Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Uyarı nedeni: Mesajcı: Uygunsuz Uslup

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Post: Said Nursi Gerçeği Belgeseli (Gerçeklerle yüzleşmekten korkmayanlar için)
User: Mesajcı
Infraction: Uygunsuz Uslup

Administrative Note:

Message to User:
Her ne fikriniz varsa münazara ve müteala ediniz ama üslubunuza dikkat ediniz.

Original Post:
çoğunluğun bir insanı övmesi o insanı doğru yolda yapmaz. "Eğer sen yeryüzünde yaşayan insanların çoğuna uyacak olursan, bunlar seni Allah'ın yolundan saptırırlar. Onlar sadece zanların, sanıların peşinde giderler, sırf tahmin yürütürler." (enam 116"

şimdi buradaki tepki gösterenlere öncelikle şunu söylemek istiyorum. ilk önce belgeselin tamamını izleyin ondan sonra konuşun. adamın biride yazda görelim demiş üstte yazdıklarımı neden okumuyorsun. adam hz.Alinin kucağına sayfa indirtiyor daha ne olsun be. ölüye yalvarıyor daha ne olsun. siz ne kadarda kör insanlarsınız. bide radikal beyefendi demişki şeytan belgesel hazırlasa böyle yaparmış. belgeseli iyice izle önce. Kuran ve Sünnetten cevaplar var her yanında. şeytan da yazsa aynı saidin kitabından yazardı. hakla batılı karıştırıp sizin gibi aklını kullanmaktan acizlere yuttururdu işte. ama gerekte kalmamış said gereğini yapmış zaten. saide şeytanın nasıl fısıldadığına bir örnek vereyim. lütfen sizde böyle ilmi delillerle konuşun. örnek risalei nurdandır.
Ben gönderilen risaleleri mütalâa ettim. Bir kısım hakikatleri mükerrer gördüm. Makam münasebetiyle tekrar edilmiş. Benim arzu ve belki ihtiyarım olmadan niçin böyle olmuş, kuvve-i hafızama gelen nisyandan sıkıldım. Birden şiddetli bir ihtar ile, "On Dokuzuncu Sözün ahirine bak!" denildi. Risale-i Nur-Kastamonu Lâhikası-sf.29- Yirmiyedinci Mektuptan-Yeni Asya Neşriyat

adama ihtarlar geliyormuşta bilmem ne. bu sapık adam kendini peygamber sanıyor ve tayfasıda bunu onaylıyor. işte son peygamber olduğuna dair risaleden örnek veriyorum. eğer bu risalelerde yoksa gelin konuşun. ilminiz yoksa da susun. hem risalenin tamamını okudum hemde bu belgeseli sizin gibi yapmayıp tamamını seyrettim. işte yine başka bir delil:

O zat
(Said Nursî), hizmet-i imaniye noktasında risaletin bir mir'at-ı mücellâsı ve şecere-i risaletin bir son meyve-i münevveri ve lisan-ı risaletin irsiyet noktasında son dehan-ı hakikati ve şem-i İlâhînin hizmet-i îmaniye cihetinde bir son hamil-i zîsaadeti olduğuna şüphe yoktur. Risale-i Nur-Tarihçe-i Hayatı-sf.928-Afyon Hayatı-Risale-i Nur Nedir? Bediüzzaman Kimdir?-Risale-i Nur ve Tercümanına Gelince-Yeni Asya Neşriyat

Buranın tercümesi : Said Nursi’nin imana hizmet yönünde peygamberliğin bir cilâlı aynası, peygamberlik ağacının nurlandırılmış son meyvesi, peygamberlik lisanının vârislik noktasında son gerçek ağzı, ilâhî ışığın imana hizmet yönünde son mutlu taşıyıcısı olduğunda şüphe yoktur.

Bunları bile bile destekleyen ve söyleyen herkes şüphesiz ki kafirdir. Şimdi aklınızı başınıza alın. tekrar ediyorum bunlar risalei nurdandır. kontrol edin aklınızı kullanın araştırın düşünün. hala bu delillerlede akıllanmazsanız size artık tek diyeceğim Allah size hidayet etsindir. çünkü Allah'ın dinini tahrife kalkışan bir kafiri savunuyorsunuz ve bu yaptığınızla onun ortağı oluyorsunuz. saidin ayak tozu olmak mı Allah korusun radikal bey. bütün dünyayı verseler onun gibi tahrifatçı bir kafir olma istermiyim hiç. bu da size son hediyem olsun bu da yine risalelerden emperyalist amerikaya said den taktirler!!!

…Küre-i Arz’ın (yerkürenin) şimdiki en büyük devleti Amerika’nın bütün kuvvetiyle din hakikatlarına taraftar çıkması ve İslâmiyetle Asya ve Afrika’nın saadet ve sükûnet ve musalâha (barış) bulacağına karar vermesi ve yeni doğan İslâm devletlerini okşaması ve teşvik etmesi ve onlarla ittifaka çalışması, kırkbeş sene evvel olan bu müddeayı (iddia edileni) isbat ediyor, kuvvetli şahid olur. Risale-i Nur-Tarihçe-i Hayatı-sf. 88-İlk Hayatı-Arabî Hutbe-i Şamiye Eserinin Tercümesi-Birinci Kelime-Hâşiye-İctimâi Reçeteler II, sf.101, Arabî Hutbe-i Şamiye Eserinin Tercümesi-Birinci Kelime-Hâşiye-Tenvir Neşriyat

Bu deliller artık akıl sahipleri için yeterli olduğundan bundan sonra artık yazmayacağım sizlerin iyiliğini arzulayan bir müslüman olarak size tavsiyem belgeseli mutlaka baştan sona kadar izleyin gerçeklerden korkmayın. Kuran ve Sünnete aykırı her şeyi atın gitsin.

Üst Alt