Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Deccal

neolursangel

New member
Deccal hakkında bilgi vermek istiyorum. Bilgiler tamamen Peygamber Efendimizin Hutbeleri adlı Cd'den alıntıdır.

Allah'a yemin ederim ki; 30 tane yalancı ortaya çıkmadıkça kıyamet kopmaz. Bunların sonuncusu sol gözü kör olan Deccal dir. Ortaya çıktığında Allah olduğunu iddia eder. Kim onu doğrularsa onun yapmış olduğu bütün ameller boşunadır. Kimde onu inkar ederse geçmişte yapmış olduğu günahlardan ötürü cezalandırılmaz. Müslümanlar büyük sıkıntı ve zorluk çekerler.

Öyleki duvarlar ve ağaçlar 'Ey Mümin, ey müslüman bu adam yahudidir kafirdir gel ve onu öldür diye çağırırlar.' Bu kargaşa böyle devam eder.

Kim ki Allah'a yapışarak Rabbim Allahtır diridir onun için ölüm yoktur derse, onun için azab yoktur. Kim de Deccale sen benim Rabbim derse o kimse sapıtmıştır.

Deccal Irak ile Şam arasında bulunan bir yoldan çıkacaktır. Bulunduğu yerin huzurunu bozmakla kalmayıp etrafa askerlerini salacaktır. O Ben Peygamberim diyecektir. Halbuki 'Hz.Muhammed den sonra Peygamber yoktur.' İkinci kez ben Rabbinizim diyecektir. 'Halbuki biz ölünceye kadar Rabbimizi göremeyeceğiz'
onun iki gözünün arasında kafir yazı yazılıdr. O kelimeyi her mümin okur. O ademoğullarından bir nefse musallat olur. Onu öldürür ve tekrar diriltir. Başka hiç kimseye fenalık yapamaz.
O bir kabilenin yanından geçer o kabile ona iman eder onu tasdik eder. Oda onlar için dua eder ve akşama kadar yağmur yağar. yeryüzünde bolluk başlar. başka bir kabile onu inkar eder. oda onlara beddua eder. onların bütün hayvanları ölür.

onun günleri 40 gün kadardır. 1. günü 1 sene kadar uzun. 2.günü 1 ay kadar. 3. günü 1 hafta kadar. Diğer günlerde normal günler gibidir. Onun son günü serap gibidir. Kişi şehrin bir kapısındayken sabah olur öteki kapısına varmadan akşam olur.

Deccalin yanında 2 tane melek vardır. Bunlar iki peygambere benzetilirler. Deccal 'Ben sizin Rabbiniz değil miyim' diye sorduğunda meleklerden biri 'yalan söyledin' der. Bu sesi sadece ikinci melek işitir. Başka kimse işitmez. İkinci melek de birinci meleğe 'Sen Doğru söyledin' der. Fakat halk bu sesi işittiklerinde zannederler ki melek deccali doğrulamış. Bu insanlar için bir fitne ve denemedir.

Allah Deccali Efik denilen köyde Akabenin yanında Helak eder.

Selametle.

Üst Alt