Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sesimizdeki Büyük Mucize!!!

can

New member
Katılım
22 Eyl 2005
Mesajlar
61
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
44
Konuşmak bir insanın diğer insanlarla iletişim kurmasını sağlayan en önemli araçtır. Çünkü, duyguları, düşünceleri ve istekleri ifade etmenin en kolay yolu konuşmaktır. Konuşmayı mümkün kılan konuşma yeteneği ise Allah’ın insanlara büyük bir lütfudur. Sesin çıkışı, harfler, harflerin anlamlı kelimeler ve cümleler oluşturması gibi aşamaların tümü başlı başına birer mucizedir. Dil, diş, damak ve dudak gibi organların yardımıyla ağzımızdan çıkan sesten kelime grupları halinde cümleler oluşmaktadır. Üstelik bu cümleler onları işiten kişi için de anlamlıdır. Böylece insanlar arasındaki iletişim sağlanmış olur.
Her insanın ses oluşumunda görev alan organlarını kullanış şekli farklıdır. Bu nedenle herkesin kendine ait bir ses tonu vardır. Bu sayede görmesek de, çoğu zaman telefonu açar açmaz 'Alo' deyişinden telefondaki kişiyi tanırız.
Bugüne kadar birbirinden farklı ses tonlarıyla yeryüzünde milyonlarca insan yaşamıştır ve yaşamaktadır. Yüce Allah dileseydi, tüm bu insanların kullandığı ortak bir ses tonu olabilirdi. Örneğin, Allah bütün kuzuların, kuşların ve aynı türdeki birçok canlının seslerini aynı yaratmıştır. Seslerinden onları ayırt etmek mümkün değildir. Allah insanları da bu şekilde yaratabilirdi. Bütün insanlar aynı sesle konuşabilir, her yerde aynı ses tonunu işitebilirlerdi. Kendi sesimiz, annemizin sesiyle, arkadaşlarımızın veya komşumuzun sesi ile aynı olabilirdi. Bunun yanında aynı ses tonuyla bütün insanların telefonla irtibat kurmaları pekçok açıdan riskli ve güç olurdu. Çünkü, herkes birbiri adına konuşma yapabilir, bu durumda insanları ayırt etmek mümkün olmazdı.
Ancak alemlerin Rabbi olan Allah büyük bir nimet ve lütuf olarak insanlar arasındaki iletişimi kolaylaştırmak ve zevk alacakları şarkılar ve sohbetler oluşturmak için; onları benzersiz bir ses tonu ile yaratmıştır. Yüce Allah Kuran’da şöyle buyurmaktadır:
"Gökleri ve yeri (bir örnek edinmeksizin) yaratandır. O, bir işin olmasına karar verirse, ona yalnızca "OL" der, o da hemen oluverir. (Bakara Suresi, 117)


Not daha geniş bilgi www.insanmucizesi.com www.harunyahya.net www.populerbilgi.com
 

TiKky

New member
Katılım
18 Eyl 2005
Mesajlar
59
Tepkime puanı
1
Puanları
0
Yaş
119
Allah razı olsun Cancım Bu farklılıklar Zaten Rabbimiizn yüceliğini bir kere daha GÖREN GÖZLER İÇİN !!! ortaya seriyor ...

Bizimle paylaştığın için tşk ler...
 
Üst Alt