Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sünni-Şii kardeşliği...

öncü nesil

New member
Katılım
26 Ağu 2006
Mesajlar
34
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
40
Konum
Adana
Web sitesi
www.islambahcesi.com
SUNNÎ VE ŞİÎLER TEMELDE İKİ NOKTADA AYRILRILAR AMA PEKÇOK ORTAK NOKTADA DA BİRLEŞİRLER...AYRILDIKLARI İKİ NOKTA :

İMANİ BAZDA : İMAMET VE 12 İMAM MESELESİ : BIRAKALIM , GÖZ ARDI EDELİM BU MESELEYİ ; AHİRETE HAVALE EDELİM , ALLAH KARAR VERSİN BU KONUDA HAKLI VE YANLIŞ TARAFLAR HAKKINDAKİ HÜKMÜ.TABİİ Kİ BİZ SUNNÎ'YİZ VE Şİİ OLMAYA DÜŞÜNCEMİZ YOK AYNI ŞEY ŞÎİ KARDEŞLERİMİZ İÇİNDE SÖZ KONUSU NE YAZİK Kİ ...ONLAR DA BİZİM Şİİ OLMAMIZI BEKLİYOR... AMA NEDEN FARKLI YORUM , FARKLI KÜLTÜR DİYEREK,İSLAM KARDEŞLİĞİNİ TEMEL ALARAK BİR ARADA YAŞAMAYALIM !

NEDEN VAKİT KAYBEDİP EMPERYALİSTLERİN EKMEĞİNE YAĞ SÜRELİM!

BİZ SÜNNİ'YİZ VE ÖYLE ÖLECEĞİZ!ONLARDA Şİİ VE NE YAZIK Kİ SUNNİ OLMAYA NİYETLERİ YOK...O HALDE ONLARI ÖYLE KABUL EDELİM VE TAKİYYE YAPMAYACAKLARINI UMARAK DÜNYADA BİRLİK İÇİNDE HAREKET EDELİM!AHİRETTE DE ALLAH'U TEALA YALNIŞ TARAFTA OLANA CEZA VERSİN ...

TABİİ Kİ ŞİİLERİN ARASINDA GULAT YANİ AŞIRI OLANLARI VAR ! SAHABEYE HAKARET EDENLERİ VAR , ONLARDA DEĞİŞECEK , YUMUŞAYACAK , YOKSA BİR ARADA OLMAMIZA İMKAN YOK !

SİYASİ NEDENLER... : ORTAK O KADAR NOKTAMIZ VARKEN , DÜNYADA MÜSLÜMAN KANI DÖKMEDE FIRSAT KAÇIRMAYAN VE FIRSAT ORTAMINI OLUŞTURAN BATI, ABD ...GİBİ EMPERYALİSTLERLE SİYASİ BERABERLİK YERİNE AYNI KİTAP ,AYNI RESUL ,AYNI ALLAH ,AYNI AHİRETE ... , ... , ... İNANAN MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZLE NEDEN ORTAK SİYASİ HAREKET TEŞEBBÜSLERİNDE BULUNMAYALIM !

DİYELİM TÜRKİYE'DE İDEAL BİR SİSTEM KURDUK...ABD , BATI ...NE YAPACAK ?AFGANİSTAN,IRAK...'TA NE YAPMIŞSA ONU.ŞİİLERE GİDECEK " ONLAR SUNNİ " DİYECEK! BİZE GELECEK " ONLAR Şİİ ..." DİYECEK VE BİZİ İKİYE BÖLMEYE ÇALIŞACAK...

BİRBİRİNİ KAFİR İLAN EDEN KATOLİK VE PROTESTANLAR BİLE BİR ARAYA GELDİ BİZ HALA TARİHTEKİ YANLIŞLIKLARI HATIRLAYIP KARŞILIKLI HOMURDANIYORUZ...

BİZ Şİİ OLALIM DEMİYORUZ AKSİNE ONLAR KEŞKE SUNNİ OLSA DİYORUZ ! AMA OLMUYOR VE KARŞILIKLI DÜŞMANLIK İSLAM DÜŞMANLARININ İŞİNE YARIYOR ...! O HALDE ...?BİZ SÜNNİ ONLAR Şİİ BERABER YOLA KOYULALIM!VE DÜNYAYA İSLAM'I YAYALIM.

BÖYLE YAPMAZSAK EMPERYALİSTLER ÖNCE ŞİÎ SONRA SUNNÎLERİ YOK ETMEYE ÇALIŞACAKLAR VE ÇALIŞIYORLAR , BAŞARDILAR UYANMAZSAK BAŞARMAYA DEVAM EDECEKLER !

" SİZLER ONLARIN DİNİNE GİRMEDİKÇE ONLAR SİZDEN RAZI OLMAYACAKTIR ! "

" İNANALAR KARDEŞTİR."

MÜSLÜMAN MÜSLÜMANIN KARDEŞİDİR,ONA ZÜLMETMEZ ONU ZÜLME TESLİM ETMEZ

BİR İKİ İMANİ NOKTADAKİ FARKLILIKLARIN HESABINI AHİRETE ,ALLAH'A HAVALE EDİP , DİĞER AMELİ FARKLILIKLARI KÜLTÜRLER VE MEZHEPLER ARASI ZENGİNLİK OLARAK KABUL ETSEK , SİYASETTE BİR HARAKET ETMEMEMİZ İÇİN HİÇ BİR SEBEB YOK ASLINDA.

1400 SENELİK AYIRIMIN FATURASI ASLINDA YUKARIDAKİ TEKLİFİN HAKLILIĞININ EN BÜYÜK DELİLİDİR. SUNNLER VE ŞİÎLER TARAFINDAN DA İTİRAZ VE KENDİLERİNCE HAKLI SEBEBLER İLERİ SÜRÜLECEKTİR AMA " NİYET SAMİMİ İSE " BİR ŞERİATÇI OLARAK BİZLER EN AZILI KOMÜNİSTLERLE BİLE ANLAŞABİLİYORUZ DA , " EHL-İ KIBLE " İNANAN KARDEŞİMLE MİANLAŞAMAYACAĞIZ ?

BİZ HAZIRIZ !

" ALLAH'U EKBER ! " , GÖNÜLDEN DİYEN GELSİN !ORADAN BAKINCA BİR TANE SUNNÎ VEYA ŞİÎ AYIRT EDEBİLEN VAR MI ?
 
S

seha

Guest
Çağrına Tüm Ümmet-i Muhammed(s.a.v)'in icabet etmesi duası ile ...
Baki selam.
 
Üst Alt