Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Üslubumuz Sert (miş)

ercan1980

New member
Katılım
15 Ara 2005
Mesajlar
186
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
44
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
Forum üyelerinden ve ziyaretçilerinin tümünden öncelikle özür diliyorum! Neden mi? Üslubumla kırdığım bazı gönüller için. Evet üslubum sert! Ama inanın herkese karşı değil!

_ Allah Allah deyip, O'nun kitabını duvara astıran ve kendi kişisel hükümlerini "bu Allahtan'dır" diye saf inançlı insanlara yamamaya çalışan ehl-i müşrike ... (3/78)

_ Aynı yahudiler gibi göbeğine kadar sakal uzatıp yine saf inançlı insanları kandırarak haremini genişletmeye çalışan sapık şeyhlere ... (33/67)

_ Allah'a inat, insanları O'nun yolundan ayıran mezhep liderlerine ve onları izleyen şaşkın mukallitlerine ... (3/103-105, 23/53, ...)

_ Kişisel bir kurumdan maaş almasına rağmen, görevini yapamayan sahte din adamlarına ve bunların fetvaları ile hareket eden mukallitlere ... (9/34)

_ Yahudileri (buzağıcıları) ve Hristiyanları (İsevi olmayan) kollayan ve bunlar uğruna müslüman din kardeşini dışlayabilen ikiyüzlülere ... (5/51)

_ Siyasetle dini karıştıran yalakalara ...(58/19)

_ Boş boş konuşan, hakeret eden, aşağılayan ama söylenene karşı hiçbir delil getiremeyen amaçsızlara ... (21/24)

_ Aklını başkasına ipotek ettirenlere ... (39/3)

_ Ve tüm ikiyüzlülere ... (4/140)

... karşı üslübumuz serttir, sert olacaktır da! Zulme rıza gösterirseniz siz de o zulme ortak olmuş sayılırsınız!

(11/113) Zalimlere sakın sempati duymayın, onları desteklemeyin, yoksa size ateş dokunur. Sizin ALLAH'tan başka dostlarınız yoktur, sonra size yardım da edilmez.

Yukarıdaki maddeler (gelişigüzel) kişisel görüşler etkisi altında kalınarak hazırlanmamıştır (zaten kaynak ayetlerini de yanında verdim). Eğer elinize tarafsız çevrilmiş bir meal (yada arapçanız iyi ise orjinalini) alıp okursanız, uslubumuzun kimlere karşı neden sert olduğunu daha iyi anlarsınız! Sizden istenen 1 kez de olsa Kuran'ı anlayarak okumanız!!!

(43/43-44) Sana vahyedilene sarıl; çünkü sen doğru yoldasın. Bu, sana ve halkına bir mesajdır; ondan sorulacaksınız.
 

seyfullah putkýran

New member
Katılım
30 Eyl 2005
Mesajlar
5,807
Tepkime puanı
205
Puanları
0
Yaş
40
Konum
Ruhlar Aleminden
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
وَدَّ كَثيرٌ مِنْ اَهْلِ الْكِتَابِ لَوْ يَرُدُّونَكُمْ مِنْ بَعْدِ ايمَانِكُمْ كُفَّارًا حَسَدًا مِنْ عِنْدِ اَنْفُسِهِمْ مِنْ بَعْدِ مَاتَبَيَّنَ لَهُمُ الْحَقُّ فَاعْفُوا وَاصْفَحُوا حَتّى يَاْتِىَ اللّهُ بِاَمْرِه اِنَّ اللّهَ عَلى كُلِّ شَىْءٍ قَديرٌBakara / 109. Ehl-i kitaptan birçoğu arzu etmektedir ki, sizi imanınızdan sonra çevirip kâfir etsinler: Hak kendilerine iyice belirdikten sonra bile sırf nefsaniyetlerinden ve kıskançlıktan dolayı bunu yaparlar. Buna rağmen siz şimdi af ile, hoşgörüyle davranın tâ Allah emrini verinceye kadar. Şüphe yok ki Allah her şeye kâdirdir.
يَا اَيُّهَا الَّذينَ امَنُوا اِذَا ضَرَبْتُمْ فى سَبيلِ اللّهِ فَتَبَيَّنُوا وَلَا تَقُولُوا لِمَنْ اَلْقى اِلَيْكُمُ السَّلَامَ لَسْتَ مُؤْمِنًا تَبْتَغُونَ عَرَضَ الْحَيوةِ الدُّنْيَا فَعِنْدَ اللّهِ مَغَانِمُ كَثيرَةٌ كَذلِكَ كُنْتُمْ مِنْ قَبْلُ فَمَنَّ اللّهُ عَلَيْكُمْ فَتَبَيَّنُوا اِنَّ اللّهَ كَانَ بِمَا تَعْمَلُونَ خَبيرًاNisa / 94. Ey iman edenler! Allah yolunda savaşa çıktığınız zaman iyi anlayıp dinleyin. Size selam verene, dünya hayatının geçici menfaatine göz dikerek "Sen mümin değilsin" demeyin. Çünkü Allah'ın nezdinde sayısız ganimetler vardır. Önceden siz de böyle iken Allah size lütfetti; o halde iyi anlayıp dinleyin. Şüphesiz Allah bütün yaptıklarınızdan haberdardır.
فَبِمَا رَحْمَةٍ مِنَ اللّهِ لِنْتَ لَهُمْ وَلَوْ كُنْتَ فَظًّا غَليظَ الْقَلْبِ لَانْفَضُّوا مِنْ حَوْلِكَ فَاعْفُ عَنْهُمْ وَاسْتَغْفِرْ لَهُمْ وَشَاوِرْهُمْ فِى الْاَمْرِ فَاِذَا عَزَمْتَ فَتَوَكَّلْ عَلَى اللّهِ اِنَّ اللّهَ يُحِبُّ الْمُتَوَكِّلينَAl-i İmran / 159. O vakit Allah'tan bir rahmet ile onlara yumuşak davrandın! Şayet sen kaba, katı yürekli olsaydın, hiç şüphesiz, etrafından dağılıp giderlerdi. Şu halde onları affet; bağışlanmaları için dua et; iş hakkında onlara danış. Kararını verdiğin zaman da artık Allah'a dayanıp güven. Çünkü Allah, kendisine dayanıp güvenenleri sever.
قُلْ كُلٌّ يَعْمَلُ عَلى شَاكِلَتِه فَرَبُّكُمْ اَعْلَمُ بِمَنْ هُوَ اَهْدى سَبيلًاİsra / 84. De ki: Herkes, kendi mizaç ve meşrebine göre iş yapar. Bu durumda kimin doğru bir yol tuttuğunu Rabbiniz en iyi bilendir.
وَلَا تُجَادِلُوا اَهْلَ الْكِتَابِ اِلَّا بِالَّتى هِىَ اَحْسَنُ اِلَّا الَّذينَ ظَلَمُوا مِنْهُمْ وَقُولُوا امَنَّا بِالَّذى اُنْزِلَ اِلَيْنَا وَاُنْزِلَ اِلَيْكُمْ وَاِلهُنَا وَاِلهُكُمْ وَاحِدٌ وَنَحْنُ لَهُ مُسْلِمُونَ
Ankebut / 46. İçlerinden zulmedenleri bir yana, ehl-i kitapla ancak en güzel yoldan mücadele edin ve deyin ki: Bize indirilene de, size indirilene de iman ettik. Bizim Rabbimizde sizin Rabbiniz de birdir ve biz O'na teslim olmuşuzdur.
وَعِبَادُ الرَّحْمنِ الَّذينَ يَمْشُونَ عَلَى الْاَرْضِ هَوْنًا وَاِذَا خَاطَبَهُمُ الْجَاهِلُونَ قَالُوا سَلَامًاFurkan / 63- O çok merhametli Allah'ın (has) kulları onlardır ki, yeryüzünde tevazu ile yürürler ve cahil kimseler kendilerine laf attığı zaman (incitmeksizin) "selam" derler (geçerler).
 

milwaukee

New member
Katılım
12 Şub 2006
Mesajlar
222
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
44
ercan kardeeş müşriklere sert olmak lazım.
 

byolcu

New member
Katılım
27 Ara 2005
Mesajlar
53
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
44
Adama bak. Bize karşı cihat ilan ediyor. Müşriklere sert olmak lazımmış. Tamam müşriklere sert olalım da senin müslümanlara sert davranan kafirlerden olup olmadığını nasıl bilelim.
 

alem-i ervah

New member
Katılım
20 Ocak 2006
Mesajlar
463
Tepkime puanı
4
Puanları
0
İlim irfan meclisinde aradım buldum talep

İlim en gerideymiş İLLA EDEP İLLA EDEP.
 
Üst Alt