Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Şevval ayı namazı

Selim

New member
Enes bin Malik radıyallahu anh’dan rivayet olunan hadis-i şerifte Peygamber Efendimiz aleyhissalatu vesselam şöyle buyurdular :

-"Kim Şevval ayında ister gece ister gündüz olsun sekiz rekat namaz kılarsa, her rekatta 1 Fatiha ve 15 İhlası şerif okuyup, namazdan sonra 70 Salevat-ı şerife ve 70 tesbih duası ( SübhanAllahi velhamdulillahi vela ilahe illAllahu vAllahu ekber vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyilazim ) okursa Beni hak Peygamber olarak gönderen Hazreti Allah’a yemin ederim ki ; Herhangi bir kul bu namazı tarif ettiğim gibi kılarsa muhakkak Allahü Teala o kimsenin kalbine ilim ve hikmet pınarları akıtır. O hikmetlerle dilini konuşturur, o kişiye dünyanın derdini gösterdiğinde devasını da gösterir.

Yine beni hak Peygamber olarak gönderen Allah’a yemin olsun ki; Kim bu namazı vasf ettiğim gibi kılarsa, bu kılmış olduğu namazın en son secdesinden başını kaldırmadan mağfiret olur. O kişi , o yıl içerisinde vefat ederse, affa uğramış ve şehid olarak ölür. Eğer o kişi bu namazı seferde kılarsa varacağı yere kolaylıkla varır. Oradaki maksadına erer. Eğer o kişi borçlu ise , Allahu Teala onun borcunu eda ettirir, eğer o kişi ihtiyaç sahibi ise Allahu Teala onun ihtiyacını giderir.
Yine beni hak Peygamber olarak gönderen Allah’a yemin olsun ki; Herhangi bir kimse bu namazı kılarsa, Allahu Teala bu namaz içinde okuduğu ayetteki her bir harf karşılığında ona Cennette mahrefe verir."

Ashab sorar ; "Mahrefe nedir ? Ya RasulAllah!"

Peygamber Efendimiz aleyhissalatu vesselam buyurdular ; "Mahrefe Cennette , bağlık ,bahçelik, bostanlık, hurmalıktır ki ; bir atlı her bir ağacın gölgesinde 100 sene at koştursa yine de nihayete ulaşamaz ( Başladığı noktaya varamaz )."
(Gunyetuttalibin, Arapça Aslı, Cilt 2 , Sayfa 249)

Dualarınızda benide unutmayın İnşaallah.

Üst Alt