Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Teknolojide İlerleme Dinden Uzaklaşma Mı?

alptraum

New member
Katılım
1 Ocak 2005
Mesajlar
2,908
Tepkime puanı
166
Puanları
0
Yaş
39
Konum
Aþk`dan
Web sitesi
www.muhakeme.net
Gün geçtikçe bilim ve teknoloji gelişiyor ve insanoğlu yeni güçlere sahip olmaya devam ediyor. Bu sahiplik hissi bizler fark etmesek de bir noktada böbürlenmeye ve şımarıklığa da yol açıyor. İnsan ne çok şeye hükmedebildiğini görüp Allah korusun Allah’a kafa tutabilir. Bu çok dikkat edilmesi gereken bir konudur. Çünkü Kuran’da Allah kullarına şirkin-eş koşmanın en büyük günah olduğunu söylüyor. Her günah Allah’ın isteğine göre affedilebilir, ancak şirk bu bağlamda diğer günahlardan farklı. Allah kullarına şirkten uzak durmalarını emrediyor.

…Allah, kasılıp böbürlenen şımarıkları sevmez.(Nisa Suresi-36)

Tanrı konusunda yerleşmiş bir inanç da insanın güçsüzlüğü sonucunda ortaya çıktığını söyler. Artık teknoloji vardır, bilim vardır ve insanoğlu bu konuda her gün daha ileriye gitmektedir. O halde artık bir tanrıya inanmaya gerek de yoktur. Çünkü insan kendine yeter. Bir şeyler istemek için tapması, yalvarması ya da sahip oldukları için teşekkür etmesi gereken bir tanrı olmamalıdır. Çünkü sahip oldukları kendisi sayesindedir. Oysaki insana beynini, düşünme yeteneğini ve hatta teknolojiyi veren de Tanrı’dır. Bunlar için daha da teşekkür edeceğimiz yere daha yüz çevirmek, böbürlenip şımarmak ne derece mantıklıdır o da ayrı bir konu…
örnegin bugunku japonya.........
 

nisa58

New member
Katılım
25 Eyl 2006
Mesajlar
7
Tepkime puanı
0
Puanları
0
islamiyeti bilen kişi zaten ürettiği seyin allah'ın verdiği nimetlerle olduğunu bilir. teknolojide yada başka bir gelişme noktasında geride kalmak zaten bizlerin yok oluşudur ki. rabbim yolumuzdan şaşırtmasın.
 
Üst Alt