Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yönetici Bekir Bey'e

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CENGÝZHAN

New member
yönetici bay BEKİR,

Bana yaptığınız uyarıyı biliyorsunuz....!!!!!!!!! O uyarıyı bir daha açıp okuyunuz...

Sonra aşağıdaki ifaelere bir bakınız:

- sen adamlıktan nasipdar olmadığın için
- senin gibi
şırdanlıklarından
- koyun postundan peruk bile geçiririm kafana
- senin gibi bir paçoz tarafından
- Bana bak köpek soyu !
- senin gibi soysuz sopsuz köpeklerin yeri hiç değil !
-senin gibi şerefsizlerin

Bu ifadelerin sahibine TEŞEKKÜRLER EDİYORSUNUZ....
Bu ifadeleri okuduktan sonra bana yaptığınız UYARI..
Sizi utandırabilecek mi acaba...?????

Bay BEKİR,
Şu durumda yapmanız gereken şu idi.

1) Önce yapılan küfürlü ve edepsiz bölümleri silmek.
2) Tartışmada çok galiz ifadeler kullanan mehmet 87 yi forumdan uzaklaştırmak...
3) Sonra yukardaki ifadelerin sahibi radikal nickli üye cevap vermeye mecbur kalmasına rağmen konuyu
yukarıdaki ifadeleri kullanmaksızın çözebileceği nedeniyle...

Ağır şekilde UYARILMALI ve forum üyelerinden ÖZÜR DİLEMESİ talep edilmeliydi...

radikal

New member
Sevgili Bekir; Çok sevdiğim forumun müdavimleri olan değerli müslüman kardeşlerim !

Bugün yazdığım yazılarda, yukarıda bay Cengizhan'ın da kırmızılı siyahlı işaret ile belirginleştirdiği ve virgülüne kadar da bana ait olan ifadeleri, direk şahsıma ana avrad sinkaflı küfürler eden BİR ŞEREFSİZ VE HAYSİYETSİZ hakkında kullandım.

Forumun muhteviyatında bulunan o mahrem insicamını bozmak gibi bir niyetim yoktu. Beş yıla yakın zamandır bütün konularımı ve mesajlarımı okuyanlar bizi yakından tanır. Hakaret ve küfr edilmediği sürece hakaret etmem, zaten küfr benim mizacım değildir. Elbette Dinime küfr edene de küfrden daha ağır olacak ve zoruna gidecek cümleleri kurmaktan bir an dahi geri durmam, bu güne kadar da durmadım. Bu forumda en ağır tartışmayı sevgili arkadaşım Ebuzerr ile yaptım ki, kendisini halen hayr dua ile yad ederim. Akılma geldikçe de öyle yad edeceğim inşaallah.

Dini hükümlerde yazarken; ruhsatımı eğitimini aldığım El Ezher üniversitesi'ne, ekonomi ve piyasa ilgili konularda yazarken; yine eğitimini aldığım Gazi Üniversitesi'ne, güncel ve edebi alanlarda yazarken de; ruhsatımı üzerimde sonsuz emeği bulunan Antalya Lisesi Edebiyat bölüm öğretmenim Hakkı Bey'e, Tasavvuf konularında yazarken; 21 yaşından beri bağlı bulunduğum Nakşibend yolunun rükünlerine dayandırdım.

Bu eğitim kurumlarının dışında, aldığım 8 aylık medrese eğitiminin her bir gününe bir üniversite feda ederim.

Bu eğitimleri alırken, zamanımı harcadım, emeğimi harcadım ve elbette maddesel anlamda yüklü bir para harcadım. Her okulumu da derece ile bitirdim. Bunun sonucunda, bildiğim ve doğru olduğuna inandığım hiç bir bilgiyi saklamadım, ketm etmedim, hiç kimsenin hatırı pahasına yazmaktan çekinmedim. Bunları yazarken de hiç kimseden ücret de talep etmedim.

Yalan yanlış bilgi yazmadım. Sizleri kulak dolgunluğu ile edindiğim bilgiler ile meşgul etmedim, dini hükümlerde kesin yargılar içeren ifadelerimi, takvim yapraklarının arkasında bulunan bilgiler ile değil, Kur'an, Sünnet ve Hadis'i şerifler ile aydınlatma gayesi ile yazdım.

Bol bol şiirler yazdım, sizlerle paylaştım. Bazı üyeler oyun bölümünde oyunlar ile ilgili konular açtı, hepsine muhabbet ile iştirak ettim. Çünkü burada miss gibi bir sıcaklık ve samimiyet havası vardı. Kardeştik. Halen öyleyiz.

AMA HİÇ KİMSEYE, HİÇ KİMSEYE VE ASLA HİÇ KİMSENİN; ANA, AVRAD, NAMUS GİBİ ANLAMLARI DEĞERLİ İNSANLARINA BIRAKIN SİNKAFLI KÜFRÜ, HAKARET DAHİ ETMEDİM.

Sizlerin huzurunda, bay Cengizhan'ın da isteği ve sevgili sinan kardeşimin de desteklemesi doğrultusunda, en ağır şekilde UYARILMAKTAN daha da ziyade, forumdan üyelik kaydımın da silinmesini rica ediyorum.

Kasden olmaz ama, kasdsız olsa dahi bir kardeşimi eğer hakaret ile incittiysem, hakkını helal etsin. Benim herkese hakkım helaldir.

Üyeliğim silinirse, bu forumun okuyucu müdavimleri arasında yerimi alırım. Trübüne çıkarım, zoruma gitmez. Her gün gözüm burada olur. Amma; eğer üyeliğim silinmez de devam edersem, Allah (Celle celaluhu), Kur'an Azimüşşan, Peygamberim Muhammed Mustafa (s.a.v.) ve itikadım konusunda aykırı yazı yazanlara; BU BOŞ ZANN'ETTİKLERİ MEYDANI DAR EDERİM !...

DERDİ; ALLAH'IN RIZASI OLANLARA SELAM OLSUN...

Selim

New member
Kardeşim açılan başlık tam bir propaganda, o yüzden bu tür kişilere kulak asmayınız. Amaçları vadi boş kalsın tilki vali olsun.

Senin gibi forumda konuları büyük bir azametle cevaplayan ve karşı tarafa bir söz bırakmayan kimse yok.Sen gidince ortalık boş kalacak benim gibi tembel kişilerde cevap yazmaya uğraşmaya değmez diyecek ya da vakit bulamayacak. Sen lazımsın, zaten hesabının da silineceğini zannetmiyorum.

Müslüman da üç hasletten biri mutlaka vardır, fakirlik, hastalık, itibarsızlık.

Aşikar gözüküyor ki sana itibar etmeyenler çok çıkıyor.. Allah c.c. senin gibi Müslüman kardeşlerimizden Razı olsun.

CENGÝZHAN

New member
Yönetici BEKİR Beye.....!!!!!!!!

Forum kuralı:

14-Mesajları ile üyeleri tekfir eden, taciz eden, avam ve argo ifadeler kullanan üyelerin üyelikleri ve mesajı yönetici ihtiyarında silinir.

Paçoz
köpek soyu

soysuz sopsuz köpekler
şerefsizlerin

Bu ifadeler Küfür değil , Hakaret değil, avam değil, argo değil ise....

forumun, benim anlayşım olan terbiye ve edep seviyesinin korunamadığına
inanıyorum.

Bu nedenle forumdan ,bu seviyenin korunmasını gördüğüm zamana kadar
foruma girmeyeceğim...

eflatun

New member

foruma girmeyeceğim...

:) bu kaçıncı foruma girmeyeceğim mesajınız acaba?:) size uygun bir forum değilse ilk zamanlarda girmeyeceğim dediğiniz zaman girmeseydiniz.
Dikkat çeken,gitmek mi?5 sene boyunca çizgisinden ödün vermeden ilerlemek mi?:confused:
SELAMETLE...

seyit

New member

Forum kuralı:

14-Mesajları ile üyeleri tekfir eden, taciz eden, avam ve argo ifadeler kullanan üyelerin üyelikleri ve mesajı yönetici ihtiyarında silinir.

Paçoz
köpek soyu

soysuz sopsuz köpekler
şerefsizlerin

inanıyorum.

foruma girmeyeceğim...

Sayın Cengiz Katdeşim BEKİR`in bir bildiği varki uyarı göndermiş

seyit

New member
Bekir kardeş bu arada msn verirmisiniz

bekir

sadece bir kul
Yönetici
yönetici bay BEKİR,

Bana yaptığınız uyarıyı biliyorsunuz....!!!!!!!!! O uyarıyı bir daha açıp okuyunuz...

Sonra aşağıdaki ifaelere bir bakınız:

- sen adamlıktan nasipdar olmadığın için
- senin gibi
şırdanlıklarından
- koyun postundan peruk bile geçiririm kafana
- senin gibi bir paçoz tarafından
- Bana bak köpek soyu !
- senin gibi soysuz sopsuz köpeklerin yeri hiç değil !
-senin gibi şerefsizlerin

Bu ifadelerin sahibine TEŞEKKÜRLER EDİYORSUNUZ....
Bu ifadeleri okuduktan sonra bana yaptığınız UYARI..
Sizi utandırabilecek mi acaba...?????

Bay BEKİR,
Şu durumda yapmanız gereken şu idi.

1) Önce yapılan küfürlü ve edepsiz bölümleri silmek.
2) Tartışmada çok galiz ifadeler kullanan mehmet 87 yi forumdan uzaklaştırmak...
3) Sonra yukardaki ifadelerin sahibi radikal nickli üye cevap vermeye mecbur kalmasına rağmen konuyu
yukarıdaki ifadeleri kullanmaksızın çözebileceği nedeniyle...

Ağır şekilde UYARILMALI ve forum üyelerinden ÖZÜR DİLEMESİ talep edilmeliydi...

Sayın CENGİZHAN

Siz, itikadınızı okşamış diye, edebsizliğin en alt perdesinden küfreden birisinin avukatlığını yapmaya soyunmaktan başka bir de tereciye tere satmaya kalkışıyorsunuz, bilmem farkındamısınız?..

O küfürleri edene hangi nefis olsa aynı cevapları yazardı, zati radikal de peygamber değil ama O, en azından bu forumda ki kardeşlerinden ar eder de dilini çirkefe sürmez.

Adamlıktan nasibi olan, insan olan, soy,sop bilen kişi; evli bir erkeğin haremine o sözleri eder mi yada edene yan çıkar mı?!!

Sonra Siz, hangi hadle o uzun uzun ünlemler ile, büyük harfli yazılar ile ültimatomvari mesajlar yazmaktasınız?.. Sacede cahilliğinize veriyorum bu hallerinizi!

Size yapılan uyarıdan Ben değil Siz utanacaksınız, zira Sizi Ben uyardım, Formu yöneten Benim, manasız, delilsiz, mesnetsiz dayatan ise Siz!

Ben kimseye hakaretvari yazdığı için teşekkür etmem amma radikal'in o küfürlere karşı olan soğukkanlılığı için bin kerre teşekkür ediyorum.

Ayrıca, neyi nasıl yapacağımıza da Siz hiç mi hiç dahil olamazsınız, hiç!!! Aklınızdan çıkarmayın

Forum kuralı:

Paçoz
köpek soyu

soysuz sopsuz köpekler
şerefsizlerin

inanıyorum.

foruma girmeyeceğim...

Şimdi Sayın Üye, Siz foruma ne zaman girersiniz ne zaman çıkarsınız bilmem, bu sizin keyfinize kalmış tabii kuralları ihlal etmemek kaydı ile...

Forum kurallarını da bana okumayın, okutmayın, onları bizzat Ben yazdım, Siz bunları bana hatırlatmak yerine bir kaç kez daha okuyun o kuralları ki hatanızı görün.

Tamam mı?..

seyit

New member
Sayın CENGİZHAN

Siz, itikadınızı okşamış diye, edebsizliğin en alt perdesinden küfreden birisinin avukatlığını yapmaya soyunmaktan başka bir de tereciye tere satmaya kalkışıyorsunuz, bilmem farkındamısınız?..

O küfürleri edene hangi nefis olsa aynı cevapları yazardı, zati radikal de peygamber değil ama O, en azından bu forumda ki kardeşlerinden ar eder de dilini çirkefe sürmez.

Adamlıktan nasibi olan, insan olan, soy,sop bilen kişi; evli bir erkeğin haremine o sözleri eder mi yada edene yan çıkar mı?!!

Sonra Siz, hangi hadle o uzun uzun ünlemler ile, büyük harfli yazılar ile ültimatomvari mesajlar yazmaktasınız?.. Sacede cahilliğinize veriyorum bu hallerinizi!

Size yapılan uyarıdan Ben değil Siz utanacaksınız, zira Sizi Ben uyardım, Formu yöneten Benim, manasız, delilsiz, mesnetsiz dayatan ise Siz!

Ben kimseye hakaretvari yazdığı için teşekkür etmem amma radikal'in o küfürlere karşı olan soğukkanlılığı için bin kerre teşekkür ediyorum.

Ayrıca, neyi nasıl yapacağımıza da Siz hiç mi hiç dahil olamazsınız, hiç!!! Aklınızdan çıkarmayın

Şimdi Sayın Üye, Siz foruma ne zaman girersiniz ne zaman çıkarsınız bilmem, bu sizin keyfinize kalmış tabii kuralları ihlal etmemek kaydı ile...

Forum kurallarını da bana okumayın, okutmayın, onları bizzat Ben yazdım, Siz bunları bana hatırlatmak yerine bir kaç kez daha okuyun o kuralları ki hatanızı görün.

Tamam mı?..

Bekir gerekli açıklamayı yapmış kardeim sizde kurallara bir zahmet uyun

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Sevgili Bekir; Çok sevdiğim forumun müdavimleri olan değerli müslüman kardeşlerim !

Bugün yazdığım yazılarda, yukarıda bay Cengizhan'ın da kırmızılı siyahlı işaret ile belirginleştirdiği ve virgülüne kadar da bana ait olan ifadeleri, direk şahsıma ana avrad sinkaflı küfürler eden BİR ŞEREFSİZ VE HAYSİYETSİZ hakkında kullandım.

Forumun muhteviyatında bulunan o mahrem insicamını bozmak gibi bir niyetim yoktu. Beş yıla yakın zamandır bütün konularımı ve mesajlarımı okuyanlar bizi yakından tanır. Hakaret ve küfr edilmediği sürece hakaret etmem, zaten küfr benim mizacım değildir. Elbette Dinime küfr edene de küfrden daha ağır olacak ve zoruna gidecek cümleleri kurmaktan bir an dahi geri durmam, bu güne kadar da durmadım. Bu forumda en ağır tartışmayı sevgili arkadaşım Ebuzerr ile yaptım ki, kendisini halen hayr dua ile yad ederim. Akılma geldikçe de öyle yad edeceğim inşaallah.

Dini hükümlerde yazarken; ruhsatımı eğitimini aldığım El Ezher üniversitesi'ne, ekonomi ve piyasa ilgili konularda yazarken; yine eğitimini aldığım Gazi Üniversitesi'ne, güncel ve edebi alanlarda yazarken de; ruhsatımı üzerimde sonsuz emeği bulunan Antalya Lisesi Edebiyat bölüm öğretmenim Hakkı Bey'e, Tasavvuf konularında yazarken; 21 yaşından beri bağlı bulunduğum Nakşibend yolunun rükünlerine dayandırdım.

Bu eğitim kurumlarının dışında, aldığım 8 aylık medrese eğitiminin her bir gününe bir üniversite feda ederim.

Bu eğitimleri alırken, zamanımı harcadım, emeğimi harcadım ve elbette maddesel anlamda yüklü bir para harcadım. Her okulumu da derece ile bitirdim. Bunun sonucunda, bildiğim ve doğru olduğuna inandığım hiç bir bilgiyi saklamadım, ketm etmedim, hiç kimsenin hatırı pahasına yazmaktan çekinmedim. Bunları yazarken de hiç kimseden ücret de talep etmedim.

Yalan yanlış bilgi yazmadım. Sizleri kulak dolgunluğu ile edindiğim bilgiler ile meşgul etmedim, dini hükümlerde kesin yargılar içeren ifadelerimi, takvim yapraklarının arkasında bulunan bilgiler ile değil, Kur'an, Sünnet ve Hadis'i şerifler ile aydınlatma gayesi ile yazdım.

Bol bol şiirler yazdım, sizlerle paylaştım. Bazı üyeler oyun bölümünde oyunlar ile ilgili konular açtı, hepsine muhabbet ile iştirak ettim. Çünkü burada miss gibi bir sıcaklık ve samimiyet havası vardı. Kardeştik. Halen öyleyiz.

AMA HİÇ KİMSEYE, HİÇ KİMSEYE VE ASLA HİÇ KİMSENİN; ANA, AVRAD, NAMUS GİBİ ANLAMLARI DEĞERLİ İNSANLARINA BIRAKIN SİNKAFLI KÜFRÜ, HAKARET DAHİ ETMEDİM.

Sizlerin huzurunda, bay Cengizhan'ın da isteği ve sevgili sinan kardeşimin de desteklemesi doğrultusunda, en ağır şekilde UYARILMAKTAN daha da ziyade, forumdan üyelik kaydımın da silinmesini rica ediyorum.

Kasden olmaz ama, kasdsız olsa dahi bir kardeşimi eğer hakaret ile incittiysem, hakkını helal etsin. Benim herkese hakkım helaldir.

Üyeliğim silinirse, bu forumun okuyucu müdavimleri arasında yerimi alırım. Trübüne çıkarım, zoruma gitmez. Her gün gözüm burada olur. Amma; eğer üyeliğim silinmez de devam edersem, Allah (Celle celaluhu), Kur'an Azimüşşan, Peygamberim Muhammed Mustafa (s.a.v.) ve itikadım konusunda aykırı yazı yazanlara; BU BOŞ ZANN'ETTİKLERİ MEYDANI DAR EDERİM !...

DERDİ; ALLAH'IN RIZASI OLANLARA SELAM OLSUN...

Sen vazifene bak Kardeşim, Sen işine bak. Selametlik Mücahid'in imzasını hatırla ve Sen işine bak...

Suskunluğum aseletimdendir...
Her lafa vercek bi cevabım var elbet...
Lakin bir lafa bakarım , lafmı diye...
Birde söyleyene bakarım adammı diye...

seyit

New member
Sen vazifene bak Kardeşim, Sen işine bak. Selametlik Mücahid'in imzasını hatırla ve Sen işine bak...

Alıntı yapıyorum ama kızmayın Cengiz kardeşim şunu bilki bu forum dini bir forumdur lütfen tartışma yaratmayalım

sinang

New member
esselamu aleykum.bismillah. adımız zikr edilmiş .bizim kimse ile alıp veremediğimiz yok.çünkü mesleğimiz husumet ve adaveti kaldırmaz.kişiler le işimiz olmaz.tavrımız sözleredir, kimsenin forumdan uzaklaşmasını istemeyiz. sen kötülüğü en güzel biçimde sav ahlakıyla davranmaya çalışırız.

radikal

New member

Allah (Celle celaluhu) razı olsun. İnşaallah son nefesimize kadar hakk olan gerçeği dile getireceğiz. Ama sonuçta biz de Rabbimizin acz kullarından biriyiz. Şaşar beşeriz. Nefs taşıyoruz, sabr edemiyoruz. Yazılarımız ile ola ki, edeb dairesinden çıkarız (ki bilerek asla çıkmayyız inşaallah) bilmeden edepsizliğe sebep olmak istemeyyiz.

Yukarıdaki dörtlüğü bundan 4 sene önce başıma gelen bir musibette, Allah'ın rahmetine gark olasıca Mücahid kardeşim bana özel mesajdan göndermişti. Sabr'ı tavsiye ederek, sakin olmamı ve hakk olan gerçeğin tecellisi için sabr'ı tavsiye buyurmuştu. İlaç gibi gelmişti o zaman, şimdi de aynı ilacı sen tavsiye ettin, her ikinizden de Rabbim her iki cihanda razı olsun.

Dall içinde olanlara da, bize de Rabbim hidayet versin. (amin)

samanyolu

New member
Sayın radikal İslam forumda 5 seneye yakın üyeliğim var bu süre zarfında yazılarınızı ve görüşlerinizi hep takip eden biri olarak devam etmeniz kanaatindeyim..Selam ve dua ile....

bekir

sadece bir kul
Yönetici
elkaria, mesajlarınız Genel İslam kısmında elkaria'dan başlığı ile ayrı bir konu olarak devam edecektir.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Sevgili Bekir,

"İSLAMDA NAMAZ(KURANA GÖRE NAMAZ) NASIL OLMALIDIR" şeklindeki yazımın başlığınıda "HANİFCİLERE GÖRE NAMAZ (KURANA GÖRE NAMAZ) NASIL OLMALIDIR" şeklinde değiştirdiğinizi görüyorum.

İslam forumda yönetici olan birinin hiç bu hileye başvurması yakışık alıyormu? Siz bu kadarmı hırsınızın, öfkenizin esiri olabilyorsunuz? Aslında hırslanacağınız yada öfkeleneceğiniz bir durumda yoktur.

Yazımın başlığı ve yazımın içeriğinin hanifçilerle ilgisi yoktur. Bir müslüman olarak tamamen kişisel düşüncelerimdir. Sonuçlarından başkası mesul depildir. Tüm sorumluk ve günahı bana aitttir.

Bu nedenle, insanları kategorize etme. Zanla hareket etme. Müslüman zanla hareket edemez.

Bu başlığında, doğru şekline göre düzeltilmesini, okuyucuların yanıltılmasına çalışılmadan, onları yönlendirmeden okuyucuların takdirine bırakılmalıdır.

Hille yok, hakaret ediyorsunuz!

"İslamda Namaz (KURANA GÖRE NAMAZ)" başlığı ile hüküm koyup Cumhur'u İslam'a aykırı tanımlar yaparsanız bu saf, bilgisiz insanları kandırmak olur. İslam Forum'dan Müslüman olduğu halde hiç bilgisi olmayan bir çok kişi "kaynak" olarak istifade etmektedir. Sizin Kur'an dan anladığınız namaz şekli mutlak olarak sadece sizi bağlar. Aksi hakde Sizin İslam yahut Kur'an selahiyetinizi, ilminizi, ruhsatınızı ispat etmeniz gerekir ki ispat dahi etseniz Cumhur'u Ulema'nın hükmü yanında bir hüküm koyarsanız adına ayrı bir ad koymanız gerekir. Biz sizinle aynı düşünen ve kendilerine "Hanif Müslüman" adını vermiş kişilerin payesini verdik,
özür dileriz, isterseniz başlığı "aorskaya'ya göre namaz" olarak değiştirebiliriz.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Biz ön yargı içinde değiliz. Ancak kimin ne muradı varsa az yanılgılarla anlayacak kadar ehiliz.

Konu başlığınız değiştirilecek.

Bu minval üzere mesajlarınızda sık sık kullandığınız "İslam'a göre şu şudur, bu budur" gibi fikirlerinizi İslam adına değil, şahsi kanaatiniz olduğunu belirtirseniz münazaralar her iki taraflar için de daha mutedil, daha anlamlı geçecektir.

Bu arada yine size göre olan iddialarınızda insanların kıymet verdiği değerleri aşağılayıcı üslubunuzdan da vaz geçin. Bu gibi tarzlarınıza gereken muamelatın muhakkak yapılacağını unutmayın.

Muradınız Kur'an merkezli olmak ise herkesin anlayıp, kabul edeceği bir şekilde anlamlandırın Kur'an ı ki, niyetinizin halisane olduğunu anlayabilelim. Aksi halde bir tahrifçi olup olmadığınızı nasıl anlayacağız ya da derdimiz davamız Allah'ın dinine hizmet iken tahrifçi olabilecek insanlara hangi vicdanla meydan vereceğiz? Bizi de anlamaya çalışın, empati yapın.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Selam,

Bu yazınızda; bir iki kısıma özellikle dikkat çekmek isterim. Ama burası uygun başlık değil.
Örneğin; "Allah'ın koymadığı hükümleri peygamber koyabilir" diyerek, Peygamber bile olsa bir yaratılanı Allah'tan daha üstün konuma getiren bir sözü; buna kıymet veren insanlar var diye bu konudaki yanlışı en açık ve katı biçimiyle tenkit etmek, size göre aşağılayıcı bir üslupmu olacaktır.

Buna, eğilip bükülerek mi cevap verilmelidir?

Din ciddi iştir, şakaya gelmez, hafife alınamaz bekir bey!

Ne dediğini, lafın nereye gittiğini bilmeyen kimselerin kırılmasından çok, doğruların ortaya konması, yani Allah'ın razı olacağı durumlar beni ilgilendiriyor.

Peygamber efendimize ve eşleri olan annelerimize atılan sapık iddiların hadis kabul edilemeyeceğini, kurandan delillerle göstermemize rağmen ölümüne savunulması üzerine, kıvrılarak, ezilip büzülerekmi buna cevap verilmesi gerekir. Çünkü, bunları hadis sanan ve değer veren çok kimse var. Şimdi; Allah, peygamber, eşleri annelerimiz demeden, yalan yanlış görüşlere saygı duyanlar olacak, biz de buna aman efendim, işte efendim diye tevazumu göstereceğiz.

Müslüman, kendine yapılan sataşmalara, sözlere tevazu gösterir, dine yaılanlara ise misliyle cevap verir.

Bakınız, Kur'an Allah'ın (cc) İslam için son şeriatini bildirir. (sav) Efendimiz'e vahyedilmiştir. Kur'an ayetleri ile sabittir ki bu şeriatin ne şekilde olacağını öğretmek de Peygamerimizin (sav) vazifesi ve selahiyetidir. (2.151 - Nitekim içinizden size bir peygamber gönderdik. O size âyetlerimizi okuyor, sizi temizliyor, size kitabı ve hikmeti öğretiyor. Size bilmediğiniz şeyleri öğretiyor. ) Bu bağlamda Peygamber'e (sav) tabi olmak farzdır. Kur'an ı O'nun öğrettiğinden başka manalarla manalandırmak haramdır, küfürdür. Zaten sahih olan hadisler de Kur'an ile bir çelişme yoktur ancak Kur'an ı sırf meali ile idrak etmeye çalışmak keza hadisleri sırf lafzı ile değerlendirmek yanlışlara sebebiyet verir. Allah'ın (cc) koymadığı hükümleri kimin haddinedir koyabilmek. Ancak Allah'ın ayetlerinde, Peygamberimizin (sav) bir hükmünü görememek/bulamamak/anlayamamak O'nun (sav) Kur'an a muğayir hüküm koyduğu anlamı taşımaz, böyle düşünmek ciddi yanlış ve vebaldir. Siz eğer bu yanlışa düşerseniz, bu yanlış saiki ile de ulema hakkında ileri geri konuşursanız size hüsnü zan etmek zordur. Hani Siz kendinize göre koyduğunuz hükümleri nasıl saygı ile karşılanmasını istiyorsunuz ya, işte karşınızdakiler de aynı durumdadır. Siz bir-üç, beş cansınız, karşınızda milyonlar var. O nedenle yanlışlar diye ortaya koyduğunuzu iddia ettiklerinizi İslami ilşimlerde ki kriterlerle ispat ederseniz mesele yoktur, ama kendi hissiyat ve idrakiniz ile burada "yanlış" buldum "açık ve katı" biçimde tenkit ederim deme hakkınız olamaz.

Bir de şu son paragrafınıza değinmek istiyorum:

Bana göre muradı ne olursa olsun, isterse en azılı imansız olsun, insan gibi, hakaret, küfür gibi sözlere başvurmadan bir görüşünü, iddiasını, itirazını dillendirmek istiyorsa bunu yapabilmelidir.

Çünkü bizzat Allah teala onlara imansızlığı da seçme, kabul etme, ifade etme özgürlüğünü vermiştir. Müslümanlara ise, onların hesabını ben göreceğim, siz karışmayın demiştir.

Şimdi; empatiyi karşılıklı yapalım. Dini yanlış bilenler, yanlışlara sahip olanlar, bildiklerini burada iddia etse ve dinde şurası yanlış dese ne olur?

Hayır kardeşim, yanlış değil, bak o dediğin şöyledir diye bir müslüman açıklasa günahamı girer. Yoksa yapılması gereken bu değilmidir?

Biraz daha sakin, sabırlı ve müslüman bilinciyle hareket edelim.

Müslümanlarda en az imansızlar kadar cesur olamazlarsa; zaten kıymeti yoktur.

Selam
aorskaya

Burada bir sistem ve düzen var. Bu sistem ve düzeni forum kuralları oluşturuyor. Düzeni bozmak fitnedir, Müslüman işi değildir. Nice defalar tahrif muradı ile gelenleri nazik, kibar, efendilikle, edeble karşıladıksa da gördük ki bu tarz insanlar bizlerin efendiliğini gördükçe İslam ile alay etmeye, hakaret etmeye, aşağılamaya ve neredeyse sövmeye kadar azıttılar. Biz bunun ölçüsünü ve sınırını biliyor ve ona göre muamele ediyoruz, Siz kaygılanmayın. Ama şu bir gerçektir ki bu forum da Allah'ı (cc), Kur'an ı (amş), Rasülü'nü (sav) Ulema'yı (ks) aşağılayanlara meydan vermenin mesuliyeti yöneticilerin boynundadır, bu konuda ki inisiyatifi de yöneticiler koyar.

Dini bilgileri yanlış olanlara hiç bir diyeceğimiz yok. Mesela Siz bir iddia içinde olun, yol şudur; fikrin size ait olduğunu belirtin, fikriniz ve bundan doğanlar ile kimseyi aşağılamayın, tekfir etmeyin, fikrinizin ispatını kabul edilebilir İslami ilimler ile yapın, ilim ve edeb ile münazara edin, hay hay, baş üstüne. Lakin yolları ve sınırları aşmayın.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Yukarıda sadece başlığı büyük harflerden oluşuyor diye ceza veren sen değilmisin bekir bey kardeşim?

Bu formu; gerçekten belli bir konuda fikirleri olanların, belli bir mezhebe dahil olanların yazabileceği bir form olarak kullanmak istiyorsanız bunu açıkça belirtin.

Diğer kimseler giremez, bunların dışındakiler yazamaz deyin.

İnsanlarda o zaman buna göre baksın, ya üye olsunlar, yada burada yazamayacakmışız diye olmasınlar.

Başlık harfleri büyük diye ceza verilmesini ben müslüman bir yöneticiye yakıştıramıyorum. O yazının içeriğine baktınızmı? Onun içeriği hakkında olumlu yada olumsuz değerli fikirlerinizi neden yazmadınız?

Bekir bey bir kez daha sormak istiyorum; şahsımla ilgili bir probleminiz varsa, bunu açıkça belirtin, neyse probleminiz onu çözelim.

Aksi halde başta siz olmak üzere herkes, bırak bir müslümanı sade bir insan gibi de olsa yalnızca fikirlerinizle, itirazlarını yazımdan alıntılarla yazışmaya çalışın.

Türkçe kompozisyonu için gerekli olan bir başlık durumu için ceza verilmez.

Hatanınızın görülerekk, cezanın iptalini istiyorum...

selam
aorskaya

Burada forum kurallarına uymak zorundasınız. Forum kurallarını ihlal edenleri lüzum'u derecesine göre uyarıyoruz, eğer bu uyarıyı dikkate almıyorsa cezalandırılabiliniyor. Unutmayın ki; forum kurallarına uymamak, uyarıları dikkate almamak aynı zaman da bu forumu idare edenlere karşı saygısızlık etmek demektir. Siz saygılı bir insansınız, bunlara dikkat edin.

Forum'un kullanım sözleşmesinde her şey apaçık yazılmıştır. Anlaşılmayan bir madde varsa yazarsanız izah ederiz.

Yazdıklarınıza gereği, yeri ve zamanı ölçüsünde cevaplar yazılıyor.Buna rağmen her yazdığınız görüleceği ve cevaplanacağı gibi bir mecburiyette yoktur.

Şahsınızla ilgili hiç bir problemim yoktur, Sizi tanımam, sadece yazılarınızdan biliyorum aorskaya olarak. Forum içinde hususi bir muamele mi görmek istiyorsunuz, o takdirde bunu beğenilen yazılarınız ile elde edebilirsiniz. Ayrıca bir "dokunulmazlık" haliniz varsa bunu bildirin.

Gülmeye devam edin...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt