Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Tefsir Mi Tahrif Mi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OpenMinded

New member
Katılım
2 Ocak 2006
Mesajlar
4
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
53
TEFSİR Mİ TAHRİF Mİ

1.Risale-i nur düşmanları teslim olmak zorunda bırakan öyle değerli bir kitaptır ki , Kuranın onda yansıyan nurlarına hizmet etmek , askerlikten ve kutsal savaştan daha üstündür.Benim elimde fırsat ve param olsa , risale-i nur hizmetinde olan değerli kardeşlerimi askerlikten kurtarmak için ;bin lira karşılığında bile olsa bedeli öder ve kurtarırım onları.(said-i Nursi lemalar risalesi)

Risale okumak kutsal savaştan üstün diyor said-i nursi.Müslümanların kutsal savaşı cihattır.Bir insanın yazdığı kitabı okumak nasıl olur da cihattan üstün olur.En zor görevlerden olan ve sonunda şehitlik olan bir ibadetten nasıl oluyor da üstün oluyor.
Cihadın en zor görevlerden olduğu kurandan rahatlıkla anlaşılır.Eğer öyleyse filistinde, ırakta ,keşmirde vs. yerlerde Müslümanlar cihadı bıraksın risale okusun.Buradan anlaşıldığına göre ya said-i nursi cihadı öğrenememiş veya insanları kendisine bağlamak için kuranın gerçeklerini saptırmış.

2. Kuran-ı kerimin ruhu ,risale-i nurun cesedine girmiştir(said-i Nursi Emirdağ lahikası)
Kuranın ruhu çıkmış ve risalenin cesedine girmiş.Ne yani yeni kitap mı gelmiş?
Said nursi bunun aşırı bir söz olabileceğini düşünmüş ama sonunda doğruyu şöyle bulmuş:Kuran kendisiyle konuşmuş ve şöyle demiş:Cesede , elbiseye bakma :bana bak.o , benim hakkımda konuşturuyor. Doğru söylemiş ! Kuran bunu söyleyince bende itiraz etmedim(Emirdağ lahikası)
Nursi kuranla da konuşuyor.Ve burada açıkça söylemiyor söyleyeceğini. Çünkü açıkça söylese etrafında kimse kalmayacak.Velhasıl kuranın ruhu risalede Müslümanlar ona göre! Ruhu getiren de nursi hazretleri! Burada ruh ve elbise tamamlanıp kitapta tamamlanıyor.Bize de artık yeni peygambere! hoş geldin demek düşüyor sanırım.

3. Risale-i nur , kendisine hizmet edenleri başta talebelerini mutlaka cennete götürecek(said- nursi , sikke-i tasdiki gaybi)
Peygamberliğini ilan eden nursi artık cennete rezervasyon yapmaya başlıyor.Kuranda cennete gitmenin kriterleri anlatılırken, yeni peygamber bunları değiştiriyor.Artık tek kural risale okuma.

4. Risale-i nuru okumak yada yazmak , alim olmak için yeterlidir.Başka bir şey istemez.(said-i nursi, nur meyveleri)
Cennete gitmenin ne kadar kolay olduğunu anlatıyor daha sonra.Bir yıl oku alim ol. Bir yıl oku ve cennet.
Öyle alim olmak için kurana falan gerek yok nursi hazretlerine !göre .


5. Risale-i nur günahlara kefarettir. (said- nursi , sikke-i tasdiki gaybi)
Ve sonunda günah affettirmeye başlıyor.Günahlar okuma karşılığında satın alınıyor.Bari vaftiz falan yapsaydı nursi hazretleri!


6. Risale-i nur , herhangi bir sünnetin terk edilmesinden doğacak günahı bile bağışlattırır.(said-i nursi , taryak)
Burada cahilliğini de ortaya koyuyor nursi.Sünneti terk etmenin günah olmadığını bilmiyor yüce ve yeni peygamber!Ve vaftize devam ediyor. Ya yaşasaydı da keşke bizimde günahlarımızı affettirseydi.


7.Risale-i nur , tek başına bir ordu kadar güçlüdür. (said- nursi , sikke-i tasdiki gaybi)
Artık orduya bedel risale. Müslümanlar nerde savaş varsa oraya götürün risaleyi ve savaşı kazanın.Ey Filistinliler , ıraklılar , Keşmirliler , çeçenler götürün oraya risaleyi ve savaşı kazanın .Ne diye ölüyosunz boşuna risale varken.


8. Fakat herkes risale-i nuru anlamaz. (said- nursi , sikke-i tasdiki gaybi)
Daha önce risaleyle bir yılda alim yapan nursi şimdi herkes anlayamaz diyor.Acaba bazı yerlerini sadece kendisi mi anlıyor?Yani yeni kitabımızda müteşabih ayetler var.Sadece o anlar.Yalnız huruf u mukatta harflerini unutmuş.


9. Risale-i nur bu çağda bir urvetil vuska kopmayan kulptur.kopmaz bir zincirdir.Bir Allah ipidir.Bu Allahın ipine elini atıp tutunan kurtulur.(said –i nursi hizmet rehberi ve meyve risalesi)
Şimdi de kuranı taklide başladı.Müslümanların kopmaz kulpu 2/256 da belirtilirken yeni kulp risale olmuş.Tabi yeni kitap gelince kuran nesh oluyor !

10. Peygamberimiz nasıl kuranı kerimin bir tercümanı idiyse , üstatda risale-i nurun sadece bir tercümanı durumundadır.(said-i nursi, hizme risalesi)
Risale-i nur , peygamberimizin risaletinin bir mirasını verir üstad’a.(said-i nursi ,iman hakikatları)

Said hazretleri peygamberliğini açıktan söyleyemediği için bir manevra daha yapıyor.Allahtan gelen kitabının tercümanlığına başlıyor.En sonunda hz.Muhammed!le risaleti paylaşıyor.
 

pusula

New member
Katılım
10 Eki 2005
Mesajlar
128
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
55
ilginç

...................................................................................................................................................................................................................
(pusula çıtayı aşağıya düşürme)
 

OpenMinded

New member
Katılım
2 Ocak 2006
Mesajlar
4
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
53
...............................................................
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt