Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Taşeronlar!

radikal

New member
Güncel bir söz, anlamı kendi içinde olan bir söz. Fikri olarak fazla yakın olmasam da, sayın Başbakan'ın bu günlerde dillendirdiği bir söz.

K.ırak, Suriye ve İran üçgeninde oluşumunu tamamlayarak ülke topraklarımızdaki faaliyetlere fiili olarak katılan; küçük bir birleşmiş milletler platformunu hatırlatacak yelpazede ırk ve ülkeden toplanmış insanlar topluluğu. Ve bu topluluğun Kürt vatandaşlarımızın hakkını savunma amaçlı kurulduğu belirtilen, en azından bizim öyle yutmamızı isteyen örgütsel anlayış!

Yer mi ? Elbette yemez! Yemediğimiz içinde kudurdukça kuduruyor, öfkelendikçe öfkeleniyor, köpükler içinde kalıyor ağzı burnu, kuduran köpek gibi; elbette herhangi bir şeyi ne kadar ısırsa da, kendi belkemiğini kırarak yaşamının son bulacağını biliyor. Çünkü; kuduran köpek her ne kadar sonrasında şuurunu kaybetse de, tıb ilmi kuduran köpeğin şayet dışarıdan bir müdahale olmadığı takdirde en son kendi belkemiğini kırarak öldüğünü bilir. Bu son; kaçınılmazdır!

Başbakan son günlerde bunu anlatmaya çalışıyor, sözüm ona medya yazarları! "taşeron mu ? kim peki ?" gibi, akla hayale gelmeyecek sorularla somut cevap beklediğini yazıyor. Somut ? Devletler arası centilmenlik anlaşması ne zamandan beri toplum önünde halklar önünde (savaş olmadığı sürece) açıklanır oldu. Her devlet kendisine zarar veren devletin stratejisini gördüğü zaman, gerekli önlemlerini alır yapacağı uyarılarını yapar, ama bunu medya da herhangi bir isim vererek ismini açıklamaz. Bu kadar mı aptalsınız, ey medya! (Değilsiniz elbette canım biliyoruz.)

Bizim medya yazarları ise, bu gerçeği bile bile (yada körü körüne), "bunu yapanlar taşeron ise açıklada bilelim o zaman hangi ülke adına hizmet ediyorlar" gibi abuk subuk sorular ile akılları sıra Devleti aczliğe uğratmaya çalışıyorlar. Çünkü Devletimizin böyle bir açıklamayı adı gibi bilse dahi uluslararası hukuk gereği yapmayacağını biliyorlar. Resmi olarak söylenmez, ama arif olan anlar hesabı sana ilgili doneleri verir, arifsen anlarsın. Değilsen, zaten sana cevap vermek de gereksizdir. Aptallarla uğraşmak, aptalların işidir.

Ermenistan da o dehşet saçmaya çalışan "asala" terör örgütünü Türkiye bitirmiştir. Ve bu işi de taşeron ile halletmiştir. Abdullah Çatlı ve arkadaşları Erivan banliyölerinde örgütün 1 numarasına kadar tek tek inerek bu olayı kökünden halletmiş, görev tamamlandıktan sonra kendi köşesine çekilmiştir. Susurluk çıkana kadar da hiç kimsenin ruhu dahi duymamıştı. Zamanın ermenistan hükümet yöneticileri hem bu işi yapan kişileri biliyordu, hem de kimin adına taşeron olduklarını biliyordu ama direk yalın bir dil ile açıklayamıyordu. Çünkü Çatlı ve arkadaşları Türkiye hukukunda ınterpol tarafından kırmızı bülten ile aranılan kişiler listesindeydi.

Türkiye de şuan K.Irak sınırından içeriye girip eylem yapan köpeklerin, kimin taşeronu olduğunu kendi adından daha iyi biliyor ama şuan için dillendirmiyor. Hadi onlar söylemiyor, söyleyemiyor, o zaman biz söyleyelim: Nasıl olsa dilin kemiği yok! "israil köpeği ve o'nun küçük eniği abd tarafından oluşturulan, yaşları 13 ila 58 arasında bulunan ve yaklaşık 3.000 kişi olan bu küçük köpek topluluğu çeşitli maddi ve manevi beklentiler ile bu görevi yerine getiriyor." Bu köpekler toplu kudurma seansından sonra kendi bellerini kırarak kaçınılmaz sona gelecekler, ama bu son geldiğinde israil ve eniği abd sanki hiç bir şey olmamış gibi temiz avuçlarını gösterecekler. Bunu Türkiye de elbette çok iyi biliyor ama şimdilik açıklamıyor, açıklayamıyor. Zamanı gelince elbette hamlesini ona göre oluşturacaktır. İran yakınlaşması zaten bunun en açık işaretidir.

Brezilyanın, üçlü anlaşmaya imza koyması, Türkiye için o anda gerekli vitrin imzadan öteye anlamı olmayan bir imzaydı. Sonuçta Brezilya olmasa, Mozambik Cumhuriyeti olacaktı veya deli fişek Chavez olacaktı. Ama illa bir üçüncü ülke olacaktı. Önemli olan sürecin başlatılması gerçeğiydi. Ondan sonra bu üçüncü imzayı koyan ülke ister geri adım atsın ister yerinde dursun bir önemi yoktu ki. Bu noktada israil köpeği ve eniği abd ne yaptı ? Resti gördü, işin nereye varacağını bildi, mavi marmara bu işin restleşme boyutunda bu köpeklerin kartlarıydı. Aklı sıra köpek ve eniği Türkiye kanadına "Adımlarına dikkat et" mesajını vermeye çalıştı. Ama uluslararası toplum önünde, bu üçlü anlaşmadan doğan memnuniyeti ortak olarak deklare ettiğini, olaydan umutlu bir sürece girilmesinden doğan ülkelerin, ortak memnuniyet içerisinde özlenilen barış ve huzur dolu ortama geçiş sürecinde umutlu olduğunu flan filan zırvaladı. Çok da yedik, elbette onlar da biliyordu bunu yemediğimizi ve cevaplarını net olarak vermek istediler ve bu mavi marmara ile bu kartı sürdüler. Birleşmiş Milletler de alınan kınama kararını hazm edemeyip, bir de üzerine uluslararası komisyon kararını görünce bu sefer imralı daji eniklerine işareti çaktılar ne tesadüf ki oradaki kuduz köpek de "1 haziran itibari ile olacaklardan sorumlu değilim" diyerek dağdaki eniklerine işareti gönderdi. Sonrası malum.

Ben; elhamdülillah Türk'üm. Boşnak değilim, çerkez değilim, pomak değilim, abaz değilim ve hiç bir zamanda bu ırkları aşağılamaya kalkan bir acuze de değilim. Olmadım da. Ama, günü geldiğinde eğer ihtiyaç duyulursa ki; yakındır, bel kırmanın dansvari bir figür mü yoksa bedensel bir şiddet sonucu omur belinin kırılması mı olduğunu gösterecek gücümün de farkındayım. Dağda her türlü kovuklarda yaşamaya alışmış köpek eniklerini dişleri ile kopara kopara bulundukları yerden çıkarıp ortaya koyacak bir neslin neferi olarak şunu söylemek istiyorum: Ey Türkiye'de yayın yapan Medya! harbiden çok aptalsın!

(cengiz kaan)

yahudi

New member
7 milyonluk yahudi ulkesi bilmem kac milyarlik musluman dunyasinda bu kadar etkili oluyorsa bu iste bir gariplik yok mu sizce? 7 milyonluk israil mi ergenekonu kuruyor, butun ortadoguyu karistiriyor, isyanlari baslatiyor, turkiyede devlet yikip devlet kuruyor? akil mantik aliyor mu?

radikal

New member
Bak yahudi, sayısal çoğunluk savaş kazandırmaz, güç savaşı kazandırır. Güç yani kuvvet kimdeyse savaşı o kazanır veya savaşta bir kaç adım öne geçer. Eskiden müslüman dünyası bilek gücüne dayalı savaşlarda kendi sayısının 10 katına kafa tutar dize getirirdi. Ama günümüz savaşları şimdi öyle değil. Ekonomin ne kadar güçlü ise, finansal kuvvetin hangi çapta ise, sen o kadar üstünlüğe sahipsin demektir. Ve maalesef günümüzde yahudi toplumu finansal olarak sadece ortadoğuda değil, dünya genelinde bir ekonomik güç ve yaptırımlara sahip.

Ama elbette bir gerçek var ki, bıçak kemiğe dayandığı vakit, finansal güç işte o zaman hükmünü kaybeder demiyorum, el değiştirmek zorunda kalır; göze göz dişe diş mücadele işte o zaman ortaya çıkar. Müslüman dünyası işte o zaman finansal gücü eline geçirmenin neden önemli olduğunu anlamış olur.

Yoksa, sayısal güç ile bu iş bitecek olsa, bırak topu, tüfeği, silahı, müslüman dünyası israili sadece tükürükleri ile boğar.

yahudi

New member
Bak yahudi, sayısal çoğunluk savaş kazandırmaz, güç savaşı kazandırır. Güç yani kuvvet kimdeyse savaşı o kazanır veya savaşta bir kaç adım öne geçer. Eskiden müslüman dünyası bilek gücüne dayalı savaşlarda kendi sayısının 10 katına kafa tutar dize getirirdi. Ama günümüz savaşları şimdi öyle değil. Ekonomin ne kadar güçlü ise, finansal kuvvetin hangi çapta ise, sen o kadar üstünlüğe sahipsin demektir. Ve maalesef günümüzde yahudi toplumu finansal olarak sadece ortadoğuda değil, dünya genelinde bir ekonomik güç ve yaptırımlara sahip.
bunu mantik almaz. Suudi Arabistan, Birlesik Arap Emirlikleri 'nin ekonomik gucu Israil'inkinden 20 kat daha fazladir. yazdigin tez isleseydi su an Araplar dunyaya hakim olurdu...

Ama elbette bir gerçek var ki, bıçak kemiğe dayandığı vakit, finansal güç işte o zaman hükmünü kaybeder demiyorum, el değiştirmek zorunda kalır; göze göz dişe diş mücadele işte o zaman ortaya çıkar. Müslüman dünyası işte o zaman finansal gücü eline geçirmenin neden önemli olduğunu anlamış olur.
zaten oyle bir mucadele icerisinde Musluman dunyasi fakat dusmanlarindan evvel birbirleri ile savasiyorlar. Daha Islam dunyasi kendi icinde birlesememis, dusman bellediklerine karsi mi savasacak?

Yoksa, sayısal güç ile bu iş bitecek olsa, bırak topu, tüfeği, silahı, müslüman dünyası israili sadece tükürükleri ile boğar.
mesela nasil?

radikal

New member
bunu mantik almaz. Suudi Arabistan, Birlesik Arap Emirlikleri 'nin ekonomik gucu Israil'inkinden 20 kat daha fazladir. yazdigin tez isleseydi su an Araplar dunyaya hakim olurdu...

Yazdığım tez doğrudur, sadece bakış açımız farklı. Suudi arabistan'ın ve B.A.E.'nin ekonomik gücü diye bir şey yok. Kral fahd ve şürekasının müreffeh bir yaşantısından başka hiç bir gücü yok ! Petrol zengini bilmem ne faso fisoları ancak senin gibilerini ya inandırır, yada gerçeği bildikleri için saklamak için şablonları olur. Arabistanın kazandığı petrol dolarlarının hepsi finansal olarak amerikan bankalarında bekler. İhtiyaç oldukça kral ve ailesine bir miktar ödeme yapılır, geriye kalan "tamam bak paran burada, istediğin zaman kullanabilirsin" tembih ve telkinleri ile uyutmaya devam ettirilir. Bir tane üretim göster bana arabistanda uluslararası arenada pazarı olan, var mı ? Peki bana küçük toprak parçasında israilin uluslararası pazarda olan ve üretimi ile beraber satışı yapılan bir şey göster desem, bana binlerce şey sayarsın. Bu örnek, bütün islam dünyasındaki ülkeler için, tamamı için geçerlidir.

zaten oyle bir mucadele icerisinde Musluman dunyasi fakat dusmanlarindan evvel birbirleri ile savasiyorlar. Daha Islam dunyasi kendi icinde birlesememis, dusman bellediklerine karsi mi savasacak?

Savaşanlar, kabileler veya aşiretler. Müslüman dünyası Osmanlı döneminden sonra duraklama devrine ve hatta gerileme devrine geçip de halen o pozisyonda kaldığı için, şuan da savaş diye bir şey sözkonusu değil. Zaten arap kavmi savaşmasını bilmez, ashabı güzin (r.anhüm ecmain) efendilerimizden sonra, durup durup kendi içlerindeki kavimlere saldırmaktan başka bir işe de yaramadılar. İbni sebe gibi bir yahudi tohumunun ortaya saçtığı fitneyi 1400 yıl oldu, hala temizleyemedik. O neden ile, Türkiye gücü eline geçirmediği sürece, bu arap kavminin uyanacağı da yok zaten. Bunu bilen ve gören yahudi toplumu ve uşağı abd, elinden geldiğince iç problemler ile Türkiye müslümanlarını uyutmaya, meşgul edip dikkatini dağıtmaya çalışıyor. Biz bunu gördüğümüz gibi, onlarda bunun farkında olduğumuzun bilincinde. Yani kuduz köpek, karşısında belini doğrultup ayağa kalkmakta olan eli sopalı adamı gördü. Ya bütün salayalarını saçarak saldıracak, ya da belinin ortasına o kalın sopayı yedikten sonra belinin kırılması ile hayatı son bulacak. Başka, ama başka hiç bir çıkar yol; yok!

:) Günü gelince hepimiz göreceğiz. Yaşınız kaç bilmiyorum ama, inşaallah yakında çok yakın bir zamanda göreceğiz. Her ne kadar gatgat ağacını çoğaltsalar da kaçınılmaz sonu hepimiz göreceğiz.

yahudi

New member
Arabistanın kazandığı petrol dolarlarının hepsi finansal olarak amerikan bankalarında bekler. İhtiyaç oldukça kral ve ailesine bir miktar ödeme yapılır, geriye kalan "tamam bak paran burada, istediğin zaman kullanabilirsin" tembih ve telkinleri ile uyutmaya devam ettirilir.
bunu kanitlayabilir misin?
Bir tane üretim göster bana arabistanda uluslararası arenada pazarı olan, var mı ?
bana niye soruyorsun? musluman olan sensin... ben de bunu kastediyorum zaten.
israilin uluslararası pazarda olan ve üretimi ile beraber satışı yapılan bir şey göster desem, bana binlerce şey sayarsın.
o da zeka ustunlugunun getirdigi birsey. islam dunyasinin imrenerek izledigi bir durum.
Bu örnek, bütün islam dünyasındaki ülkeler için, tamamı için geçerlidir.
kesinlikle! uretemeyen is beceremeyen, radikal kutudan kendilerini cikaramayanlardir.
Savaşanlar, kabileler veya aşiretler. Müslüman dünyası Osmanlı döneminden sonra duraklama devrine ve hatta gerileme devrine geçip de halen o pozisyonda kaldığı için, şuan da savaş diye bir şey sözkonusu değil. Zaten arap kavmi savaşmasını bilmez, ashabı güzin (r.anhüm ecmain) efendilerimizden sonra, durup durup kendi içlerindeki kavimlere saldırmaktan başka bir işe de yaramadılar. İbni sebe gibi bir yahudi tohumunun ortaya saçtığı fitneyi 1400 yıl oldu, hala temizleyemedik. O neden ile, Türkiye gücü eline geçirmediği sürece, bu arap kavminin uyanacağı da yok zaten. Bunu bilen ve gören yahudi toplumu ve uşağı abd, elinden geldiğince iç problemler ile Türkiye müslümanlarını uyutmaya, meşgul edip dikkatini dağıtmaya çalışıyor. Biz bunu gördüğümüz gibi, onlarda bunun farkında olduğumuzun bilincinde. Yani kuduz köpek, karşısında belini doğrultup ayağa kalkmakta olan eli sopalı adamı gördü. Ya bütün salayalarını saçarak saldıracak, ya da belinin ortasına o kalın sopayı yedikten sonra belinin kırılması ile hayatı son bulacak. Başka, ama başka hiç bir çıkar yol; yok!
eveeeet. kendi tezini kendi cevaplarin ile curutmussun. benim yazmama bile gerek kalmadi.
Günü gelince hepimiz göreceğiz. Yaşınız kaç bilmiyorum ama, inşaallah yakında çok yakın bir zamanda göreceğiz. Her ne kadar gatgat ağacını çoğaltsalar da kaçınılmaz sonu hepimiz göreceğiz.
hangi gun gelince? inandiginiz isanin gerilisinden bu yana o gunun gelmesi icin dualar ediliyor ama bir turlu gelmiyor. birak onu gecen yuzyil icinde 6 milyonunu katletmeye calistilar hala o gun gelmedi. ne zaman gelecek bu gun?

radikal

New member
"O insanlar, sana kıyamet saatini soruyorlar. De ki: Onun ilmi ancak Allah'ın nezdindedir ve ne bilirsin belki de o kıyamet yakında olur" ( Ahzap: 63 )

Kendi tezimi çürütmüyorum, sadece bilinen gerçekleri yazıyorum. Çünkü bu yazdıklarım senin tarafından da biliniyor çünkü bu halkın ne tür bir zokayı yuttuğunu aklı başında olan herkes görüyor.

Radikal kutu açıldığı zaman esas o zaman kork! Şimdilik hiç bir şey yok yahudi !

Yahudinin imrenilecek zekası yok, sadece ajite etmeyi çok iyi beceriyor. Ama, acımanın yahudi için lüks görüleceği günde, elinde başka bir silahı kalmayacağı için, çünkü müslümanı hep aynı taraftan vurmuştur, işte o gün yandığının resmidir :) Yahudinin hiç bir zekasına hiç bitr müslüman imrenmez, başka bir şey hisseder benim gibi...

Finansal ilişkiyi kanıtlamak mı ? Gerçekten komiksin. Yada stand up yapıyorsun.

yahudi

New member
Al Ahzap Kuran'dan bir suredir. Kuran'dan alinti bir sureyi neden Yahudi'ye ogretmeye calisiyorsun anlamadim. Bir Hristiyan gelse buraya Isa'nin dirilisi ile ilgili bir ayet yazsa bu ona tartismada bir avantaj saglayabilir mi? Dolayisi ile senin suren kendine.

Kendi tezimi çürütmüyorum, sadece bilinen gerçekleri yazıyorum.
Sorun burda. Kendi gerceklerini yaziyorsun. Sadece kendine ait, kendi dunyan ve fantezilerinde tikanmis kalmis sozde gercekler.

Radikal kutu açıldığı zaman esas o zaman kork! Şimdilik hiç bir şey yok yahudi !
Sabirsizlikla bekliyorum. Sulale boyunca ne savaslar gormus, ne katliamlardan gecmis, ne saldirilara ugramis bir Yahudi asireti mensubuyum.
Yahudinin imrenilecek zekası yok, sadece ajite etmeyi çok iyi beceriyor.
Kendi gerceklerinize inaniyorsunuz. Islam dunyasinin imrendiklerini ufak bir ornekle paylasacagim:

ARAB / ISLAMIC NOBEL
From a pool of 1.4 BILLION Muslims
20% of World's Population
(2 out of every 10 people)

Literature
1988 - Najib Mahfooz *
2006 - Orhan Pamuk
Peace
1978 - Anwar El-Sadat
1994 - Yasser Arafat... A Joke!!! **
2003 - Shirin Ebadi
2005 - Mohamed ElBaradei
2006 - Muhammad Yunus

Chemistry
1999 - Ahmed Zewail

Physics
1979 - Abdus Salam (arguable because he is Qadiani)

* Najib was stabbed in the back by Egyptian Moslem fundamentalists in 1997 because he supported the Peace Process between the Arabs ("Palestinians") and Israelis. Najib was partially paralyzed as a result.

**The Norwegians played an ugly joke on the world by pretending Arafat was a Man of Peace.

Note: Elias James Corey (Chemistry 1990), Peter Brian Medawar (Medicine 1960) and Ferid Mourad (Medicine 1998) are Nobel Prize winners but are Arab-Christians, not Muslims.

Bu da:
JEWISH NOBEL
From a pool of 12 million Jews
0.2% of the World's Population
(2 out of every 1,000 people)

Literature

1910 - Paul Heyse
1927 - Henri Bergson
1958 - Boris Pasternak
1966 - Shmuel Yosef Agnon
1966 - Nelly Sachs
1976 - Saul Bellow
1978 - Isaac Bashevis Singer
1981 - Elias Canetti
1987 - Joseph Brodsky
1991 - Nadine Gordimer
2002 - Imre Kertesz
2005 - Harold Pinter

World Peace

1911 - Alfred Fried
1911 - Tobias Asser
1968 - Rene Cassin
1973 - Henry Kissinger
1978 - Menachem Begin
1986 - Elie Wiesel
1994 - Shimon Peres
1994 - Yitzhak Rabin
1995 - Joseph Rotblat

Chemistry

1905 - Adolph Von Baeyer
1906 - Henri Moissan
1910 - Otto Wallach
1915 - Richard Willstaetter
1918 - Fritz Haber
1943 - George Charles de Hevesy
1961 - Melvin Calvin
1962 - Max Ferdinand Perutz
1972 - William Howard Stein
1972 - C.B. Anfinsen
1977 - Ilya Prigogine
1979 - Herbert Charles Brown
1980 - Paul Berg
1980 - Walter Gilbert
1981 - Ronald Hoffmann
1982 - Aaron Klug
1985 - Herbert A. Hauptman
1985 - Jerome Karle
1986 - Dudley R. Herschbach
1988 - Robert Huber
1989 - Sidney Altman
1992 - Rudolph Marcus
1998 - Walter Kohn
2000 - Alan J. Heeger
2004 - Irwin Rose
2004 - Avram Hershko
2004 - Aaron Ciechanover
2006 - Roger D. Kornberg
2008 - Martin Chalfie
2009 - Ada Yonath
Economics

1970 - Paul Anthony Samuelson
1971 - Simon Kuznets
1972 - Kenneth Joseph Arrow
1973 - Wassily Leontief
1975 - Leonid Kantorovich
1976 - Milton Friedman
1978 - Herbert A. Simon
1980 - Lawrence Robert Klein
1985 - Franco Modigliani
1987 - Robert M. Solow
1990 - Harry Markowitz
1990 - Merton Miller
1992 - Gary Becker
1993 Rober Fogel
1994 - John Harsanyi
1994 - Reinhard Selten
1997 - Robert Merton
1997 - Myron Scholes
2001 - George Akerlof
2001 - Joseph Stiglitz
2002 - Daniel Kahneman
2004 - Richard Axel
2005 - Robert J. Aumann
2006 - Andrew Z. Fire
2007 - Leonid (Leo) Hurwicz
2007 - Eric Maskin
2007 - Roger Myerson
2008 - Paul Krugman

Physiology / Medicine

1908 - Elie Metchnikoff
1908 - Paul Erlich
1914 - Robert Barany
1922 - Otto Meyerhof
1930 - Karl Landsteiner
1931 - Otto Warburg
1936 - Otto Loewi
1944 - Joseph Erlanger
1944 - Herbert Spencer Gasser
1945 - Ernst Boris Chain
1946 - Hermann Joseph Muller
1947 - Garty Cori
1950 - Tadeus Reichstein
1952 - Selman Abraham Waksman
1953 - Hans Krebs
1953 - Fritz Albert Lipmann
1958 - Joshua Lederberg
1959 - Arthur Kornberg (father)
1964 - Konrad Bloch
1965 - Francois Jacob
1965 - Andre Lwoff
1967 - George Wald
1968 - Marshall W. Nirenberg
1969 - Salvador Luria
1970 - Julius Axelrod
1970 - Sir Bernard Katz
1972 - Gerald Maurice Edelman
1975 - David Baltimore
1975 - Howard Martin Temin
1976 - Baruch S. Blumberg
1977 - Rosalyn Sussman Yalow
1977 - Andrew V. Schally
1978 - Daniel Nathans
1980 - Baruj Benacerraf
1982 - [Sir] John Vane
1984 - Cesar Milstein
1985 - Michael Stuart Brown
1985 - Joseph L. Goldstein
1986 - Rita Levi-Montalcini
1986 - Stanley Cohen [& Rita Levi-Montalcini]
1988 - Gertrude Elion
1989 - Harold Varmus
1991 - Erwin Neher
1991 - Bert Sakmann
1992 - Edmond Fischer
1993 - Richard J. Roberts
1993 - Phillip Sharp
1994 - Alfred Gilman
1994 - Martin Rodbell
1995 - Edward B. Lewis
1997 - Stanley B. Prusiner
1998 - Robert F. Furchgott
2000 - Eric R. Kandel
2000 - Paul Greengard
2002 - Sydney Brenner
2002 - Robert H. Horvitz
2006 - Roger Kornberg (son)
2006 - Andrew Z. Fire

Physics

1907 - Albert Abraham Michelson
1908 - Gabriel Lippmann
1921 - Albert Einstein
1922 - Niels Bohr
1925 - James Franck
1925 - Gustav Hertz
1943 - Gustav Stern
1944 - Isidor Issac Rabi
1945 - Wolfgang Pauli
1952 - Felix Bloch
1954 - Max Born
1958 - Igor Tamm
1958 - Il'ja Mikhailovich
1958 - Igor Yevgenyevich
1959 - Emilio Segre
1960 - Donald A. Glaser
1961 - Robert Hofstadter
1962 - Lev Davidovich Landau
1963 - Eugene P. Wigner
1965 - Richard Phillips Feynman
1965 - Julian Schwinger
1967 - Hans Albrecht Bethe
1969 - Murray Gell-Mann
1971 - Dennis Gabor
1972 - Leon N. Cooper
1973 - Brian David Josephson
1975 - Benjamin Mottleson
1976 - Burton Richter
1978 - Arno Allan Penzias
1978 - Peter L Kapitza
1979 - Stephen Weinberg
1979 - Sheldon Glashow
1988 - Leon Lederman
1988 - Melvin Schwartz
1988 - Jack Steinberger
1990 - Jerome Friedman
1992 - Georges Charpak
1995 - Martin Perl
1995 - Frederick Reines
1996 - David M. Lee
1996 - Douglas D. Osheroff
1997 - Claude Cohen-Tannoudji
2000 - Zhores I. Alferov
2003 - Vitaly Ginsburg
2003 - Alexei Abrikosov
2004 - David Gross
2004 - H. David Politzer
2005 - Roy Glauber

Aradaki populasyon farkini kendin say.

Yahudinin hiç bir zekasına hiç bitr müslüman imrenmez, başka bir şey hisseder benim gibi...
Heheh heeeee... Yilin sakasi olmali bu.

Finansal ilişkiyi kanıtlamak mı ? Gerçekten komiksin. Yada stand up yapıyorsun.
Kanitlayamayacagin icin yaziyorsun cunku senin fikirlerin ya Kuran'a, ya Kurtlar Vadisine ya da komplo teorilerine kisilmis durumda.

yahudi

New member
Ha bu arada Nobel tartisilir fakat vermek istedigim ornekte Nobel odulu degil, yazilanlarla yapilan katkilar. Ozellikle Kimya, Fizik, TIP karsilastirmasi yapmani isterim. Eger yapabilirsen.

radikal

New member
Al Ahzap Kuran'dan bir suredir. Kuran'dan alinti bir sureyi neden Yahudi'ye ogretmeye calisiyorsun anlamadim. Bir Hristiyan gelse buraya Isa'nin dirilisi ile ilgili bir ayet yazsa bu ona tartismada bir avantaj saglayabilir mi? Dolayisi ile senin suren kendine.

Peki, benim ayetlerim bana, senin dinin de sana. Ama bak Mehdi'yi (a.s.) benden önce sen bekliyorsun. Ne o yoksa kendi iman itikadlarını da sana ben mi öğreteceğim. Mişna Tora okumadın mı:

Mesih''in (Mehdi''nin) geleceğine inanmayan veya onun gelişini beklemeyen bir kişi, sadece bütün peygamberlere karşı gelmekle kalmaz, Tevrat''ı ve hocamız Musa''yı da inkar etmiş olur. (Mişna Tora, Kralların Yasaları, 11:1)

Ne oldu ? Mişna Tora fanatiklerin okuduğu mu ? Sen o kadar fanatik olmadığın için Tevrat'tan başkasına itibar etmezmisin ? Peki, al o zaman kendi kitabını oku:

"Mehdi sadece sedirinden hükümdarlık edecek. Onun adı Harika Öğütçü olacak." (Tevrat, Yeşaya 9:</B>6)

Sorun burda. Kendi gerceklerini yaziyorsun. Sadece kendine ait, kendi dunyan ve fantezilerinde tikanmis kalmis sozde gercekler.

Dikkat edersen bunlar benim gerçeklerim demedim. "Bilinen gerçekler" diye de özellikle belirttim. Biz bu gerçekler etrafında olduğumuz için, elbette her zaman dile getireceğiz. Fantazilerini ön plana alan yahudi kavmidir, kendi hezeyanları içerisinde kalmaya da mahkumdur! Sizler, yüzyıllardır köle olmanın ve köle yaşamanın verdiği o dayanılmaz ezikliği atmak için, yüzyıllardır köleliğini yaptığınız kavimleri; şimdi finansal gücün de yaptırımları ile bir nevi intikam alarak köleliğe döndürmeye çalışıyorsunuz. Ama, ey yahudi; Türk milletini aşamıyorsunuz ! Bu benim hezeyanlarım değil, git meclisini yöneten hahamlarına danış, bu iddialar onların yüzyılardır kabusudur!

Sabirsizlikla bekliyorum. Sulale boyunca ne savaslar gormus, ne katliamlardan gecmis, ne saldirilara ugramis bir Yahudi asireti mensubuyum.

Neyi bekliyorsun ? Bu güne kadar yaşanmamış, sözde kalmış İslam'ın uyanışını mı ? Komik olma ya, insan kendi cellatının gelişini bekler mi ? Dehşet ile o günün gelmesinden korkuyorum sözünü, sırf korkaklığını bastırmak için ne kadar yanlı söylüyorsun. Deve kuşu mantığı yani; kafanı toprağa göm, tamam tehlike geçti diye sevin ! :) Ama, siz deve kuşu değilsiniz, biz de müsahamakar ılımlılardan değiliz ve hiç bir zaman da olmayacağız !

Senin sülalen ne görmüş ? Hangi savaşı ? 6 gün savaşlarından başka sülalenin katılmış olabileceği başka bir savaş var mı? Karşındaki kimdi ? Arap halkı: Mısır, Ürdün, Suriye ! Komik olma yahu, biz; onları eyaletimiz kabul ettiğimiz için pek önemsemiyoruz. Benim atalarım ise, 7 kıta ! bak iyi oku 7 kıtada at koşturmuş ve senin ataların da dahil her insanı zalim insanların şerrinden kurtarmak için hayatını sürmüş. Savaşa giderken, düğüne gider gibi, eğlenceye gider gibi yürüyerek gitmiş. Siz savaş görmemişsiniz, ama sen şanslısın, inşaallah bizzat yaşayacaksın. Sabr, bilirsin sabr iyidir !

Kendi gerceklerinize inaniyorsunuz. Islam dunyasinin imrendiklerini ufak bir ornekle paylasacagim:
ARAB / ISLAMIC NOBEL

Bu da:
JEWISH NOBEL
Aradaki populasyon farkini kendin say.

Heheh heeeee... Yilin sakasi olmali bu.

Kanitlayamayacagin icin yaziyorsun cunku senin fikirlerin ya Kuran'a, ya Kurtlar Vadisine ya da komplo teorilerine kisilmis durumda.

:) Yaşamın şakası yoktur ve yaşam kanıt istemez! Benim fikrim elbette Yüce Kur'an'a dayanacaktır. Her zaman olduğu gibi. Kurtlar vadisi gibi diziler, bizim yazdıklarımızı yıllar sonra idrak edip, cesaret ederse jargonlarında kullanır. Her babayiğitin harcı değildir, Kur'an merkezli yaşamı sunabilmek. Ayrıca Kur'an; teori üretmez, hükmünü belirtir ve günü gelinceye kadar da sabr'ı tavsiye eder bizlere. Çünkü, biz biliriz ki; Rabbimiz nurunu tamamlayacaktır. Ve Rabbimiz, senin ırkını lanetlemişse, Yüce Şeriat'ı muhakkak tahakkuk edecektir. Biz, bu oluşuma yetişirsek, mutlu oluruz, yetişemezsek, bizden sonrakileri o güne hazırlamak ile övünç duyarız. Bu da bize kıvanç olarak yeter. Sonuçta bizim ne oskar gibi ne de bahsettiğin nobel gibi beklentimiz yok. Bizim tek hedefimiz, aşağıda imzamı okuduğun anlamda yatar. Gerisi, senin gibi bir masaldır.

Yukarıda verdiğin liste; popüler kültür meraklılarına sunabileceğin bir şey olmalı. Zira benim ve benim gibi düşünen insanların ciddiye alacağı bir konu değil bu adı "Nobel" denilen zırvalar. Ama içlerinden sadece Pasteur'a teşekkür etmek isterdim. Sebebi de; sizin gibi yahudilerin, kudurarak etrafa pislik ve virüs saçmalarını önlemek için tıbbi kuduz aşısını bulmuş. Büyük bir buluş ! Benim atalarım da, sizin insani kudurmalarınızı önlemek için, sizin mantalitenizde yer alan kudurganlıklarınız için konsultasyon ile teşhis edip reçete geliştirmiş. Biz, bu reçeteyi zamanı gelince aç karnına tek ölçek ! ile uygulayacağımız zamanı bekliyoruz.

radikal

New member
Yukarıda yazdığım cümlede anlam değişikliği olmuş hemen düzelteyim. Pasteur'u yukarıda yazdığın kişilerden bahsederken "aralarında" diye bir ifadede bulunmuşum. Pasteur elbette o listenin içinde yer almaz, sadece o liste senin açından ve bazıları da benim açımdan dünya tarihine geçmiş ilim ve bilim adamlarıdır elbette. Her ne kadar pasteur o liste içinde yer almasa da bilim adamlarının büyükleri arasında yer alır ve insanlığa hizmeti vardır. Yazımızda "aralarında" derken bu anlamda yazmaya çalıştık, ama sanırım eksik kelimelerden dolayı anlam düşüklüğü ve değişikliği oluştu. Bu anlamda okunursa açıklayıcı olur sanırım.

Üst Alt