Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Uyarı: KaCe: Istenmeyen Reklam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Beitrag: İslama küfredenler hangı sehre alısverıs merkezı acıyor dur dıyelım
Benutzer: KaCe
Regelverstoß: Istenmeyen Reklam
Verwarnpunkte: 1

Interne Notizen:
Nachricht an den Benutzer:
edebi aşma söz konusu....
Original-Beitrag:
Merhaba Dünya hali,
Harika bir noktaya temas etmişsiniz.
irak ile aklima takilan bir soru var irakin hicmi askeri yoktur nerede iran ve kuveyt ile savasan askerler niye vatanlarini vatandaslarini korumuyorlar amerikaya karsi hicmi silahlari yoktur bunlarin ve bütün iskenceye maruz kaliyorlar.
Gerçekten düşündürücü. Hani deriz ya Türkün Türkten başka dostu yoktur diye. Biz gidip bunlara insani yardım yapıyoruz, barış elçileri gönderiyoruz, arabuluculuk işlerini üstleniyoruz, barışın korunması için askerler gönderiyoruz ama eminim ki yarın öbür gün, Allah göstermesin Türkiye'nin başına bir musibet gelse güvendiğimiz, yardım ettiğimiz bu dünyadan belki Bangladeş hariç ki o da oldukça zayıf bir devlet, hiçbir yardım gelmeyecektir.
Onlar çok farklı insanlar. Milliyetçi bir ayrımdan yana değilim ama bu Arap toplumundan da hiç hazzetmiyorum.

Türkler nasıl müslüman oldu isminde bir başlık açtım.
Ben öncelikle kendimizi Türk olarak hissetmemiz gerektiğini ümmet olma anlayışının daha sonra gelmesi gerektiğini düşünüyorum. İslam dünyasının kendi aralarında mevcut olmayan dayanışmasını, birbirlerinin kuyularını dahi toprak, mezhep vesaire ayrımlarla kazdıklarını gördükten sonra önce Türklüğüm diyorum. Araplardan hiç hayır gördük mü?
Dindaşımız diye bize hangi iyilikleri dokundu?

Kendi vatanımızda PKK, Kadek gibi sorunlarımız varken, şehitler verirken biz barış sağlasın diye oralara Asker gönderiyoruz. Hangisi bizim kıymetimizi bilebilecek kapasitede. 1400 sene önce ne idiyseler halen de odurlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt