Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

70 milyon insanın vebali omuzlarınızda

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
E R H A N' Alıntı:
AHZAB-67: Ve kâlû rabbenâ innâ ata’nâ sâdetenâ ve kuberâenâ fe edallûnes sebîl(sebîlâ).
Cehennemde olanlar derler ki: “Yarabbi, muhakkak ki; biz, sâdatlarımıza (dînde ileri gidenlerimize) ve küberamıza (büyüklerimize) itaat ettik. Ve böylece Senin yolundan (Sıratı Mustakîm’inden) saptık.

AHZAB-68: Rabbenâ âtihim dı’feyni minel’azâbi vel’anhum la’nen kebîrâ(kebîren)
Rabbimiz, onlara iki kat azap ver ve onları büyük bir lânetle lânetle.
işte bu gün diyanet ve ilahiyat fakültelerinde hidayet öğretilmiyor ve bu büyük vebal bu kibirli diplomalılarındır

ZUMER-71: Vesîkallezîne keferû ilâ cehenneme zumerâ(zumeran), hattâ izâ câuhâ futihat ebvâbuhâ, ve kâle lehum hazenetuhâ e lem ye'tikum rusulun minkum yetlûne aleykum âyâti rabbikum ve yunzirûnekum likâe yevmikum hâzâ, kâlû belâ ve lâkin hakkat kelimetul azâbi alel kâfirîn(kâfirîne).
Kâfirler, zümre zümre cehenneme sürülürler. Kapılara geldikleri zaman kapılar açılır. Cehennem bekçileri, onlara derler ki: “Size sizden (sizin aranızdan) olan resûller gelmedi mi ki size (üzerinize) Allah’ın âyetlerini okusun (anlatsın, izah etsin) ve sizi bugüne (buraya) geleceğinizi (söyleyerek) uyarsın, ikaz etsin. (Cehenneme girenler) dediler ki: “Evet (geldiler).” Fakat azap sözü, kâfirlerin üzerine hak oldu.

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
E R H A N' Alıntı:
//O GÜN(AHİR ZAMANDA)EN ŞAŞALI VE EN GÜZEL CAMİLER OLACAK,AMA İÇLERİNDE KURTULUŞA ERECEK MÜMİN OLMAYACAK,HİDAYET ÖĞRETİLMEYECEK,İŞTE O CAMİLERDEKİ İMAMLAR EN ŞERLİ İMAMLARDIR
ATEŞE ÇAĞIRAN İMAMLARDIR//

sevgili kardeşlerim imamı diyanet değil,Allah tahin eder,Allah diplomaya bakmaz

Hani hadisler ile anlatılmazdı. Bu hadis değilmidir. Yada kimindir bu söz...Yanlış ilme yön veren sen ve avanen değilmi.
İnsanı aşağılamak olmuş şianız. Ancak ila dedeniz. İstemiyor insanlar kandırılmak. KANDIRDIĞInızın farkında bile değilsiniz . Çünkü kanmışsınız.

İsmimi değişik söylemen bile ne denli ukala olduğunun belirtisi. Sadece bende değil. Yaşar nuri Hulki cevizoğlu. Kedinin kasabın önünde durmasına benziyor.
Ne meraklısın vebal yüklemeye. Ben nefsimi kurtarma azmindeyim

orhun

New member
hayırlı günler

hayırlı günler

sevgili kardeşim ehli beyt' den bazı mübarekler mehdi aleyhisselamın sağ yanağında bir beni olacağını söylemiştir.

böyle bir durum varmı acaba hayırlı günler dilerim

orhun

New member
sayın kardeşim

sayın kardeşim

güzel kardeşim allah hidayet versin selamet versin inşallah

bu söyledikleriniz size inanan zaif insanları olduğu gibi sizleride dinden çıkarmaya kadar götürür allah muhafaza

lütfen akli davranın ve yalnızca mehdi aleyhisselamın alametlerine bakınız.

sahabe dönemindeki bir sözü söyleyeyim sana

gün gelecek alim olduğunu söyleyen insanlar çıkacak ve bunlar kur' an daki hassas konular üzerine durup halkı yanıltacaklar.
yanlışım var ise allah affetsin çünkü niyetim iyilik içindir.

Filistin

New member
essalumunaleykum

essalumunaleykum

essalumunaleykum.kardeşlerim sizleri Yüce Allahın selamı ile selamlar bu forumun müslümanlık alemine hayırlara vesile olmasını dilerim.

Filistin

New member
yüzlerce kez hicrandayım!

yüzlerce kez hicrandayım!

selamunaleykum.kardeşlerim yaklaşık 3 gündür bu formu takip etmekteyim.yazılarınızı tek tek okudum.ben herzaman kendi nefsimle uğraşmayı yeğledim.yani nefs-i emmaremi nefs-i mutmainne seviyesine çıkarmaya yada en azından bu makamın tabir-i caizsse yanından da olsa geçmeye çalıştım.fakat heyhat bunu başaramadım ihtimal bu çabayı göstermedim.sizin tartıştığınız konu hakkında,ki özellikle bu konu ile alakalı(Mehdi konusu) yazılarınız okudum sizin kadar bilgi sahibi değilim.
Gördüğüm kadarı ile kardeşlerimin bir kısmı bu konuda kendi mürşidini desteklemekte ve onu Mehdi olarak görmektedir.dedğim gibi ben sizin kadar bu konu hakkında bilgi sahibi değilim ve bu konuda yorum yapma hakkım olmadığına inanıyorum.Allah razı olsun sizin sayenizde bilmediğim konular hakkında aydınlanmış oldum.
Geçen gece yatağa yatıp düşünmeye başladım.benim düşüncelerim Karababa kardeşimizle aynı sanırım.fakat onun kadar katı değil.abimiz sanırım birazdaha katı muhalefet yapmakta. :)
Ben burada ki yazıları okuduktan sonra kardeşlerimin bu kadar rahat bi şekilde nasıl olurda birbirlerinin kalbini kırarlar diye düşündüm durdum.bu gerçekten beni çok üzdü.fakat sizler sayesinde önemli bilgilerin sahibi oldum.forum gerçekten hoşuma gitti.umarım hayırlı birçok konuda sizlerle konuşma imkanım olur.Selam Ve Dua İle...

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
Karababa' Alıntı:
Hani hadisler ile anlatılmazdı. Bu hadis değilmidir. Yada kimindir bu söz...Yanlış ilme yön veren sen ve avanen değilmi.
İnsanı aşağılamak olmuş şianız. Ancak ila dedeniz. İstemiyor insanlar kandırılmak. KANDIRDIĞInızın farkında bile değilsiniz . Çünkü kanmışsınız.

İsmimi değişik söylemen bile ne denli ukala olduğunun belirtisi. Sadece bende değil. Yaşar nuri Hulki cevizoğlu. Kedinin kasabın önünde durmasına benziyor.
Ne meraklısın vebal yüklemeye. Ben nefsimi kurtarma azmindeyim

sevgili karababa kardeşim biz bütün hadisleri inkar ediyoruz diye birşey söylemedik
kuran a ters düşen hadisleri inkar ediyoruz dedik
lütfen kinin yazılanları doğru okumanı engellemesin

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
orhun' Alıntı:
güzel kardeşim allah hidayet versin selamet versin inşallah

bu söyledikleriniz size inanan zaif insanları olduğu gibi sizleride dinden çıkarmaya kadar götürür allah muhafaza

lütfen akli davranın ve yalnızca mehdi aleyhisselamın alametlerine bakınız.

sahabe dönemindeki bir sözü söyleyeyim sana

gün gelecek alim olduğunu söyleyen insanlar çıkacak ve bunlar kur' an daki hassas konular üzerine durup halkı yanıltacaklar.
yanlışım var ise allah affetsin çünkü niyetim iyilik içindir.

sevgili kardeşim Mehdi Resul ün Mehdi mi değilmi olduğunu nasıl anlarız?Anlattıklarını kurana bakarak inceleriz alametlere bakarak değil
ve sadece Allah a sorarız sabırla ve namazla
BAKARA-45: Vesteînû bis sabri ves salât(sâlâti), ve innehâ le kebîretun illâ alel hâşiîn(hâşiîne).
Sabırla ve namazla (hacet namazı ile Allah’tan) istiane (mürşidinizi) isteyin. Ve muhakkak ki o, zor bir iştir ama huşû sahipleri hariç (onlar için zor değildir).

ne zaman bu hikayeleri bırakıp Kuran a bakacaksınız
yüksek bir yere çivi çakıp astığınız,
mezarlıktan mezarlığa kandilden kandile okuduğunuz yasin ve tebarekedeb ibaret miş gibi davrandığınız kurana

ve
furkan 30 da dediği gibi terk ettiğiniz kurana ne zaman bakmayı akıl edeceksiniz

FURKAN-30: Ve kâler resûlu yâ rabbi inne kavmîttehazû hâzel kur’âne mehcûrâ(mehcûran).
Resûl dedi ki: “Yarab, kavmim Kur’ân’ı terkettiler.”

abenim canım kardeşlerim
yaklaşık 30 yıldır insanları Allah a çağıran
Allah ın elçisi olduğunu söyleyen
söylediği herşey bir bir çıkan
ve kimsenin saçının teline dahi dokunamadığı
bu zat kim ne söylüyor ne anlatıyor
ne zaman ön yargılarınızı bi kenara bırakıp inceleyeceksiniz
ne zaman islamın günümüzde yaşanmadığı için engeri ülkeleri temsil ettiğini
bu yüzden Allah ın Mehdi As mı gönderdiğini
NE ZAMAN AKLEDECEKSİNİZ

SİZLERE NASIL ANLATSAM DERDİMİ BİLMEMKİ
NEDEN ALLAH A GELMİYORSUNUZ
NEDEN MEHDİ RESULE GELMİYORSUNUZ
ALLAH A ULAŞMAYI DİLEYİN DEDİĞİ VE BUNU ONDAN BAŞKA KİMSEDEN DUYMADIĞINIZ İÇİNMİ

HEPİNİZİ O KADAR ÇOK SEVİYORUZ Kİ
ARANIZDAN BİRİNİZ DAHİ O CEHENNEMDEN KURTULUP ALLAH A ERMİŞ EVLİYA OLMASI İÇİN ŞU CANIMIZI HEMEN VERMEYE HAZIRIZ İNŞAALLAH

alkar52

New member
E R H A N' Alıntı:
sevgili karababa kardeşim biz bütün hadisleri inkar ediyoruz diye birşey söylemedik
kuran a ters düşen hadisleri inkar ediyoruz dedik
lütfen kinin yazılanları doğru okumanı engellemesin
Yani sizin mehdinize uyan hadisler doğru fakat uymayanlar yanlışmı oluyor. Çünkü çoğu hadislerde mehdinin özellikleri sizinkine uymıuyor

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
alkar52' Alıntı:
Yani sizin mehdinize uyan hadisler doğru fakat uymayanlar yanlışmı oluyor. Çünkü çoğu hadislerde mehdinin özellikleri sizinkine uymıuyor
hayır sevgili canım biricik kardeşim benim
Kuran a ters düşen hadislerin doğru olmadığını söylüyoruz
neden ısrarla sözlerimizi çarptırıyosunuz
bu yolla haklı mı çıkacağınız zannediyosunz

alkar52

New member
Canım kardeşim bende onu diyorum. Mehdi hakkındaki hadislerin doğrultusunda sizin mehdinizi yalancı buluyorum. Çoğu hadisle çelişiyor ve uymuyor

Filistin

New member
selamunaleykum

selamunaleykum

Arkadaşlar anladıgım kadarıyla burada siz sadece (hemen hemen benim bu forumu takıp ettiğim zamandan beri)mehdi konusunu tartışıyor ve bu konu üzerinde derin atışmalara giriyosunuz.
Ben isterdemki burdaki ilim sahibi kardeşlerimin bizi daha başka konularda da bilgilendirsin.Fakat nedense habire sadece bu konu konuşulur oldu.ben sizlerden daha birçok islami bilgilerinizden faydalanmayı murat etmekteyim.
Ayrıca burda kardeşlerim o kadar kolay birbirlerine kafir kelimesini sarf edebiliyorlarki bunun okadar basit bir şekilde sarf edilebileceğini bilmiyordum.
Bir müslüman diğer bir müslaman kardeşine bu kadar kolay bir şekilde nasıl kafir diyebilir bunu bana biriniz açıklasın lütfen.kimse Rahmanın ayetlerini yalanlayamaz.eğer karşının yorumu farklı ise bu kendisinin ayetleri yorumlama şeklidir ki bildiğim kadarıyla birden fazla tefsir var.
Hiçbir kimse ayetleri kendi lehine yorumlayamaz ki bu yalnış olur.yani kendi bulunduğu konuma göre yorumlama demek istediğim.
Ayetler apaçık ortadayken buna neden gerek duyulur onuda anlamam.Eğer bir gerçek varsa bunu Rahman vakti geldiğinde delilleri ile ortaya çıkaracaktır.bizde bunu Rahmanın emri ve isteği iile görecez inşALLAH! SELAM VE DUA İE...

cihan

New member
Web sitesi
www.mihr.com
Zavallilar....!

Zavallilar....!

Kuran-ı kerimin bilinmemesi nedeniyle suizanda bulunanlar;

Allahû Tealâ,Nisa suresinin -59. ayeti kerimesinde iman sahibi olan kisilerin teredüt ettikleri konuları degerlendirirken su'i zanda bulunmamaları icin sorumluluklarının bulundugu belirtilmektedir. Bu nedenle bilinmeyen hususların aklımıza degilde Allah ve resulüne arz edilmesi belirtilmektedir.Kur'an-ı Kerim muhtevasına tabi olan müminlerin boyle bir yanılgıya düşmemeleri icin en azından iki rekatlık bir istihare namazı ile konuyu Allahû Tealâ'ya arz etmeleri gerekirken, imandan ve islam'dan ve Kur'an'dan haberi olmayan insanlar ne yazık ki Allah'ın emirleri hilafına kendi akıllarıyla karar vermek suretiyle zanda bulunmakta ve bu surette vebal yüklenmektedirler.
KADILAR MÜFTÜLER CÜMLELER GELDİLER
HER BİR KİTAP YERE SERDİLER
SEN BU İLMİ KİMDEN ALDIN DEDİLER
BİR KAMİL-İ MÜRŞİDE VARMAZSAN OLMAZ...!

BU DERVİŞLİK BİR DİLEKTİR
BİLENE BÜYÜK DEVLETTİR
YENSİZ YAKASIZ GÖMLEKTİR
GİYEMEZSİN DEMEDİM Mİ.....!
Cebrail/ANKARA

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt