul; Hadramut kadınları mezalimini bul sen önce. İslamdasınız; ama sadece görüntü olarak. Aç Müellefetül-Kulübü oku.. Ama doğru yerden okuyacaksın.. Kütub-u Sitte çevirmeni Kamil Miras'ın yorumlarını değil; al-Taberi'den okuyacaksın ki; Kuranda da yer alan bu mevzunun vehametini idrak edebilesin..

Ondan sonra dön bana tekrar - hala diyebiliyorsan - Müfterisin de.

Cahil cühelaya; küfürbazlara alışığım. Çok tembelsiniz, çok.. nerde sizde bu heves, gayret..?Öğrenme iştahı..

Alnınız secdeye değer, dini vecibelerinizi şöyle - böyle yerine getirir - ondan sonra boyuna - posuna bakmadan Müctehidliğe soyunur ve cahilce Reddiyeler döşersiniz..

Dine sahip çıkmak için bilgiyle vuracaksın; İlimle yedirceksin söylediklerimi. haksız isem ve okumalarımda hata varsa. Özür diler, bende yüzümü kıbleye dönerim. Ama İlimle vuramıyorsan, Küfür ve hakarete tevvesül ediyorsan - ki sen edenlerin en başında geliyorsun bu sitede- o zaman kat be kat mukabele görürsün.

Arzu edilen durum bu değildir tabii; ama kağıttan aslanlara da meydanı boş bırakmam..asla.

Önce kendinizi az buçuk donatın; eleştiryi hazmedin. Ağzını her açışında içinden lağım akıtman mı Allah katında muteberdir, yoksa azcık İlim, Bilgi peşinde koşmak mı?

Aklının basmadığı yerlerde anıran merkeblerle yarışan çok soytarı gördüm..

Velakin; ne kadar anırsalar da Güneş balçıkla sıvanmıyor.

-yalan söylüyorsun. o kaynakların hiç birine vakıf değilsin.

-on numara sahtekarsın
-hiç bir islami ilimle bağın yok.
-yazdığın fikirlerin tamamı internetten çalıntı.
-kütübi sitteyi hayatında açıp okumadın.
-kaynalarının hiç birinin arasında taberi tefsiri yok.
-taberi tefsirini hayatın boyunca açıp okumadın.
-arapçanın -a- sından haberin yok
-asla yorum yada bir başka deyimle tefsir edebilecek donanıma sahip değilsin.
-turan dursun vs. gibi aslında alevi olan ama bi zamanlar rejim tarafından müftü yapılan bir adam ve ikamelerinden çalıp burada satıyorsun.
-çık delikanlıca deki ben aslında ateistim de.
-şu yazdığın yazıların hepsi katıldığın bütün forumlarda aynen yer alıyor.
-(hatta bu yazının bile bi çok satırı diğer forumlarda yazdığın tyazılarla aynı)
-eğer bilgin varsa gündemini daha orjinal ve değişken konular üzerİNE kurardın. ama sen girdiğin bütün forumlara tex edilmiş bir metinle girip güya bi şeyler bildiğini ima ediyor ardından da zehrini kusuyorsun.

yasaklayın bu adamı.
bu adam hırsız ve sahtekardır.

DÜRÜST OLDUĞUNDA BU SİTEYİ ONA AÇARSINIZ.

yok eğer yasaklamak istemiyorsanız yazdıklarına cevap vermeyin.

dikkate almayın.

konularına katılmayın.

bu adam ya mürteddir, değilse münafık, değilse kafirdir...

ama illa ne menem bir sahtekar olduğunu anlamak istiyorsanız sorun bakalım

sarf ve nahiv nedir?

islam ilimleri açısından değeri nedir?

buyrun.
meydan sizindir.

Enver Ýstek

metin mete
elibol' Alıntı:
-yalan söylüyorsun. o kaynakların hiç birine vakıf değilsin.

-on numara sahtekarsın
-hiç bir islami ilimle bağın yok.
-yazdığın fikirlerin tamamı internetten çalıntı.
-kütübi sitteyi hayatında açıp okumadın.
-kaynalarının hiç birinin arasında taberi tefsiri yok.
-taberi tefsirini hayatın boyunca açıp okumadın.
-arapçanın -a- sından haberin yok
-asla yorum yada bir başka deyimle tefsir edebilecek donanıma sahip değilsin.
-turan dursun vs. gibi aslında alevi olan ama bi zamanlar rejim tarafından müftü yapılan bir adam ve ikamelerinden çalıp burada satıyorsun.
-çık delikanlıca deki ben aslında ateistim de.
-şu yazdığın yazıların hepsi katıldığın bütün forumlarda aynen yer alıyor.
-(hatta bu yazının bile bi çok satırı diğer forumlarda yazdığın tyazılarla aynı)
-eğer bilgin varsa gündemini daha orjinal ve değişken konular üzerİNE kurardın. ama sen girdiğin bütün forumlara tex edilmiş bir metinle girip güya bi şeyler bildiğini ima ediyor ardından da zehrini kusuyorsun.

yasaklayın bu adamı.
bu adam hırsız ve sahtekardır.

DÜRÜST OLDUĞUNDA BU SİTEYİ ONA AÇARSINIZ.

yok eğer yasaklamak istemiyorsanız yazdıklarına cevap vermeyin.

dikkate almayın.

konularına katılmayın.

bu adam ya mürteddir, değilse münafık, değilse kafirdir...

ama illa ne menem bir sahtekar olduğunu anlamak istiyorsanız sorun bakalım

sarf ve nahiv nedir?

islam ilimleri açısından değeri nedir?

buyrun.
meydan sizindir.

sevgi deger kardesim,Elibol her halde sen haklisin en azindan bende inaniyorum senin gibi ama ona siteyi yasak etmek olmaz ona onu anladigi dilden yazacaksin kus beyinli oldugunu,kücücük beyniyle insanlari alaya aldigin cevap veremeyecek zamanlarda hemen orayi terk ettigini kendi sitesinde insanlara cevap hakki dahi vermedigini hakaretlerinde kendi kimligini buldugunu
diger arkadaslara hemen onun gercek sitesinin adresini yazki bu iki yüzlü münafiklarin durumunu anlasinlar bunlarda tehtit (benide tehtit etti)hakaret mübah hemen baslarlar sevimsiz,Gambaz kücük beyinli vs. bunlarin mayasi bu vesselam ha birde sor neden kendileri icin acilan bölüme yazmazlar.onlarin adresi asagida.Allaha emanet ol,Sevgi deger kardesim.
http://www.islamacevap.net/index.php

pusula

Üyeliði durduruldu
insan akşam gelipte dinlenirken hoş terennümler, güzel yorumlar okumak istiyor... kahvesini yudumlarken tatlı sohbetler uzayıp gitsin, ince meseleler ortaya çıkarılsın, aydınlansın diliyor...

buraya girdim çünkü google earth deki hicaz fotoğraflarını islam alemi ile paylaşmak istedim... sonra bir kaç yazı okudum... üye oldum belki yorum yazarım da paylaşım olur diye... malum ya adı islam forum...

oysa çevir çevir aynı bıkdıran usandıran, tansiyon çıkartan, okuması eziyet, yorum yapması kusunç herzeleri okur durur olduk...

Admin'i ve moderator'leri hiç anlamıyorum. başlık açanlar samimiyetle paylaşmak yada danışmak değil tam tersi saldırmak için yazıyorlar... şahlanmış bi şekilde "burası islamı forum, ben inancınıza korum!!!" kabilinden yazıyorlar da yazıyorlar... enva'i nev inançsız var. her türden fırak-ı dalle doluşmuş durumda... gariptir okkalı bir küfürden sonra ne başlık kilitlendi ne de ben uzaklaştırıldım. ayda bir yazılar kontrolden geçiyor sanıyorum... biz de böle gün geçiriyoruz işte...

Bu sitenin ihtiyacı olan sürekli moderatorler....

bu arada uyarın için saolasın ELIBOL... ya işte böle MetinMete sen de ne var ne yok???

Mutedil

New member
Dedikleine katılıyorum pusula. Ancak benim düşüncem daha farklı. Yani artık daha farklı düşünceler girmeye başladı ve gittikçede kuvvetleniyor. Buranın bu kadar başıboş ve ahır misali bırakılması kesinlikle buranın admini ve moderator/ları yüzündendir.O zaman aklıma bazı sebepler geliyor.

1- Admin ve moderator/ların bir şeyden anladığı yok. Nerde bir yazılarını gördüysem çok yüzeysel ve hiçbir cevap niteliği taşımayan açıkçası çekirdeği doldurmuyacak yazılar yazmaları.

2- Artık daha fazla düşündüğüm bir diğer olasılık ise bu siteyi yapan/ların bu foruma katılan inançsızlardan oluşmasıdır. Yani islam forum adı altında aslında düzenlenen bir oyun, entrika. Komplo teorisi gibi oldu ancak ne yazıkki bu site benim bu düşüncelerime ve diğer allah kitap tanımayan adını koyamadığım nice rezilliklere KUCAK AÇIYOR. Kimbilir, Sitenin Admini veya moderatorlari belkide eğleniyordur bu yazıları okurken, Allaha, kitaba saldıranların yazılarını okurken.

Gene söylüyorum. Yetki kim/lerdeyse herkes yetkisini kullanmalı. Gerek zorla gerek bilgi ile müdehale ederek.

HOŞGÖRÜNÜNDE BİR SINIRI VARDIR. BURDAKİ YETKİLİLER BU SINIRI ÇOKTAN AŞTILAR!!!

Zalime gösterilen hoşgörü onu dahada azdırır.

Enver Ýstek

metin mete
pusula' Alıntı:
insan akşam gelipte dinlenirken hoş terennümler, güzel yorumlar okumak istiyor... kahvesini yudumlarken tatlı sohbetler uzayıp gitsin, ince meseleler ortaya çıkarılsın, aydınlansın diliyor...

buraya girdim çünkü google earth deki hicaz fotoğraflarını islam alemi ile paylaşmak istedim... sonra bir kaç yazı okudum... üye oldum belki yorum yazarım da paylaşım olur diye... malum ya adı islam forum...

oysa çevir çevir aynı bıkdıran usandıran, tansiyon çıkartan, okuması eziyet, yorum yapması kusunç herzeleri okur durur olduk...

Admin'i ve moderator'leri hiç anlamıyorum. başlık açanlar samimiyetle paylaşmak yada danışmak değil tam tersi saldırmak için yazıyorlar... şahlanmış bi şekilde "burası islamı forum, ben inancınıza korum!!!" kabilinden yazıyorlar da yazıyorlar... enva'i nev inançsız var. her türden fırak-ı dalle doluşmuş durumda... gariptir okkalı bir küfürden sonra ne başlık kilitlendi ne de ben uzaklaştırıldım. ayda bir yazılar kontrolden geçiyor sanıyorum... biz de böle gün geçiriyoruz işte...

Bu sitenin ihtiyacı olan sürekli moderatorler....

bu arada uyarın için saolasın ELIBOL... ya işte böle MetinMete sen de ne var ne yok???

Sevgi deger kardesim,Pusula Önce seni Alemlerin Rabbi olan Allah C.C. hin selami ile selamlarim.Vallahi al bendende o kadar artik bilmediklerimizi ögrenmek degilde artik Cahil insanlara bildiklerimizi satar olduk yani Allah C.C.korusun kendimizi bir sey sanmaya baslayacagiz neden ayni senin derdin yüzünden oturupta paylasmayi birak sadece bugün yazdigini iki gün sonra yine yazmaya calis cünki arkadaslar yaziyi okumuyor(yani delinin kuyuya attigi tas misali)biz de ugrasiyoruz Allah C.C. sonumuzu hayr ede.

Allaha emanet ol, Sevgi deger kardesim.

Kur'an Ehli

New member
Düşünceler her ortamda özgürce söylenebilmeli. Ateist forumlarda ben de yazdım. Ama daha fazla Allah'a, peygambere ve de Kur'an a saldırılmasına tahammül edemediğim için, forumdan ayrıldım. Bu sitede Allah'a, peygambere ve Kur'ana kötü söz söylenmediği, aşağılanmadığı, saygısızlık edilmediği sürece sorun yok bence.

Ateist forumda Turan Dursun'a küfredilmemesi , saygısızlık edilmemesi gerektiği, aksi taktirde siteden kovulacağı söyleniyor. Ama aynı saygı Allah'a, Kur'ana ve de Peygambere gösterilmiyor. Tamam ateist sitesinde gösterilmiyor, ama burada, islam sitesinde göstermeleri gerekir. Ve bu sitede oldukça hoşgörülü bence. Saygı sınırları aşılmadığı sürece de hoşgörülü olmalı.

Ayrıca şunu da belirtmeliyim. Ben Mutezile'nin saygısızlık ettiğine pek rastlamadım. Genelde saygı sınırları içinde yazıyor.

osmanoglu

New member
Mutezile' Alıntı:
İslama saldırmak nasıl yapılır öğrenmek istiyorsun ateist-agnostik sitelerdeki Peygambere, Ehlibeytine, Eshabına, tüm Hane-i saadetine e n g a l i z küfürleri yağdıranlara gözlerini çevir..Benim hayatımda duymadığım görmediğim küfürler.. O sitelerde de yazıyorum, başka islami sitelerde de..

Hatemü'l-Enbiyadan; 10-12 ayrı Siyer kaynağından, Tabakat'tan, Tefsirlerden(Yaklaşık 18 kadar), Esbab-ı Nüzul (Vahidi'den; El-Kasımi'den)

Hayatu's-Sahabeden, Nehcül Belaga'dan; Kuran'dan ve başta al-Taberi olmak üzere iSLAM tARİHİNİN önemli ulemalarından NAKLETMEKTEN başka bir şey yapmıyorum..

Sadece Ganaim ayetleri, Fey, Humus, Ayetnip ve peygamberin Mirası (doğrusu sadakası) konusuna 1,5 yıl harcadım; yazımı 5 defa geliştirdim..

***Kütub-u Sitte'den Fatıma ile Ebubekir'in Peygamberin vefatından sonra yaptıkları kavgayı / sebebini / sonucunu bul. Hacer-ül Esved'in İLK tavafını bul.
Bu konudaki peygamberin sünnetini araştır bakalım. Halid bin Velid'in kemerine peygamberin saç tellerini takmış halde Ridde olayları esnasında açtırdığı ateş çukurlarını bul; Hadramut kadınları mezalimini bul sen önce. İslamdasınız; ama sadece görüntü olarak. Aç Müellefetül-Kulübü oku.. Ama doğru yerden okuyacaksın.. Kütub-u Sitte çevirmeni Kamil Miras'ın yorumlarını değil; al-Taberi'den okuyacaksın ki; Kuranda da yer alan bu mevzunun vehametini idrak edebilesin..

Ondan sonra dön bana tekrar - hala diyebiliyorsan - Müfterisin de.

Cahil cühelaya; küfürbazlara alışığım. Çok tembelsiniz, çok.. nerde sizde bu heves, gayret..?Öğrenme iştahı..

***Alnınız secdeye değer, dini vecibelerinizi şöyle - böyle yerine getirir - ondan sonra boyuna - posuna bakmadan Müctehidliğe soyunur ve cahilce Reddiyeler döşersiniz..

Önce kendinizi az buçuk donatın; eleştiryi hazmedin. Ağzını her açışında içinden lağım akıtman mı Allah katında muteberdir, yoksa azcık İlim, Bilgi peşinde koşmak mı?

Aklının basmadığı yerlerde anıran merkeblerle yarışan çok soytarı gördüm..

çok ilginç bi yazı...
kendi içinde milyonlarca kez gidip gelen çelişen yanları var.
ilk satırları okuyun ;

tam bir islam ehlini kelamları değilmi?

oysa aynı şahsın bir başka sitede bir başka yazısında (ki yazıları hep aynı, tıpkı basım yazılar satırlarına kelimelerine kadar) şu cümleyi kurabiliyor "İslamdan Uzak Duranlar ''Cennetliktir'' " " İslam Lokal bir Dindir " vs. vs. tonla saçmalıklar.

şimdi ben düşünüyorum münafıklıkla küfrün arasındaki çizgi bu arkadaşın hangi noktasından geçiyor?

yazıdaki bir başka facia ise yaklaşık 18 tefsirden yararlandığını iddia ediyorki ben inanmıyorum, hatta o tefsirlerin adınıda kulaktan duymuştur; bu tefsirlere göre hüküm veriyor ve yazısını tam 5 defa geliştiriyor. bu yazı yazdığı laflara bakınca okumasanız zannedersinizki tefsir yazdı.

kütübü sitte tarih kitabı değil. kütübü sitte 6 kitaptan oluşan hadisler kaynağı ve yalnızca hadisleri nakleder. mevzuunu ettiği hadislerde hz. ebubekirle hz. aişenin kavgası değil içtihad farkı vardır. bu asla kavga olarak yorumlanamaz. bunu kavga olarak alan; kusura bakmayın kıpkızıl cahildir!!! müfteridir!!!

hadramut kadınları, halidbin velid, vs. vs. gibi saçma sapan, akla mantığa ve tarihe ihanet satırları hangi yerinden tutupta bu adama anlatasınız ki bunlar iftira hemde turan dursun mahreçli iddia...
üstelik yazdığı her sitede papağan gibi aynı kelamları zikrediyor. dileyen varsa cumhuriyet forumdan girsin islam forumdan çıksın, bir farklı kelime cümle bulamaz. kalıp gibi laflar aynı her yerde aynı... demekki bir a4 kağıdının aldığı bir yazıyı bu kıt akıl ve aşırmalar yüzünden 5 defa geliştirmeye ihtiyaç duydu mehterem... ve dahada facia olanı bununla övünüyor bu kadarınada pes!!!

takmış KAMİL MİRAS a kuyruk acısı kendi acısı değildir. beğenmediği kasmil miraz arapçaya vakıftır. kendisi ilimde yanına bile yaklaşamaz. misyonerlerin ens evmediği adamlardan biridir.

taberiden bahseder; kimi nakilleri şii taberiden kimide ehli sünnet taberiden. ikisini çorba yhapar islam ulemasının fetvasıdır deyip aleme kakalamağa kalkışır.

bırakın bu uyduruk araştırmacıları elimizde çok var nacarlardan tutun beyazlara öztürklere kadar ki onlar bunun ve hemcinslerinin üstadlarıdır bize hafif geliyor. dikkate almayı zul kabul ediyoruz.

bu sahtekarıda aynen dikkate almak zul , lakin kimi arkadaşlarım cilalı iki kelm duyunca balıklama atlama huylarından vaz geçemiyor. ikaz etmek vacib oldu.

yasaklamak kolay olanı, bırakın kendince eğlensin. kurtlarını döksün nasılsa döke döke bitiremez. ama cevap vermeyin dikkate almayın. yapacağınız en doığru davranıştır. anlayana...

Üst Alt