Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yöneticilere Tavsiye Niteliginde Acizane Bir Müracaat

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Ben bu sitenin tahmini 2005 yılından beri manidar takipçisiyimdir. Ben kapıdan kovulsam bacadan girmesini bilirim ki, kovulacak hakaret tarzında kişilere yönelik yazılar yazmam. Yazdıklarım olduysada tatlıya bağlanana kadar beklerim. Bu uyarım ya da tavsiyem, sitede benim büyüklerim, saygı duyduklarım insanlara LAKAPLAR takmasına müsaade edilmesini başlı başına protesto ediyorum. Ettiğim protesto Yönetimin bu duruma hiçbir ses etmeyişidir.

Ben kalkıpta İlyas bey e lakap taksam ki örneğini vermiyorum ya da Bekir beye ya da herhangi bir yöneticiye zannedersem bu durum kabul edilemez. Bu durumu kabul edecek dahi olunsa bu durumuda protesto ederim.

Ben çok iyi forum takipçisiyimdir ve biliyorsunuzdur bu durumun teknik işine girdiğimden beri çok vaktim olmuyor ve oldukçada takibe devam ediyorum. Açıkçası kimin ne demek istediğini başka yerlerdeki yazılarlada niyetini anlayabiliyorum. Her nedense benim niyetim anlaşılmıyor ve niyetimin anlaşılmadığını düsündügümden bu başlık altında durumu bildirmek istedim.

Benim muhatabımdaki bir kısı, üstad Bediüzzaman a , Fethullah Gülen hocaefendiye lakap takip alaya alamaz. Alırsa o kişi alaya alınmaya en uygun kişidir diye düsünmekteyim. Bu durum karşılıklı olursa hoş bir manzara çıkmaz ve ben bu durumun tetikçisi olmak istemiyorum. İki üç kibrit bir araya gelse dahi ateş çıkmaz ama ben gelirsem yakarım. O ateşte hoş gözükmeyecektir.

kimki doğru bendedir der yalancının ta kendisidir.
kimki karşısındaki kişiyi aşağılar aşağılanmışın ta kendisidir.
kimki karşısındakini yada muhabbet ettiğini alaya alır, alaya alınmaya en layıktır.

İştırham ediyorum ki, bu küfre sessiz kalmakta ayrı bir zulümdür. Ben diyalog çalışmalarını kimse eleştiremez demiyorum ya da yazıları. Fakat birileri kendini Kaf dağının dere beyi zannederek haddini aşarak kendini ilminin mercii zannederek(Genellikle kopyala-yapıştır olsada) edebini aşan lakırdılara susmak ta ayrı bir zulümdür diye düsünüyorum.

Format gereği bu şekilde ise burada tartışacak insan bulamayacağınızıda bildirmek isterim. Şahsen ben bulunmam açıkçası cünkü insanlara terbiyesizce lakap takan, karşısındakini dahi dinlemeyen okumayan kişilerle benim hiçbir paylaşımım olmaz.

bu satırlardan kim ne anlar ise anlaması gerekeni anlamıştır.
anlatılmak istenense anlanandan çok çok daha manidardır yeterki muhataplar anlamak istesinler onlarında kapıları açıktır

Enver Ýstek

metin mete
Aslinda bu hicte bir uyari degil Alptraum,Bu alenen bir tehtit;

İki üç kibrit bir araya gelse dahi ateş çıkmaz ama ben gelirsem yakarım. O ateşte hoş gözükmeyecektir.

Cevap veremeyecegimiz konuyu buraya tasimiyoruz,Cevap vereceginiz konulari buraya yaziyoruzki veriniz bizim istedigimizde sizin cevap vermeniz.Ama sanirim cevap yerine ayni yol;Yani Tehtit.Inan biz bunu Türkiye medyasindada cok görüyoruz,su ünlü tv hani Samanyolu varya ondada cok görüyoruz bunu hem her seferinde tekzip etmek zorunda kalmalarina ragmen ayni ile devam ediyorlar son Aydin Dogana da uygulamak istediler ama yine Tekzibi Kendi TV lerinden okumak zorunda kaldilar.Bana göre böyle tehtit vari yazilarla degil aciklayici yazilarla devam etseniz inanin daha cok saygi görürsünüzki biz bunu yillardir bu forumda sizlere karsi gösterdik inancindayim.Ama saygi isterken dahi saygisizlik ile cevap vermek oldukca manidardir.Bakiniz size bir soru;Bana istediginiz lakabi takin,Kaldiki ismini kendisi degistiren birine dedigimiz cok kötü bir sey degil sadece samimiyet ifadesi.Fakat Saidi Kürdi hakkinda asla bir lakap söz konusu degildir,Kendisinin gercek ismidir zaten kendiside inkar etmemis oldugu gibi vermis bizde ayni sekilde söylüyoruz..

kimki doğru bendedir der yalancının ta kendisidir.
kimki karşısındaki kişiyi aşağılar aşağılanmışın ta kendisidir.
kimki karşısındakini yada muhabbet ettiğini alaya alır, alaya alınmaya en layıktır.

Acaba dogru bizdedir diye bir iddiamizmi var?Ama bizim elestirdiklerimizde bu iddia öyle ayyuka cikmiski;

Zülfikar Mecmuası, 436 da geçen;

“EY RİSALE-İ NUR! (…) Sen, “Ben, Rabbânî ve Kur’anîyim. Öyle kuru kavak değilim. Şevkli ve şa’şaalı ve nûrâniyim. Bir Hayy-ı Lâyemût’un eserinden fışkıran, lâyemût san’atlı ve kerâmetli bir nurum. Cansızlara can ve canlılara taze can üflüyorum. Bin, dertlere derman ve âlemlere rahmet-i Rahmânım. İnat ve ısrarı bırak. Beni oku ve beni dinle. Karanlığa ve hiçe giden, hesapsız ve hedefsiz yolundan seni kurtarıp, kokocaman bir saadet ve sermediyet âlemi kazandırayım.” diye nidâ ediyorsun”.
Kendi yazilarina dahi Kurana Allah tarafindan verilen tüm özelliklerini vermistir?Hatta daha ileri giderek Can verecegini dahi iddia etmistir...Hidayeti kendi üstüne almistir.

Asagilamaya gelince;Acaba omu asagilamis yoksa?Bizmi?Tüm insanlara karsi kimin haddine diyerek..
.

Barla Lâhikası, 194’de geçen;

“Kimin haddi var ki, risâlelerin birisine el uzatsın veyahut bir sahifesine dil uzatsın, veyahut bir cümlesini tenkid etsin, veyahut bir kelimesine, hatta bir harfine ve belki bir noktasına itirazda bulunsun.” (Malumdur ki, Kur’an’ın bazı harflerinde, hatta kelimelerinde ve vakıf (duraklama) yerlerinde, dolayısıyla noktalamasında çeşitli ihtilâflar vardır. Buna karşın Nur Risaleleri’nin noktasına bile itiraz edilemez, bir harfine bile dokunmak büyük bir günahtır)

Alay konusuna gelince oda bir muamma,acaba su asagidaki yazi ile Kurana karsi bir alay varmidir diye bakmak yeterlidir;

Kastamonu Lâhikası, 73’te geçen;

“Risale-i Nur, hakaik-ı İslâmiyeye dair ihtiyaçlara kâfi geliyor, başka eserlere ihtiyaç bırakmıyor. Kat’î ve çok tecrübelerle anlaşılmış ki, îmanı kurtarmak ve kuvvetlendirmek ve tahkikî yapmanın en kısa ve en kolay yolu Risale-i Nur’dadır. Evet onbeş sene yerine, onbeş haftada Risale-i Nur o yolu kestirir, îman-ı hakikîye îsal eder. Hem madem ben sizlere kanaat ettim ve ediyorum, başkalara bakmıyorum, meşgul olmuyorum. Siz dahi Risale-i Nur’a kanaat etmeniz lâzımdır, belki bu zamanda elzemdir.”
Yani Kuranin dahi yapamadigini yapar göstererek Alay etmismidir etmemismidir...

Sevgi deger Kerim;

İştırham ediyorum ki, bu küfre sessiz kalmakta ayrı bir zulümdür.

Iste bu sözünüze cani gönülden katiliyor ve bizim Küfürle yaptigimiz savasa hak verecegini umuyorum...Hatta sizden acik cevaplar beklerken bu sekilde tehtitler gelmesi bizi üzmaktedir..

Format gereği bu şekilde ise burada tartışacak insan bulamayacağınızıda bildirmek isterim. Şahsen ben bulunmam açıkçası cünkü insanlara terbiyesizce lakap takan, karşısındakini dahi dinlemeyen okumayan kişilerle benim hiçbir paylaşımım olmaz.
Sizin tartismaktan yani hic bir gayginiz yok sadece sizin istediginiz Hoca efendi ne dediyse dogrudur ve elestirilemez mantiginizdir...Biz ise Kurandan baska bir gaygimiz yoktur,ve olamazda.Bizim gönlümüz insanlarin dogruya klavuzlanmasindan yanadirki Kuran diyoruz yoksa dogru kim ben kim?Kuran varken bize söz düsmez inan...Ve son olarak Yönetici kardeslerimede iki kelime söyleyeyim;

Bu foruma yaklasik 2005 yilindan beri yazi naksetmekteyim,Asla Kuran disi olmamaya özen gösterdim,isimler üzerine asla tartismaya girmemeye calistim son bir ay öncesine kadar ama gördümki bizim bu hassasiyetimize muhattap bulamadim..O nedenle bende bu durumumu dagistirdim ve önce beni kinayan kinasin diyerek Gercek ismime rücu ettim ve artik her kinamanin direk muhattabi olmaya calisiyorum.Varsa eger yazilarima itiraziniz,yazamassin isimler üzerine diyorsaniz,hic bir yazida Allah ve onun Kutlu Elcileri disinda hic bir isim yazmamak sarti ile hemen bugün vaz gecerim bu sekilde Küfrü insanlara göstermekten..Saygilarimla...

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Kavramlardan bir haber yaziyorsunuz kibrit örnegini dahi tehdit olarak algiliyorsunuz. Kavramlari yerle bir ediyorsunuz ayrica durumu duygusallastiriyorsunuz.

Ben özellikle vurguladigim konudan dahi bir haber sanki bir Edison tavri bana bak ISIGI buldum diyorsunuz ve halbuki kopyala-yapistir yapiyorsunuz ve sonra biz düsünmeden kabul etmis oluyoruz ya da bu sekilde düsünüyorsunuz.

Lütfen bari su baslik altinda durumu saptirmayin da yöneticilerden bizzat bir cevap alayim. Yoksa meramim anlasilamadan konu baska yere kayacak.

Benim demek istedigim sizin o risalelerden alintiladiginiz yerler degildir. Getirirsiniz tartisilir ya da fikirler ortaya konur. Mesele bu degil. Dedigim gibi anlamak istemiyorsunuz ben yukarida okadar yazdim. Fetos diye hitap ediyorsunuz ya da Said-i Nursi hazretlerini kendinize göre ismini bir siyasi bir isme dönüstürüp üzerinden oyun oynamaya calisiyorsunuz.

Bende diyorumki, burada ayni sekilde ben kisilere hitap etsem ne olur? Destekcinizde kibrit olur diyorum ve atesle oynuyorsunuz atesiniz olurum diyorum yakarsam da hos bir manzara cikmaz diyorum ve siz bu kadar kücük manadaki sözü dahi anlamak istemiyorsunuz cünkü anlama kapilarinizi kapatmissiniz.

Allahaskina birakinda ben soruma cevap alayim ona göre de konusalim. Kopyalayip-yapistirdiginiz her bir makaleye verilecek cevabim vardir ve bu problemde degildir. Siz benim problemimi anlamamissiniz cünkü alay etmeyi, lakap takmayi cok makul ve normal görüyorsunuz. Kul hakkini normal görüyorsunuz. Bende diyorumki bu duruma vesile olmam namümkündür ve ismimin gectigi bir yerdir eger durum devam etmeye devam ederse hic sevmedigim hatta bu durumdan nefret ettigim bir seyi isteyecegim ki su saniyeden sonra uygulanabilir.

Lütfen bu forumdan ismimi silinki muhatabim kalmasin. Yoksa sizin cevap diye adleddiginiz lakayitliga veya ona buna lakap takarak konusmayi size karsi yapacagimki dedigim gibi hos bir durum ortaya cikmayacak.

Enver Ýstek

metin mete
Kavramlardan bir haber yaziyorsunuz kibrit örnegini dahi tehdit olarak algiliyorsunuz. Kavramlari yerle bir ediyorsunuz ayrica durumu duygusallastiriyorsunuz.

Ben özellikle vurguladigim konudan dahi bir haber sanki bir Edison tavri bana bak ISIGI buldum diyorsunuz ve halbuki kopyala-yapistir yapiyorsunuz ve sonra biz düsünmeden kabul etmis oluyoruz ya da bu sekilde düsünüyorsunuz.

Lütfen bari su baslik altinda durumu saptirmayin da yöneticilerden bizzat bir cevap alayim. Yoksa meramim anlasilamadan konu baska yere kayacak.

Benim demek istedigim sizin o risalelerden alintiladiginiz yerler degildir. Getirirsiniz tartisilir ya da fikirler ortaya konur. Mesele bu degil. Dedigim gibi anlamak istemiyorsunuz ben yukarida okadar yazdim. Fetos diye hitap ediyorsunuz ya da Said-i Nursi hazretlerini kendinize göre ismini bir siyasi bir isme dönüstürüp üzerinden oyun oynamaya calisiyorsunuz.

Bende diyorumki, burada ayni sekilde ben kisilere hitap etsem ne olur? Destekcinizde kibrit olur diyorum ve atesle oynuyorsunuz atesiniz olurum diyorum yakarsam da hos bir manzara cikmaz diyorum ve siz bu kadar kücük manadaki sözü dahi anlamak istemiyorsunuz cünkü anlama kapilarinizi kapatmissiniz.

Allahaskina birakinda ben soruma cevap alayim ona göre de konusalim. Kopyalayip-yapistirdiginiz her bir makaleye verilecek cevabim vardir ve bu problemde degildir. Siz benim problemimi anlamamissiniz cünkü alay etmeyi, lakap takmayi cok makul ve normal görüyorsunuz. Kul hakkini normal görüyorsunuz. Bende diyorumki bu duruma vesile olmam namümkündür ve ismimin gectigi bir yerdir eger durum devam etmeye devam ederse hic sevmedigim hatta bu durumdan nefret ettigim bir seyi isteyecegim ki su saniyeden sonra uygulanabilir.

Lütfen bu forumdan ismimi silinki muhatabim kalmasin. Yoksa sizin cevap diye adleddiginiz lakayitliga veya ona buna lakap takarak konusmayi size karsi yapacagimki dedigim gibi hos bir durum ortaya cikmayacak.

Acaba sana sorsam Kerim;Hangi yazilarinizi Kopyalamadan direk oturp yaziyorsunuz?Sahsi cevaplarin disinda?Söyle Allah askina,yani bir yazi hazirliyorsunuz ve okudugunuz kitaptan veya bir konudan tabiki lazim olan yerleri kopyalayacagim,yoksa oturupta tüm gün yazacagim diye niye ugrasacagim?Bak bu kafa bana Osmanlinin son dönemindeki Matbaaya karsi gelenlerin durumunu hatirlatiyor.Onlarda bu gavur icadi diyerek 300 yil matbaanin girisini engellemislerdi degilmi?Bak yukarida dahi bu durum alintilarla devam eder ama siz illaki oturun tekrardan yazin diyorsunuz,eger su forumdan bütün yazilarinizi cikarsak %80 yaziniz mübalaga etmiyorum onlarda kopyadir,ya gazeteden yada bir kitaptan veya Kurandan öyle degilmi?Hem yasakta oldugunu bilmiyorumda.Bende size demistimki buyrun takin ne derseniz deyin lakabima zaten acik olmak icin gercek ismime döndümki yapacaginiz her türlü seye karsi direk ben gercek ismimle muhatap olayim Metin Mete disarida kalsin diye.Simdi diyorsun tehtit degil ama lütfen yeniden oku yazini ve orada dedigiz"Ben gelirsem yakarim"Dahi burda da ayni seyi deklare ediyorsun"ona buna lakap takarak konusmayi size karsi yapacagimki"Tamam yapin demistim.Ama sunu unutmaki tehtit mutlaka geri teper.Bu nedenle asla tavsip etmem.

Gelelim Taktigimi söylediginiz lakaplara;yukarida bunuda aciklamis asla siyasi olmadiginida söylemistim..Son söz zaten yöneticiler konuyu okuyacak ve gerekeni yapacaklardir..selam ile....

bekir

sadece bir kul
Yönetici
"Yaşayan veya yaşamayan, İslam’a hizmet etmiş veya etmekte olan, halkın gönlünde yer etmiş tüm dini liderler, dini dinamikler ve ulemaya hakaret etmek, fikirlerine katılmamanın dışında hakaretamiz bir tarzla olumsuz eleştirmek yasaktır."

Sayın alptraum;

İslam Forum, (kuranlardan ve bu güne kadar rızai Hakk için hizmet verenlerden Allah razı olsun) öncelikle yönetim tarafından revizyon ile kabul edilmiş kurallar çerçevesinde ve bağımsız hareket eder.

Hiç bir hizbin yayın organı olmadığı gibi, yine kuralları gereği "Kur’an a, sünnete ve ilme aykırı olmamak" kaydı ile mesajların yayımlanmasını öngörür.

İslam Forum'un "Kullanım Sözleşmesi", her üyenin okuyup, kabul ederek faaliyet göstermesi için vardır. Bu sözleşmenin dışına çıkanları için ise gerek kendi şahsiyetlerine kendi şerefleri, gerekse forum yöneticileri konsepte göre bir uyarı veya ceza verirler.

Rahatsızlığınızı izhar eden mesajlarla alakalı olmak üzere, mesajımın en başında bu duruma uygun kurallar maddesini yazdım. Eğer bu kurala aykırı bir hal olmuş ve yönetim tarafından okunmuş/algılanmış ise gereği yapılmıştır ki, bu serzeniş sizin cenahınızdan gelen bilmem kaçıncı yazıdır. Ama bu noktada kime ve nasıl uyarı/ceza verileceğini öğretmek/yönlendirmek kimsenin haddi değildir.

Aynı bab'dan olmak üzere, aşağıdaki hususlar da İslam Forum kurallarıdır.

Başta İslam Forum olmak üzere, diğer hiç bir forum hakkında karalayıcı, aşağılayıcı, yöneticilerini küçük düşürücü, itham edici mesajlar yazılamaz, imalarda bulunulamaz.

Ancak Forumumuzun bu hizmetini kendi veya bağlı olduğu bir gurubun amacı doğrultusunda, gerek katı tarafgirlik sergileyerek, gerek kötü niyetlice, kullanmak yasaktır.

Ancak Üyemizin kişiliğini eleştiremez ve dini bilgisinden dolayı aşağılayamazlar.

Serzenişlerinizde anlamakta zorluk çektiğim ağdalı ifadeler ile alakalı bir cevap vermiyorum. Bu konularda açık ve net ifadeleriniz olur ise inşallah ki cevaplanacaktır.

Hassasiyetinizin gerek kendi fikriyatınız, gerekse umumun fikriyatı doğrultusunda müdafaası temennilerimle...

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Ben meramimi anlattim. Buyrun link

http://www.islamforum.net/141901-post7.html

Bu linkteki makaleden alinti
Saîdi Nûrsî Kürdî’nin ardına takılmış, Cumhuriyet ve Lâiklik karşıtı ikiyüzlü Müslümanlardır.

Kendi ırkçılıklarını gerçek milliyetçilere yamamaktan ise asla geri durmazlar. Kürtçülüğe/Kürdistan'a hizmet eden bu vatan hâinleri, bizleri “sahte milliyetçi/ırkçı” olarak lânse etmeye çalışmaktadırlar.

Asıl ırkçı/şoven olan, Saîdi Nûrsî Kürdî’nin ta kendisi ve onun nûrcu mürîdleridir.

Fetos, Saîdi Nûrsî Kürdî çizgisinde yürüyen bir Kürtçüdür. Yakın gelecekte Saîdi Nûrsî Kürdî’yi elinin tersiyle silip atacak ve Kürtçülüğünün rengini/örtüsünü değiştirecektir; ancak asıl amacından hiçbir zaman vazgeçmeyecektir.
İşte, Türk Milletine asıl zararı verenler/verecek olanlar Siyonistlerin usagi Süfyâni düşünceye sâhip bu kişilerdir.

Bu da ikinci link

http://www.islamforum.net/141926-post18.html

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Yanlis anlasilma olmasin dedigim gibi aslinda cok nefret ettigim bir hususdur ama islamforum da uygulanabilirligi oldugunu bildigim icin burdan son bir rica da bulunmak istiyorum.

Üyeligimi silerseniz cok sevinecegim

Hepinize iyi aksamlar

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Yanlis anlasilma olmasin dedigim gibi aslinda cok nefret ettigim bir hususdur ama islamforum da uygulanabilirligi oldugunu bildigim icin burdan son bir rica da bulunmak istiyorum.

Üyeligimi silerseniz cok sevinecegim

Hepinize iyi aksamlar

Bu konuda daha "serin" bir zamanda karar verelim inşallah...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
İtirazlarınızı, alıntılar ile yaptığınız serzenişleri mesajın bulunduğu yerde yapın ki alanen ne yazmışsınız, ne yazmışız görünsün. Kırpık, kopuk oluyor bu yaptığınız şekilde. Burada yazdığınız tüm itirazları lütfen ilgili mesajda yenileyin ve cevabınızı alın. Bir haksızlık var ise gereği yapılır merak etmeyin.

Üst Alt