Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

28 ekim cuma kadir gecesi duyurulur

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
sevgili kardeşlerim bütün ruhların dünyaya indiği tek gece olan kadir gecesi
28 ekim 2005 cumayı c.tesiye bağlayan gecedir
duyurulur.diyanetin verdiği tarih yanlıştır.Lütfen banada dua edin
Allah sevdiklerine istediğini söyler

pusula

Üyeliði durduruldu
"yazmış ya ! Allah onu sevdiği için ona doğruyu söylemiş... önceki resule de yalan söylemiş! (haşa!)...

ya da belki de bu yüzyılın resulü o gün uykuya dalıp kaçıracağı için önceki güne filan kaydırılmıştır..."

bir mesele tarif edilirken, , insanlar bir yola yada bilgiye şevklendirilirken diğer yollar, seçenekler kötülenerek değil, istenen seçeneğin güzelliği yada üstünlüğü ortaya konarak davet edilir.

"diyanet yalancı benim adam doğru" mantığı işte böyle yolda koyar...

emrahyldrm

New member
Dünden beri Erhan kardeşimin doğru tarihi nasıl öğrendiğine dair açıklama yazmasını bekliyorum ama...

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
Kadir geceniz mübarek olsun

Kadir geceniz mübarek olsun

sevgili kardeşlerim Allah istediğini istediğini söyler ve kimseye hesap verecek değildir
Allah mürşidlerine imamlarına elçilerine haber verir
Allahın imamlarına tabi olanlar ona
diyanetin imamlarına tabi olanlarda onlara uyar yada uymaz
bizden söylemesi
Bir kişi dahi o gün sabaha kadar uyumadan Allah ı zikrederse ve buna ben vesile olursam bu bana fazlasıyla yeter

putkıran kardeşim sendende Allah razı olsun
nefsinin putlarının hepsini kırarsın inşaallah

hepinizi çok seviyorum
Allah hepinizden razı olsun
kadir geceniz mübarek olsun

Tufan

New member
Selamun aleykum.

Erhan kardesim, bu mesaji bugün okudum. Keske daha önce okusaydim.
Diger kardeslerime gelince, burada Erhan kardesimizin anlatmaya calistigi sey, Peygamber Efendimiz(s.a.v) `in söyledigine zit degilki. 28 ekim, Ramazan`in son 10 günü icinde degilmidir. Bir hadiste ise Ibn Ömer (r.a) söyle nakletmistir: Sahabelerden bazi kimselere, rüyalarinda, Kadir gecesinin, (Ramazan’in) son yedi günü içinde oldugu gösterildi. Resulüllah (s.a.v) onlara: “Görüyorum ki rüyalariniz Ramazanin son yedi günü hakkinda birbirine uygun düsmüstür. Artik kim Kadir gecesini aramaya kalkisirsa, onu Ramazan’in son yedisinde arasin, buyurmustur (Buhari, Müslim).

Hem bilmeden Mürsid-i Kamilin kalbini kirarsiniz ki, Allah korusun. Onlar bizim büyüklerimiz. Allah onlari basimizdan eksik etmesin( insaallah).

Selam ve saygi ile, Selamun aleykum.

SimSek

New member
Kadir gecesi

Kadir gecesi

Ben daha anlamis degilim abiler. Nerden biliyorsunuz ki kadir gecesi bu ayin 28inde oldugunu. Bugun (ayin 30u) yaziyor diyanette.

Tufan

New member
Selam un aleykum,

Bugün kadir gecesi diye bir sey söylenemez aslinda, yani Peygamber(s.a.v) `e gösterilmis hangi gece diye, ama sonra unutturulmus( Resulullah in hadisinden nakildir) (Buharu,Muslim). Yani Hz. Peygamber(s.a.v) son on gecenin teklerinde ARAYIN diyor Kadir gecesini. Yani aramak lazim, öyle bu gece kadir gecesi deyip de bütün sene o gece yi beklemek biraz tembellik olmazmi?

Erhan kardesimin nerden bildigine gelince, zannimca kardesimiz de birisinden duydu. Bazi Mursid-i Kamil zatlar rüya görürler, bu insanlar bos rüya görmezler.
Aynen sahabe-i kirami gördügü rüya gibi. Eger kardesimizin de böyle mübarek bir insanla baglantisi varsa, ordan bildigini ümit ediyorum.
Insaallah Allah`in hidayetine erenlerden oluruz.
Kalin saglicakla. Selamun aleykum
#

dagdeviren

New member
Selamün Aleyküm

O mübarek gece öyle bir gecedir ki , bin aydan daha hayırlıdır...

Bu geceyi Konuyu açma gereği duyan şahıs gibi düşünenler senede 1 gecede

İşin özüne biraz daha yaklaşanlar Ramazan içinde son 10 gecede

Tarikata vakıf olanlar tüm ramazan içinde

Hakikata vakıf olmuşlar ise 1 yıl içersinde her gecede ararlar ki,

O sırlar sahibinin sırlarına vakıf olsun...

Aradaki fark işte o kadar büyüktür..

Kadir geceniz tekrar hayırlara vesile olsun...

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
dagdeviren' Alıntı:
Selamün Aleyküm

O mübarek gece öyle bir gecedir ki , bin aydan daha hayırlıdır...

Bu geceyi Konuyu açma gereği duyan şahıs gibi düşünenler senede 1 gecede

İşin özüne biraz daha yaklaşanlar Ramazan içinde son 10 gecede

Tarikata vakıf olanlar tüm ramazan içinde

Hakikata vakıf olmuşlar ise 1 yıl içersinde her gecede ararlar ki,

O sırlar sahibinin sırlarına vakıf olsun...

Aradaki fark işte o kadar büyüktür..

Kadir geceniz tekrar hayırlara vesile olsun...

bana olan kininden saçmalamaya başladın ama
biliyormusun ben seni hala çok seviyor ve en üst kat cennetlere gitmen için dua ediyorum
edebiyatı bırak
o bir gecedir ve kuranda sure bile olmuştur
o zaman her gecede arayın geyip te insanları şaşırtma
her gece kadir gibi ibadet etmeliyiz ama kadir gecesi bir gecedir
bir sene daha bekleyin o zaman
biz söyledik Allah şahit

dagdeviren

New member
Bizim duamız ancak şöyle olur ki :

Ya Rabbel Alemin , fakir geldik , fakir gidiyoruz , bu dünyada , hiçbir şeyi kalbimizde iz bırakacak şekilde sevmedik , Zatının ve Resulunun (s.a.v) sevgisinden başka , verdiğinden başka hiç bir şeyi dilemeyiz , istemeyiz.

Lakin bir arzumuz vardır ki , onu da taşıyamamak korkusuyla istemekten haya duyarız. Bize bahşettiğin gücümüz takatince , nefesimizin son saniyesine kadar , malik olduğumuz tüm maddi imkanların son zerresine kadar , bu dini mübiyni bölenlerle , kendini peygamber ve resul ilan edenlerle , kendi kendine din icad edip , kendilerine vahyedildiği ve ayetler geldiğini iddia edenlerle mücadele ve mücahedeyi lutfet.

Ayaklarımızda bunlarla mücadele ederken dik duracak derman kalmaz ise , diz çöktüğümüz yerden , dilimizde kelimeleri söyleyebilecek kadar derman kalmaz ise , işaret ve mimiklerle bunların düştükleri durumları diğer din kardeşlerimize anlatmayı nasib et.

Dünyadaki en büyük arzumuz budur , ahirete ait ise zerre kadar dileğimiz yoktur , isteyenlere cennetini ve içindeki güzellikleri bahşet , Bu mücrime ise , dünya gözüyle görmeye dayanamayacağı Cemalinle "KULUM" cümlesini lütfet ,Biricik Habibinin mübarek dudakları arasından " O da Benim ümmetimin en mücrimidir Rabbim O'nu da bizden ayırma" sözleriyle şereflenmeyi bizle nasib et.

Cenneti isteyenlere , bizi ise istediğin yere habset Ya Rabbi...

....

Tufan

New member
Amin. Allahumme salli vessellim alà muhammedin ve ala àli muhammedin bi adedi ilmike.

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
YUNUS-2: E kâne linnâsi aceben en evhaynâ ilâ reculin minhum en enzirin nâse ve beşşirillezîne âmenû enne lehum kademe sıdkın inde rabbihim, kâlel kâfirûne inne hâzâ le sâhırun mubîn(mubînun).
Onlardan bir adama; insanları uyarması, âmenû olanları (ölmeden önce Allah’a ulaşmayı dileyenler) müjdelemesi için vahyetmemiz insanlara acaip (garip) mi geldi? Muhakkak ki; onlar için Rab’lerinin yanında (katında) sıddîkler makamı vardır. Kâfirler şöyle der: “Muhakkak ki; bu, mutlaka apaçık bir sihirbazdır.”

Kuranı bilmeyen,Allah ın koruması altında olmayan elyazma emniyeye tabi olan
nerden bilsin her kavimde kıyamete kadar Allah ın elçileriini hep varolacığını ve Allah ın onları insanları uyarmaları için seçtiğini
nerden bilsin yunus suresi 2nci ayeti kerimesini
neden bilsin isra suresi 15 nci ayeti kerimesinde Allahın biz resul göndermediğimiz kavme azab etmeyiz dediğini
nerden bilsin hz Muhammed s.a.v efendimizin son nebi olduğunu
son resul olmadağını
Allahım bizde bilmiyorduk
8 sene imam hatip okuduk kurandan bi haber
sekiz sene bize arapça tecvidini öğrettiler
peygamberimizin s.a.v min bilmediği ve öğrenmediği tecvidle bizi uğraştırdılar
güzel ayın çıkaranın daha üstün olduğu bir islam haline soktular bu dini
Allah a ermekmiş ölmeden evvel ölmekmiş nerde...
nerde teslimler,
evliyamı seneler önce yaşamış insanlarmış bu zamanda evliyanın ne işi varmış
kıl namazını elinden geldiği kadar günah işlesende farketmez biraz yanarsın hafif tertip leblebi gibi sonu da ebedi cennet seni beklyor
A benim canım kardeşlerim bu mu islam
neden ırak,iran suriye,vs. fatihin selimin muratn osmanılısı gibi en ileri en güçlü
değil

neden islam ülkeleri birbirlerini kollamıyor neden dünyada ki zulme bir tek islam olduğunu söyleyen ülke cevap veremiyor
Nasıl anlatsam sizlee derdimi bilmemki
Mehdi REsul geldi
uyanın artık kılın hacet namazınızı Allah a sorun
Allah a güveniyorsanız
osmanlı yeniden yeşermekte olan bir çınar ağacıdır

Üst Alt