Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

www.davetulhak.com(HAKKA DAVET FORUMU) açılmıştır.

yusufemin

New member
Katılım
15 Eyl 2006
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
0
إِنَّ الْحَمْدَ لِلَّهِ ، نَحْمَدُهُ ، وَنَسْتَعِينُهُ ، وَنَسْتَغْفِرُهُ ، وَنَعُوذُ بِاللَّهِ مِنْ شُرُورِ أَنْفُسِنَا ، وَمِنْ سَيِّئَاتِ أَعْمَالِنَا ، مَنْ يَهْدِهِ اللَّهُ فَلاَ مُضِلَّ لَهُ ، وَمَنْ يُضْلِلْ فَلاَ هَادِيَ لَهُ ، وَأَشْهَدُ أَنْ لاَ إِلَهَ إِلاَّ اللَّهُ وَحْدَهُ لاَ شَرِيكَ لَهُ ، وَأَشْهَدُ أَنَّ مُحَمَّدًا عَبْدُهُ وَرَسُولُهُ.
Allah'a hamd eder ve ondan bağışlanma dileriz. Nefislerimizin şerrinden ve kötü amellerimizden Allah'a sığınırız. Allah kimi saptırırsa ona hidayet edecek, kimede hidayet ederse onu saptıracak hiç bir kimse yoktur. Şehadet ederim ki Allahtan başka hakkıyla ibadete layık ilah yoktur. Ve yine şehadet ederim ki Hazreti Muhammed Allahın kulu ve rasulüdür.

GAYEMİZ:
Kur'an ve Sünnete uymayan şirk, küfür, bidat ve körü körüne taklit içeren düşünce ve görüşlerden uzak kalmak. İnsanlığı küfre ve şirke davet eden, saptıran kitap dergi yada makale veya yazılara yer vermemektir. Çünkü biz biliyoruz ki küfrü yayınlayan, yazan, reklamını yapan sitesinde bu gibi kitap ve makalelere yer veren her site sahibini akide olarak bağlar. Küfürse kafir, haramsa günahkar yapar. İslam'da şöyle bir kaide vardır. Küfre rıza küfürdür harama rıza haramdır. Bu genel bir kaidedir.

İçinde küfür olan kitapları satmakla ilgili İbn Kayyım el-Cevziyye şöyle diyor:
"İçinde şirki ihtiva eden, Allah'tan başkasına ibadete çağıran kitapları satmak da put satmak gibidir." (Zadul-Mead)
Aliyyül Kari El-Hanefi Fıkhul Ekber'in Şerhinde şöyle der:
"Bir yazar,bir vaiz yazılarında ve vaazlarında küfrü gerektiren bir söz veya bir yazı yazarda o kitabı okuyan yada vazı dinleyenler, okudukları ve dinlediklerine inanırlarsa hepsi toptan kafir olurlar." (Fıkhul Ekber Şerhi)
Allah (c.c) şöyle buyuruyor:
"Allah size Kur'an'da: "Allah'ın ayetlerinin inkar edildiğini ve onlarla alay edildiğini işittiğiniz zaman, başka bir söze geçmedikleri müddetçe o kafirlerle oturmayın. Aksi halde siz de onlar gibi olursunuz" diye hüküm indirdi. Muhakkak ki Allah münafıkların ve kafirlerin hepsini cehennemde toplayacaktır." (Nisa: 140)
Başka bir ayette:
"Yemin olsun ki eğer sana ilim geldikten sonra onların arzularına uyarsan o zaman şüphesiz zalimlerden olursun." (Bakara: 145)
Dileğimiz sadece ve sadece Allah Rızasını kazanmak. İslamı dert ve dava edinen neme lazımcı olmayan hakka gönül vermiş gerçek tevhid ehli olmak isteyenleri Kur'an ve Sünnete göre aydınlatmak. Ve gerçek Muvvahhid olanlarında faydalanması için bu formu kurmuş bulunmaktayız.
Sadece Allah'a güvenir ve Ona sığınırız.Bu Formun Bazı Özellikleri:

1 - Bizler davetul hak formu olarak; Kur’an ve Sünneti ölçü edinen, hak nereden gelirse gelsin kabul edilir kaidesi gereğince, Kur'ana ve Sünnete uygun hak olan her görüş ve düşünceye açık bir forumuz.
2 - Yine bu forum. Kur'an, Sünnete ve Ehl-i Sünnetin usul ve kaidesine uymayan ilmi değeri olmayan hiçbir görüş ve yazılara yer vermeyecektir.
3 - Bu forum davet amaçlı gerçeği arayıp onu kaynağından öğrenmek isteyenlerin buluştuğu bir forumdur.
4 - Yine bu forumda hakaret sövgü ve karalamaya yer verilmeyecek. Şayet bir mezhep yada görüş hedef alınırken sadece fikrin ve düşüncenin çürütülmesi hedef alınacaktır. Tabi ki usul ve kaidesine uygun olarak.
5 - Bu forumda sadece egosunu tatmin etmeye çalışan seviyesiz ilimsiz yazı yazanlara yer verilmeyecektir.
6 - Hakkı arayanların bizimle yazışıp irtibat kurmaları kabullendikleri düşünce ve görüşlerin delilini ve kaidesini sormaları önerilir.

Selam hidayete tabi olanların üzerine olsun.

not:girdiğnizde büyük islam alimlerinin yazdığı eserleri indirebileceğiniz , islami usul ve kaideleri dahilinde hertürlü soru sorup her soruya cavap bulabileceğiniz bir siteyle karşılşacağnızı belirtmek isterim.full islami kitaplar indirebileceğiniz bir sitede www.darulhak.net ingilizce ve almanca kitaplar da var.inşaallah hakkı arayanlar için hayırlı olur.bu siteyi tanıdığınız samimi insanalrada haber ederseniz sizinde hayırda bir katkınız olur...
 
Üst Alt