Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Uyarı nedeni: CENGİZHAN: Kuralları Israrla İhlal, Delilsiz Dayatma, Anlamsız ve Mantıksız Genelleme Yapmak

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Uyarı nedeni: CENGİZHAN: Kuralları Israrla İhlal, Delilsiz Dayatma, Anlamsız ve Mantıksız Genelleme Yapmak

User: CENGİZHAN
Infraction: Kuralları Israrla İhlal, Delilsiz Dayatma, Anlamsız ve Mantıksız Genelleme Yapmak

Administrative Note:
Yazduklarınızı Dikkate Alıyoruz

Message to User:
Sayın CENGİZHAN; yazdıklarınızı dikkate alıyoruz, bu nedenle yazdıklarınıza hem dikkat edin, hem de yazdıklarınız eğer şahsi kanaatiniz ise bunu belirtin ve İslam adına yanlış/eksik bilgilendirmelerden kaçının. İslam adına konuştuklarınızın bir delili/hücceti/beyyinesi yok ise kabul görmez ve sizden gerekçeler sorulur. Bu sorgulamalara da "ben dedimse öyledir" mealinde cevaplar verirseniz bu "dayatma" olur ki İslamForum bunu kabul etmiyor.

Original Post:
Bakınız Bekir kardeş,

Yukarıda izah etmeye çalıştım,yueterli olmadı galiba son defa olmak üzere iyi anlaşılabilmesi
için basitleştirerek bir kere daha yazayım:

Bir arkadaşımın:

insanları irşad'la uğraşan Peygamber Varislerinden bahsettiğimiz aşikar .

İfadesine karşı:

Peygamberimizin varisi veya varisleri yoktur,kimse olamaz.

Dedim.

Şimdi benden Peygamberimizin varislerinin olmadığına dair delil istenmez istenemez.
Yokluğun delili olmaz.

Eğer Peygamberimizin varisi olduğunu iddia eden varsa, veraset ilmühaberini göstermesi istenir.

Ben peygamberimizin varisi yoktur diyorsam bunun delili olmaz,

Varis vardır ben varisin diyen varsa ondan delil istenir...

SELAM...

Üst Alt