Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ZenGiNlİK vE MuTlUluk

hasret

New member
Katılım
26 Kas 2006
Mesajlar
709
Tepkime puanı
5
Puanları
0
Yaş
37
kısmen...belki zenginlik mutluluk getirmez ama...
para bazı ortamlara göre huzurdur...
 
E

Enes.

Guest
assalam.gif
bismillah.gif


"Kim de Benim zikrimden yüz çevirirse, artık onun için sıkıntılı bir geçim vardır ve Biz onu kıyamet günü kör olarak haşredeceğiz." (Kuran, 20:124)

Allah, kimi hidayete erdirmek isterse, onun göğsünü İslam'a açar; kimi saptrmak isterse, onun göğsünü, sanki göğe yükseliyormuş gibi dar ve sıkıntılı kılar. Allah, iman etmeyenlerin üstüne işte böyle pislik çökertir. (Kuran, 6:125)


Siz sanmayın cok zengin olanlar ve aşırı`ya kacanlar mutlu olduklarını para ile mutluluk olurmuş sanki. Hayır, Allah c.c ile mutluluk olur..

Allah c.c hepimizin imanını artırsın.
amin.gif


wasalam.gif
 

Yasemin03

New member
Katılım
23 Ara 2006
Mesajlar
254
Tepkime puanı
42
Puanları
0
Yaş
38
zenginlik biraz mutlu eder, cünkü istedigin hep hayal ettigin seyleri gerceklestirir ama gercek mutluluk para ve mülkden gelmez. sonsuz paran olsa ama sana sevgi, övgü ve arkadaslar yoksa, nereye yarar. paralan sonsuz mutlu olunamaz bence. hatta bazen daha mutsuz olursun.
 
E

Enes.

Guest
bismillah.gif

assalam.gif

zenginlik biraz mutlu eder, cünkü istedigin hep hayal ettigin seyleri gerceklestirir ama gercek mutluluk para ve mülkden gelmez.

Dogru, ama nereye kadar ?

Insanların yaşamları boyunca ulaşmak ve sahip olmak için çaba harcadıkları birkaç hedef vardır. Zenginlik, mal, itibar, eş, çocuk gibi maddi ve manevi değerler, her insan için dünya hayatının değişmez süsleridir. Yapılan tüm planlar, gösterilen çabalar, uğraşlar bu değerlere sahip olmak içindir. Tüm bunların hepsinin gelip geçici olduğunu, dünya üstündeki herşeyin değer kaybettiğini, eskidiğini, yok olduğunu bildikleri halde, insanlar kendilerini bunlara şiddetle bağlanmaktan alıkoyamazlar.

Ben bunu söylemek istemek istiyordum.

Böyle yaşayan insanlar öldükten sonra bütün ömürlerini sadece bir şeyi "elde etme" üzerine harcadıklarını, dünyanın etkileyici ve kendilerini büyüleyen süslerine aldandıklarını, ölümlü olan herşeye hak ettiğinden fazla değer verdiklerini anlayacaklardır. Ve dünyada yapmaları gerekenin ise yalnızca, sahip olduklarını zannettikleri, ama aslında hiçbir şekilde hak iddia edemeceyecekleri herşeyin tek sahibi olan Allah'a kulluk etmek olduğunu göreceklerdir.

Tabii`ki zenginler vardır`ki, mallarını Allah yolunda harcamaktadirlar, ama coğu böyle değil malesef..

Hacı Bayram Veli Rahmetullahi Aleyh Hazretleri derki:

"...Cömertlik güzel`dir ama zenginlerde olursa daha güzel`dir..."

inshallah.gif
Allah c.c böyle Insanların sayısını artırır...
amin.gif
wasalam.gif
 

asikkulun

New member
Katılım
15 Eyl 2006
Mesajlar
1,217
Tepkime puanı
96
Puanları
0
Yaş
31
Konum
sivas
yeri geldiği zaman para mutluluk verir.ama bu her zaman para mutluluk verir anlamına gelmez.nice zenginler tanıyorum ki,tek istedikleri MUTLULUK,nice insan da tanıyorum ki mutluluk tek başına yetmiyor diyorlar.yani eşit...
 
Üst Alt