Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Şiddet insanın içindedir.

YOL GÖSTERÝCÝ

New member
Katılım
2 Nis 2006
Mesajlar
237
Tepkime puanı
166
Puanları
0
Yaş
68
Web sitesi
www.yolgosterici.com
Tarih boyunca insanlar hep şiddeti sevmişler ve uygulamışlardır….

Ortaçağda insanlar, idam cezalarını iğrenç bir iştahla seyretmişlerdir…
Giyotinle idamları, yada insanların yakılışlarını seyretmek için sanki bir bayrama gidermişçesine süslenerek infaz meydanına gelmişler ve zevk çığlıkları atarak olayı izlemişlerdir.

Romalılar döneminde gladyatörlerin birbirlerini öldürmelerini yada insanların aslanlar tarafından parçalanmalarını da ayni coşku ile seyretmişlerdir…

Aradan uzun yıllar geçti….medeniyet ilerledi …. Ama insanların içindeki
Şiddet tutkusu hep ayni kaldı…..

Bugün, Irak’ta insanlar işkencelere uğruyor… hem de insan haklarından bahseden insanlar tarafından….

Bugün, ispanyada boğaların can çekişerek ölmelerini ‘’ole’’ nidalarıyla izliyor insanlar…..

Birkaç round birbirlerinin kaşını gözünü patlatmak için mücadele veren insanların mücadelesini zevkle seyrediyor insanlar… hem de büyük paralar ödeyerek….

Bugün, insanlar döner bıçakları ile futbol maçlarına gitmektedirler…. Aptalca bir fanatizm uğruna birbirlerine zarar verebilmek için….

Bugün, sosyetede eski bir şiddet olayı günün modası olmuştur;….
Köpek dövüşleri…işin ilginç yanı kadınların da bu vahşeti izliyor olmasıdır…
Hem de yüksek miktarda paralarla bahis tutuşarak…..

Arjantin'de bir fiesta yapılır;…bu eğlencelerden en çok tutulanı da; ayaklarından ağaca bağlanmış bir horozun kafasını, altından atla geçerek çekip koparmamaya çalışmaktır….bir horozun kafasını vahşice çekip kopartmak,…insanları nasıl mutlu edebilir ki ?

Internet'te ve cep telefonlarında ‘’Allah-ü Ekber’’ nidaları ile bir insanın kellesinin kesilmesi görüntüleri dolaşmaktadır…. Bir insan, bir insana bunu nasıl yapabilir ?

8 mm isimli filmi seyrettiniz mi bilmem… filimde snuf filimler konu edilmiş.
Yani bir insanın işkence ile öldürülüş sahneleri….ve bu sahneleri izleyerek orgazm olan insanlar, insan olamazlar…çünkü bir insanın azap çekmesinden ancak şeytan mutluluk duyabilir….

Savaşlar tarihler boyunca insanlara destansı bir kahramanlık öyküsü olarak empoze edilmiş,..savaşta en çok insan öldürenler ise kahraman sayılmışlardır.

Televizyondaki programlarda bile şiddet dolu sahneler, insanların birbirlerine hakaret dolu sözler sarf ettiği ‘’ biri bizi gözetliyor’’ ‘’gelinim olur musun ? ’’ Gibi programlar reyting rekorları kırmaktadır….

Bugün, çocuklarımızın ve gençlerimizin oynadığı oyunlar, şiddet ve kan içeriklidir….bugünün çocukları eğer bu oyunları yalnızca bir oyun olarak görerek büyüyorsa, bu onların körpe beyinlerinde olumsuz etkiler meydana getirmekte ve içlerinde saklanmış olan şiddeti harekete geçirmektedir.

Evet şiddet, insanın içindedir….onu ortaya çıkarmak yada yok etmek bizim elimizdedir….

Sokakta kavga eden iki insanı ayırmak yerine, durup zevk ve merak ile seyrediyorsak,…içimizdeki şiddetin ortaya çıkması için elverişli ortamı hazırlıyoruz demektir….

İman edip hayra ve barışa yönelik işler yapanlara gelince, Allah onlara ödüllerini tam olarak verecektir. Allah zalimleri sevmez. ALİ İMRAN SURESİ 57.

ALLAH YAR VE YOLDAŞINIZ OLSUN
 
Üst Alt