Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Uyarı nedeni: abd el wahhab: Başka üyeye hakaret /

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Post: Kendilerine Selefi Diyen Nami Diğer(kamufle Olmayan Adlariyla Vehhabiler)i Ifşa!!!!!
User: abd el wahhab
Infraction: Başka üyeye hakaret / tatsız ikili sohbet

Administrative Note:
Message to User:Original Post:
ben seni yakalasm kafani keserim allah dusmani.ibn arabiyi seven herkes kafirdir.
muhyiddin-i arabî "fusûsü'l-hikem"de geçen şiirlerinde şunları söylüyor:

"bir vakit olur ki kul şüphesiz rab olur.

başka bir vakitte de iftirasız kulluk derekesine iner.

allah beni över, ben de o'nu. o bana kulluk eder, ben de o'na.

ey nefsinde varlıkları yaratan! sen halk ettiğin şeylerin hepsisin.

küfür ve isyan ehli cehenneme girseler de, orada kendileri için bir zevk ve lezzet vardır. o da onlar için bir cennettir.

ancak onların cennetleri huld cennetleri'ne benzemez, ikisi bir*dir amma aralarında tecelli farkı vardır...

İster hakk ol, ister halk ol, allah ile rahman olursun..." diyen İbn arabî;

"mükemmel arif, tapılan her şeyin hakkın açığa çıktığı ve kendi*sinde hakka ibadet edildiğini görendir. onun için tapılan bu tanrılara taş, ağaç, hayvan, insan, yıldız, melek gibi özel ismi yanında tapanlar onlara ilah adını vermişlerdir."18 ayrıca; "allah, kulunun kendisinden başka bir şeyle lezzet bulduğuna inanmasını çok kıskanır. onun için kendisinde fena bulduğu (kadın) suretine girerek tekrar kendisine dönmesi için yıkanma (gusül) ile onu temizlemiştir... (erkeğin) allah'ı kadında müşahede etmesi tam ve en mükemmelidir... allah maddeler*den soyut olarak hiçbir zaman müşahede edilemez..." der.

allah dusmanina hala evliyaullah diyorlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt