Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Uyarı nedeni: old_preacher: Uygunsuz Uslup

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Post: İslamda recm varmıdır varsa dayanağı nedir kuranda farklı ayetler var konuyla ilgili
User: old_preacher
Infraction: Uygunsuz Uslup

Administrative Note:

Message to User:
Bırakın şu alimdi tefsir bilginiydi falan, bakın sizde de varmış zaten Kuran, okuyun işte...

Original Post:
sayın bekir,

Burada siz ve ben bazı ayetlere yorum getiriyoruz. Benim yorumu mu bütün tefsir alimleri desteklerken, siz de sizin yorumunuzu destekleyen bir tefsir aliminin yazısını delil getirin o zaman. Oysa siz ben anlarım, böyle diyor deyip açıkça dayatma yapıyorsunuz. Bu şekilde münazara olmaz kardeşim.

siz Kuran'ı bırakıp sizden farkı olmayan insanların yazdıklarına delil diyorsanız zaten hiç tartışmayalım? alın size Kuran'ın kendisini delil sunuyorum, ayetleri yazdık ve tartıştık, kompleks cümleler değil bal gibi de anlaşılıyor, siz anlamak istediğiniz cümleleri anlayıp diğerlerini hesaba katmıyorsunuz fark bu, neden daha fazla kendinizi kandırmaya çalışıyorsunuz, kabullenmek istemiyorsunuz anlamıyorum. Bırakın şu alimdi tefsir bilginiydi falan, bakın sizde de varmış zaten Kuran, okuyun işte... sayın old_preacher, amentü lafz katarak imanı tazelemektir, olabilir, ne var bunda.

iman tazeleme olarak demiyor, bilmem ne kadar günahınız affolur diyor. o zaman ben her türlü haltı yiyeyim, hayatım içkiyle uyuşturucuyla kadınla geçsin, 60 yaşıma gelince de kurulayım evimin köşesine, alayım çayımı kahvemi, başlayayım amentü okumaya, yüzbünlerce, milyonlarca kez, son nefesimi verene kadar, ve kurtulayım bütün günahlarımdan. elbette böyle bir mantık olabilir mi? o hocanın dediği mantık bu işte...
Bakın işte, o kadar sığ bir teati tarzınız var ki, meselenin aslından kaçıp, kafanızın estiği yere gidiyorsunuz. Ve bilmediğinizi, sadece bilir edasında olduğunuz öyle açık bir şekilde ortaya koyuyorsunuz ki...

açıkça yazmaya gerek duymamıştım ama demekki yazmam gerekiyormuş. sayın bekir, şimdi sorumu daha da açıklayarak tekrar yazıyorum;
''neden o dalga geçtiğimiz, kafir dediğimiz gayrimüslimler dünyanın en gelişmiş ülkeleri, neden onların insanı insan gibi yaşıyor, rahat ve huzur içinde yaşıyor, birbirini öldürmeye çalışmıyor da müslüman ülkelerde insanlar(adı müslüman) birbirini katledip duruyor, sefillik ve yokluk içinde yaşıyor, ve bugün batılı ülkelerin kölesi durumunda?''

şimdi bana siz sığ diyorsunuz ya, kaçıyorsun diyorsunuz ya, bakın ben size göstereyim şimdi sığlık nedir?

sığlık 1- ben bu soruyu sordum ve siz ''sana göre öyle olabilir,bana göre herşeyi Allah yönetiyor'' gibi sığ ötesi, konuyla ilgisi olmayan bir cevap verdiniz. ha ben Allah ın herşeyi yönettiğini bilmiyorum, ben Allah'a ortak koşuyorum, onun yerine batılı devletlere tapıyorum sanki, öyle bir yere çektiniz olayı. sizinle aynı düşünmeyen herkesi karalamak mı zorundasınız?

sığlık 2- ben burada müslümanlığın yanlış anlaşılmasına değindim, yazıma tekrar bakarsanız görürsünüz. hani bana dediniz ya bu benim dediklerim yanlış ta sen mi doğrusun? şimdi, bakın bugünün arap ülkelerine, sizin dediğiniz gibi yönetiliyorlar, sizin istediğiniz de bu zaten. benim bildiğim İslam dini iyiliği ve güzelliği emreder, kötülüğü yasaklar. Bilime ve gelişmenin önüne hiçbir surette set çekmez, aksine teşvik eder(yanlış biliyorsam söyleyin). peygamberimiz buna çok önem verirdi diye biliyorum. ama bakıyoruz ki arap ülkelerinde ''bilim şeytandır'' havası hakim, gelişmenin desteklenmesi yok, arap şeyhleri ülkeyi malı gibi sahiplenip insanları köle yapmış, kendisi altın küvetlerde yıkanıp elmaslı yakutlu zümrütlü döşeklere kurulmuş, kendine uçak filoları yapmış, kendi de batılı devletlerin kölesi olmuş. yani burada bir yanlışlık var sayın bekir, bu böyle olmaz, müslümanlık böyle olmaz. hani diyorum sadece 1-2 yerde olsa tamam onların suçu deriz, ama tüm İslam dünyası böyle, hepsi böyle. İslam dini bunu mu istiyor?

Siz, eğer Kur'an dan anlıyorsanız bu sorunun cevabını Kur'an dan bana vermek zorundasınız ve veremiyorsanız dayatmak değil, susmak, anlamak, öğrenmek zorundasınız.
Neden şu an dünya ya gayrimüslimler hakim?

benim cidden anlamadığım da bu işte sayın bekir, gerçekten sizden öğrenmek istiyorum bunu, bana anlatın çünkü bilmiyorum. İslam bunu mu istiyor, İslam müslümanların acı çekmesini mi istiyor? tartışma yaratmak için falan sormuyorum gerçekten ama gerçekten bilmiyorum. Kuran'ın ezberimde değil benim, açıp okuyorum. bana bununla ilgili ayetleri söylerseniz onların üzerinde fikir alış verişi yapalım.

Üst Alt