Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yaşanan Ahir Zaman

cihan32

New member
Katılım
8 Nis 2007
Mesajlar
47
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
53
Konum
ANTALYA
Kıyamet Saati Yakındır…

‘Gerçek şu ki kıyamet saati yaklaşarak gelmektedir, onda şüphe yoktur…’ (Hac Suresi,7)

Günümüz Yazarları Ahir Zamanla İlgili Ne Diyor?

Süleyman Kösmene

Mehdiyet makamı gizlilik dereceli bir makamdır. İmtihan sırrı bu makamın gizli kalmasını gerektirir. Bu makam sahibi, peygamberler gibi kendisini açıktan ilân etmez. Bu makam için böyle bir zorunluluk ve ihtiyaç yoktur.

… Mehdiyet makamı, "Allah'a ve peygambere îmân" hakîkatının içerisinde ve temelde bu hakikatı ispat için taraf-ı İlâhîce ihdas edilmiş bir âhir zaman aynasıdır.

... Mehdî Aleyhisselâm, peygamber gibi açıktan gelmeyecek, kendisinin Mehdî olduğunu îlân ve ifşâ etmeyecektir. (Yeni Asya Gazetesi, 2 Ocak 2003)

Hz.Mehdi’nin Bazı Özellikleri

İslam'ı Koruma Hissinin Güçlü Olması

Hz. Mehdi'nin hamiyet duygularının çok güçlü olacağı hadislerde bildirilmiştir. İslam aleyhinde yapılacak her türlü sözü tam olarak cevaplandıracak, her türlü hareketi fikren tamamen etkisiz hale getirecektir.

“İslam'ın aleyhine söylenecek bir söz bile ona ağır gelir. (1. El Kavlu'l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, sf.30)

Kıyamet Alametleri

Tıp Teknolojisi

“Onun zamanında… ömürler uzayacaktır”. (1. El Kavlul Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyyil Muntazar, s. 43)

Peygamberimiz (sav)'in verdiği bu haberin üzerinden on dört asır geçmiştir. Kayıtlar geçen bu zaman aralığında, ortalama yaşam süresinin içinde bulunduğumuz çağda diğer tüm dönemlerden daha fazla olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Hatta 20. yüzyılın başları ile sonları arasında dahi büyük bir fark vardır. Örneğin 1995 yılında doğmuş olan bir çocuğun 1900'lerde doğmuş birisine göre ortalama 35 yıl daha uzun yaşayacağı tahmin edilmektedir. Bu konudaki çarpıcı bir başka örnek de geçmişte 100 seneden fazla yaşayan insanların oldukça nadir, günümüzde ise çok sayıda olmasıdır. Şüphesiz yaşam süresindeki bu artış sebepsiz değildir. Tıp teknolojisinin ilerlemesine bağlı olarak sağlık hizmetlerindeki gelişme insanların böyle bir nimete kavuşmasına olanak sağlamıştır. Bunlara ek olarak, genetik bilimindeki gelişmeler ve halen büyük bir hızla ilerlemekte olan İnsan Genomu Projesi sağlık alanında yepyeni bir dönem başlatmak üzeredir. Bu ilerlemeler geçmiş zamanlarda yaşayan insanların hayal bile edemeyeceği bir boyuttadır. Tüm bu gelişmelere dayanarak şunu söylemek mümkündür: Yaşadığımız çağın insanları, Allah'ın lütfuyla, hadislerde haber verilen uzun ve sağlıklı hayat standardını yakalamışlardır.
 
Üst Alt