Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Süt Kuzen

gencoglan

New member
Slm arkadaslar benim bir süt kuzen nim var süt dayimin kizi onun ile evlenebilir miyim caiz midir??

gencoglan

New member
elbette dinleyeceyim abi , zor ama allahin izin vermediyi seyi yapmam

Turac_80

New member
"Geçmişte olanlar hariç, (bundan böyle) babalarınızın evlendiği kadınlarla evlenmeyin: Muhakkak ki bu, ahlaksızlık, iğrenç bir yol ve (Allah'ın) hışmı(na uğrama)dır.
Size (şunlarla evlenmeniz) haram kılındı: Analarınız, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, kardeş kızları, kız kardeş kızları, sizi emziren (süt) anneleriniz, süt bacılarınız, karılarınızın anaları, birleştiğiniz kadınlardan olup evlerinizdebulunan üvey kızlarınız -eğer onlarla birleşmemişseniz (kızlarını alamaktan ötürü) üzerinize bir günah yoktur- kendi sülbünüzden gelen oğullarınızın karıları ve iki kız kardeşi bir arada almanız. Ancak geçmişte olanlar hariç. Şüphesiz Allah çok bağışlayan, çok esirgeyendir.
Cariyeler hariç evli kadınlar(la evlenmeniz) de haramdır. (bunlar) Allah'ın üzerinize yazdığı (haramlar)dır."

(4 NİSA, 22-24)

ARZ_7

New member
Caizdir veya değildir desek; dinleyecekmisin sözümüzü ?

Sanki "caiz değildir" diyilecekmiş gibi bir soru :) Sail, evlenebilir miyim diyor. Caiz olduğu için evlenir veya evlenmez. Sözümüzü dinleyecek misin ikazı, sanki yapılması güç olan -sevdiğin halde evlen(e)memek- bir cevap verilecekmiş gibi duruyor.

Allah Razı olsun abi.

ARZ_7

New member
Ayrıca süt dayı nasıl oluyor anlamadım ben. Süt kardeş olmasın sakın ?

radikal

New member
Süt dayının kızı, süt kuzen mi olur ?

Süt dayının kızı kuzen olur. Gerçek dayı kızından farksızdır.

Ayrıca süt dayı nasıl oluyor anlamadım ben. Süt kardeş olmasın sakın ?

Süt dayı; anneniz ile başka bir erkek çocuk beraberce aynı kadından süt emerse, zahiri süt kardeş olmuş olurlar. Bazı yerlerde annenizin süt kardeşine süt dayı denir. Dolayısı ile sizin dayınız gibidir.

gencoglan

New member
yani evlenebilrim , ve baska bi sorum var Hisim ne demek ? :S bilmiorum ben vallaha

Üst Alt