Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sevgililer günü...

Sevgililer günü...

• Lüzumsuz...

Kullanılan: 0 0.0%
  • Ben kutladim...

• Karsiyim...

• Olsada olur olmasada...

• Rant baskaca anlami yok...

• Kullanılan toplam oy
    0
  • Anket kapatılmış .

ayýþýðý

New member
vayy centilmen amcama bakın sizz:)sizin böle amcanız yok diye kimse kıskanmasın lütfen:D
metin amca siz böle yazdınız kimse bişi demedi
bide bunu de bakalım sevgilisizler gününüz kutlu olsun
:(:(
:D

yelken06500

New member
sevgililer günümüdür yoksa riyakarlar günümüdür bilmem ama müslümanın böyle bir günü (özellikle ve ayrıcalıklı olarak) yoktur bugün bana sadece yarını yani cumayı birde hafta sonundaki yoğun hesap kitap işlerinin yaklaştığını anımsattı...ayrıca gerçekte ne günü olduğuda malumunuzdur...

Enver Ýstek

metin mete
sevgililer günümüdür yoksa riyakarlar günümüdür bilmem ama müslümanın böyle bir günü (özellikle ve ayrıcalıklı olarak) yoktur bugün bana sadece yarını yani cumayı birde hafta sonundaki yoğun hesap kitap işlerinin yaklaştığını anımsattı...ayrıca gerçekte ne günü olduğuda malumunuzdur...

Aslinda cok güzel bir aciklama ben her zaman derim benim bayramim yoktur diye mesela ben Tek bunu degil diger bayram ismiyle olanlarida asla isteyerek kutlamam,Resmi veya dini bayramim da yok benim ama benim cocuklarimi veya yakinlarimi ilgilendiren güzel günlerde onlarin beklentilerine mutlaka güzel bir karsilik vermeyi kendime bir mecburiyet olarak görürüm yasa degil sadece benim duygularim kendi sevdiklerim icindir...Bence güzel bir vesile ile Ailemle güzel bir zaman dilimi gecirdim yasasin SEVGILILER günü...

ayýþýðý

New member
erkekler zaten bi böyle günlerde hediye alıp nazik olabiliyolar hıh;)
bırakında kutlayalım yani hıh:mad::rolleyes:

istanbluerdem

New member
valla bu konuda beım gorusum sevgılıler gunu bır gun sadece 14 subat olmaması lazım bence bu ozel gunler senede bır kez kutlanmamalı bence her gun kutlanılmalı anneler gunu babalar gunu ve daha bır cok gunler var ve sadece sevdıklerımızı bır gunde degılde her gun hatırlamamız lazım dıye dusunuyorum benım kendı gorusum saygılarımla

Ebu Zerr

New member
Dindar bir ortodoks "katolikler"e ait olab bu günü kutlamıyormuş...
Kutlamama sebebi malum katolikler...
Gerisini siz düşünün...
Allah'a hamd olsun biz de sevgililer günü çok, kurban, ramazan, cuma, kadir gecesi...

istanbluerdem

New member
Gerisini siz düşünün...
Allah'a hamd olsun biz de sevgililer günü çok, kurban, ramazan, cuma, kadir gecesi...

ne guzel yazmısınız kardesım dogru soyluyorsun Allah(c.c) senden razı olsun kardesım selametle

islam nuru

New member
Gerisini siz düşünün...

Allah razı olsun ellerine sağlık ne güzel açıklamışsın olayı

Gerçektende hamd olsun

abrec

New member
onlar gibi yaşarsanız onlar gibi inanırsınız gibi biz hadis vardı yanlış hatırlamıyorsam tam doğru olmaya bilir..
maşallah her konuda muslumanlığı kimseye bırakmıyoz ama konu aşka meşke geldimi herkes yelkenleri sura indiriyor.
olmaz arkadaşlar lkutlanmamalı.

istanbluerdem

New member
bence sevgılıler gunu anneler gunu babalar gunu ya bu gıbı ozel gunlerde sevgılı anne baba vs vs sadece senede bır gun hatırlanıp hedıye alınmamalı evet avrupa ulkelerınde bole ıolabılrı ama bız bır avrupa ulkesı degılız ve bole yapmamlıyız sevgılımız annemızı babamızı vs vs sadece sende bır gun degılde 367 gunun 367sındede hatırlamamız ve hedıyelesmemeız gerekır dıye dusunuyorum selametle saygılarımla

selam__la_baslamıtı ERDEM

islam nuru

New member
tamam hediyeleşmek sünnettir insanlar arasındaki bağları kuvvetlendirirde biz müslümanların özellikle bu günde kutlamamızı doğru bulmuyorum bu bizim özel günümüz değil

yavuzburak

New member
Ankete bakılırsa luzumsuz dıyenlerle karşıyım diyenler aynı orantıda ben kutladım dıyenlerde karşı olan rakama çok yakın diğer şıklarda birbirleriyle yarışmakta. Bana kalırsa hep aynı yorumları yapıyoruz her sene aynı sözler tarıh tekerrür edyor. Olaya birde şöyle bakmak lazım hergun sevdiğini söyleyen adamın bugunde senı Allah için seviyorum demesıyle birşeyler kabetmez demese yine kabetmez o zaten kazanmıştır daha önceden, hayatında sevdığını söylemeyen adam ise bugunu fırsat bilip adam gibi sevdiğini mertçe söylemesi ona birşeyler kaybettirmez aksine kazandırır eğer gerçekten sevıyorsa yok laçkalaşmışsa sevgi istediğin kadar söyle zaten tesiri olmaz ne sözün nede hediyenın, kültür batıdan geliyor ama batıramadık şu kültürü.... :)

asilnur

New member
Ya ne olurki hayat karmaşasından bir gün kurtulup fırsat bu fırsat deyip kutlasak yanii....

Elifnisa

New member
sevgililer günü aslında yas tutma günüdür... eski roma imparatoru eşlerini ve sevgililerini bırakıp savaşa katılacak lejyonerler bulamadığı için evlenmeyi ve sevgili edinmeyi yasaklamıştır. bunun uzerine rahip olan aziz nikola buna karşı çıkmış ve evlenmek dinimizin gereğidir diyerek gizlice insanları evlendirmeye başlamıştır.
bunu duyan imparator bu nikola efendiyi idam ettirtmiştir. bu tarih 14 şubata denk gelmektedir. bunun üzerine her 14 şubatta insanlar bu rahibin mezarına çiçekler ve kalpler koymaya başlamış ayinler yapmış... insanlar 14 şubatta evlenmenin şansına inanmış... zamanla bu kavram hediyeleşmeye kadar gelmiş...
bu gunun anlam ve önemi şudur; aziz nikolanın ruhuna fatiha okusammı:) yoksa götürüp bir çiçekmi versem... Aleluya:)

asilnur

New member
sevgililer günü aslında yas tutma günüdür... eski roma imparatoru eşlerini ve sevgililerini bırakıp savaşa katılacak lejyonerler bulamadığı için evlenmeyi ve sevgili edinmeyi yasaklamıştır. bunun uzerine rahip olan aziz nikola buna karşı çıkmış ve evlenmek dinimizin gereğidir diyerek gizlice insanları evlendirmeye başlamıştır.
bunu duyan imparator bu nikola efendiyi idam ettirtmiştir. bu tarih 14 şubata denk gelmektedir. bunun üzerine her 14 şubatta insanlar bu rahibin mezarına çiçekler ve kalpler koymaya başlamış ayinler yapmış... insanlar 14 şubatta evlenmenin şansına inanmış... zamanla bu kavram hediyeleşmeye kadar gelmiş...
bu gunun anlam ve önemi şudur; aziz nikolanın ruhuna fatiha okusammı:) yoksa götürüp bir çiçekmi versem... Aleluya:)
Gerçektenmi ya çok ilginç.....Şimdi biz kutlarsak ne oluyor onu anlayamadım ben ...

Elifnisa

New member
bana sorarsan kutlamam... kutlamayıda tavsiye etmem.. sonuc itibari ile aziz nikolanın ruhunu yad eden bayramlaştırılmış bir gelenek... bunu kutlayan tum hristiyanlarda bilir zaten... türkiyede tamamen özenti olarak bayanların işine geliyor hediye ve çiçek almak cunku malesef turk erkekleri eşlerine hediye vermek konusunda biraz duyarsız... eee tvlerde bas bas bagırınca kadınlarda ister istemez özeniyor.. zararsız gibi gorunuyor... ama musluman turk kadını cocuguna örnek olmak zorundadır ve batının tuketim cılgılnlıgını destekleyici her turlu zararlı adetten uzak kalmalıdır... onlar 14 subatta yapıyorsa biz bunu kutlu dogum haftasında yapalım mesela kutlu dogum haftasında sevdiklerimize çiçekler verelim...hatta her bir gülün sapına bir hadisi şerif yazalım ( tvde bir filmde gormustum bunu cok hosuma gitmişti).... onların yaptıgının tersini yapmamız lazım kanısındayım...

Üst Alt