Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Selefiyeciler KÖR VE SAĞIR MI?

usamebinladin

Mesajlari Onaylanacak
Katılım
15 Haz 2006
Mesajlar
221
Tepkime puanı
3
Puanları
0
İngiliz Casusunun itiraflarına göre, selefiyeciler [vehhabiler] dinimizi İngilizlerden öğrenmiştir. İngilizlerin kurdurduğu dinde böyle iddiaların olması yadırganmamalıdır.

(Sen ölülere işittiremezsin) demek, (Sen kâfirleri imana kavuşturamazsın) demektir. Bunun gibi, kinaye, mecaz ifade eden birçok âyet vardır. Bazıları şöyledir:
(Kâfirler sağır, dilsiz ve kör oldukları için, akledemezler, düşünemezler.) [Bekara 171] (Kâfirler sağır, dilsiz ve kör değildir. Hakkı işitmedikleri için sağır, doğruyu söylemedikleri için dilsiz, gerçeği görmedikleri için kör, denilerek hidayete kavuşmadıkları bildirilmiştir.) (Beydavi)

(Kâfirler, sağır, dilsiz, kör oldukları için doğru yola gelmezler. Yahut, onların hâli, karanlıkta, gök gürlemesi ve şimşek arasında gökten boşanan sağanağa tutulup, yıldırımlardan ölüm korkusu ile parmaklarını kulaklarına tıkayana benzer. Allah, kâfirleri [ilim ve kudretiyle] çepeçevre kuşatmıştır.) [Bekara18, 19] (Kâfirler, burada da sağır, dilsiz ve körler ile karanlıkta korku içinde yaşayanlara benzetilmiştir.)

(Bu dünyada kör olan, ahirette de kördür.) [İsra 72] (Bu âyette de, yaşayan ve ölen kâfirlere kör deniyor. Yoksa dünyadaki körler ahirette kör olmayacaktır.)

(Bir bela gelmez zannettiler de, kör ve sağır kesildiler. Sonra Allah tevbelerini kabul etti. Fakat çoğu yine kör ve sağır oldu. Allah onların yaptıklarını görmektedir.) [Maide 71] (Kâfirlerin küfrü, kör ve sağır kesilmekle ifade ediliyor.)

(Kendilerine Rablerinin âyetleri hatırlatılınca, onlara karşı kör ve sağır davranmazlar.) [Furkan 73] (Tevbe eden müminler, kör ve sağır davranmazlar, yani hakkı işiterek ve doğruyu görerek hakka bağlanırlar.) (Celaleyn)

(İşte bu kâfirler, Allah'ın lanetlediği, sağır ve kör ettiği kimselerdir.) [Muhammed 23]
(Hakkı işitmedikleri için sağır, gerçeği görmedikleri için kör denmekte ve böyle inatçı kâfirler lanetlenmektedir. Yoksa normal sakat olan kör ve sağır kimse lanetlenmez.)

(Âyetlerimizi yalanlayanlar karanlıklarda kalan sağır ve dilsizlerdir.) [Enam 39] (Kâfirlerin küfür karanlığında kaldıkları, hakkı işitmedikleri ve söylemedikleri bildiriliyor.) (Şeyhzade)

(De ki: Ben sizi ancak vahiy [Kur’an] ile uyarıyorum. Ama, sağırlar [kâfirler], bu çağrıyı duymazlar.) [Enbiya 45] (Bu âyette de kâfirlerin sağır oldukları hakkı işitmedikleri, yani kabul etmedikleri açıklanıyor.) (Hazin)

(Rabbiniz size basiret [kalb gözü, idrak kabiliyeti] vermiştir. Artık kim hakkı görürse faydası kendisine, kim de kör olursa zararı kendinedir.) [Enam 104] (Hakkı görmemeye körlük deniyor.)

(Onu [Nuh’u] yalanladılar. Biz de onu ve gemidekileri kurtardık. Âyetlerimizi yalanlayanları ise, suda boğduk. Çünkü onlar kör bir kavim idi.) [Araf 64] (Kâfirler, hakkı görmedikleri için, kör deniyor.)

([Kâfirler] yeryüzünde dolaşmadılar mı? [helak edilen yerleri, o yerlerin harabelerini görüp ibret almadılar mı?] Eğer [ibretle] dolaşsalardı elbette düşünecek kalbleri ve işitecek kulakları olurdu. Ama gerçek şu ki, gözleri değil, göğüslerindeki kalbleri kördür.) [Hac 46] (Kâfirlerin gözleri değil, göğüslerindeki kalblerinin kör olduğu, yani kâfirlerin gözleri değil, basiretlerinin kör olduğu bildiriliyor. Öteki âyetleri de açıklamış oluyor. Yukarıdaki âyetlerde onlar kör, sağır ve dilsiz deniyordu. Bu âyette ise kör demek, maddi gözün olmadığı, kalblerinin kör olduğu yani kâfir oldukları bildiriliyor. O halde kör denilince baş gözü anlaşılmadığı gibi, ölü veya kabirdekiler denilince de, mezardaki ölü anlaşılmaz.)

(Bu iki zümrenin [kâfir ve müminin] durumu, körle sağır ve görenle işiten gibidir. Bunların hâli hiç eşit olur mu? Hâlâ ibret almıyor musunuz?) [Hud 24] (Bu âyette de kâfirlerin kör ve sağır oldukları, yani hakkı göremeyip işitmedikleri bildiriliyor.)

(Sağırlara işittiremez, körleri ve sapıkları doğru yola eriştiremezsin.) [Zuhruf 40] (Sen işittiremezsin demek, sen hakkı kabul ettiremezsin demektir.) (Beydavi)

(Savaşta öldürülenleri siz değil, Allah öldürdü. Attığın zaman sen değil, Allah attı.) [Enfal 17]
Savaşta mücahitler düşmanı öldürüyor, Allahü teâlâ, ben öldürdüm diyor, Resulullah ok atıyor, sen atmadın ben attım buyuruyor. Aşağıda da kabirdekilere sen değil, ben işittiririm buyuruyor.

(Körle gören [kâfir ile mümin] karanlıkla aydınlık [Bâtıl ile hak], gölge ile sıcak [cennetle cehennem] bir olmaz. Dirilerle ölüler de bir olmaz. Elbette Allah, dilediğine işittirir. Sen kabirdekilere [kâfirlere] işittiremezsin, sen sadece bir uyarıcısın.) [Fatır 19-22 Celaleyn] (Bu âyette, kâfire kör, mümine gören, Cennete gölge deniyor. Resulullah kabirdekilere ne söyleyecek de işittirecek? Hâşâ bu abes, boş söz olmaz mı? Kabirdekileri niye hidayete kavuşturmaya uğraşsın ki? Hemen âyetin devamında, (Sen sadece bir uyarıcısın), yani vazifen kâfirleri hidayete kavuşturmak değil, sadece tebliğdir buyuruluyor. Demek ki kabirdekilerden maksat, yaşayan inatçı kâfirlerdir. (Beydavi)

(Sen, ölülere işittiremezsin; arkalarını dönüp giden sağırlara da daveti duyuramazsın. Körleri sapıklıklarından vazgeçirip doğru yola getiremezsin; ancak âyetlerimize inananlara duyurabilirsin.) [Neml 80, 81 Rum 52,53] (Burada diri olup, gözü kulağı ve beyni olan kâfirler ölüye benzetiliyor, (Ölüleri [kâfirleri] imana kavuşturamazsın) deniyor. (Ölülere, sağırlara işittiremezsin) ifadesinden sonra, (Sen ancak âyetlerimize iman edeceklere işittirebilirsin) buyuruluyor. Kâfirlerin işitmeyeceği, yani hakkı kabul etmeyeceği, ancak iman edeceklerin işitecekleri, yani kabul edecekleri açıkça bildirilmektedir. Eğer gerçekten kabirdekilerden maksat ölü olsa idi, ölü de işitmeseydi iman edenlere işittirebilirsin ifadesi yersiz ve yanlış olurdu ve kâfir ölü işitmez, mümin ölü işitir anlamı çıkardı. Halbuki Buhari’deki hadis-i şerifte (Kâfir ölü de işitir) buyuruluyor.

(Bir şeyi çok sevmek insanı kör ve sağır eder.) [İbni Mace] (Bu hadis-i şerifte de, baş gözü kör olur, kulağı sağır olur demek değildir. Gerçekleri göremez, doğru nasihatleri duyamaz demektir.)

Bu kadar vesikadan sonra, Resulullah efendimize hâlâ (O ölüdür işitmez, şefaat ya Resulallah demek şirktir) diyenlere yazıklar olsun.
 

abd el wahhab

New member
Katılım
22 Ocak 2007
Mesajlar
24
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
42
Bak Kardesim Bunlar Hep Yalan Ve Iftira.selefiyeyi Gercek Selefilerden Oku Taguta Kulluk Eden Hainlerin Iftiralarini Okuma.
Vallahi Bunlar Yalan Eger Okursan Goreceksin.
Hakikat Kitabevi Tam Yabanci Usagi.
 

usamebinladin

Mesajlari Onaylanacak
Katılım
15 Haz 2006
Mesajlar
221
Tepkime puanı
3
Puanları
0
yalan diyorsun başka bir şey demiyorsun..
söyle neresi yalan?
 

abd el wahhab

New member
Katılım
22 Ocak 2007
Mesajlar
24
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
42
kardesim cihadin en iyisini selefiler yapar.ve kaidenin coguda selefidir inanmiyorsan arastir bu boyledir.
 

hizbul islam

New member
Katılım
28 Nis 2006
Mesajlar
4
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Bak Kardesim Bunlar Hep Yalan Ve Iftira.selefiyeyi Gercek Selefilerden Oku Taguta Kulluk Eden Hainlerin Iftiralarini Okuma.
Vallahi Bunlar Yalan Eger Okursan Goreceksin.
Hakikat Kitabevi Tam Yabanci Usagi.

yalan olmadığını ispatlayın ozaman ;) öyle Alimlere evliyalara dil uzatmak kolay size soruyorum nasıl bir "müslüman" islamiyet için ömrünü vermiş insanları dalgaya alır yalancılıkla itham eder güyya sizler islamı salt şekliyle yaşıyorsunuz halbuki aramıza fitne sokan sizlersiniz ar etmeden tasavvuf alimleri hakkında ileri geri konuşuyorsunuz bide en iyi müslümanlar olduğunuzu sanıyorsunuz sizlere, hepinize acıyorum sizin gözlerin kör olmuş Allah sizi ıslah etsin
 

Dudaev

New member
Katılım
11 Şub 2007
Mesajlar
24
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
34
Web sitesi
www.shamilonline.org
Ey mezhebimi ve akidemi soran kiюi! Doрru yolu bulmak iзin soru sorana, doрru yolda gitmek ihsan edilsin.

Sцzьnь tahkik ederek sцyleyen, bundan yan зizmeyen ve deрiюtirmeyen sцzьne kulak ver.

Bьtьn ashabэ sevmek benim yolumdur, bu sevgiyle onlara yakэn olmayэ, Allah'a yakэn olmaya bir vesile sayarэm.

Herbirisinin pek aзэk-seзik kadri ve fazileti vardэr, fakat aralarэndan es-Sэddiyk daha da faziletlidir.

Kur'an hakkэnda ayetlerinde geзenleri sцylerim, o kadimdir, Allah tarafэndan indirilmiюtir.

Эlahi sэfata dair bьtьn ayetleri ilk tarzda nakledildiрi юekilde hak olarak kabul ederim.

Bunun mesuliyetini de bu nakli yapanlara havale ederim ve bu hususta her tьrlь tahayyьle karюэ onu korurum.

Kur'an'э bir kenara itip de sцylediрi sцze: el-Ahtal dedi ki ... diye delil getiren ne зirkin iю yapmэю olur!

Mь'minlerin Rablerini hak olarak gцreceklerdir. Ve keyfiyetsiz olrak semaya iner.

Mizanэ ve kendisinden iзip, susuzluрumu gidereceрimi ьmit ettiрim Havzэ ikrar ve kabul ederim.

Aynэ юekilde cehennemin ьstьnde uzatэlacak sэratэ da. Muvahhid olanlarэ kurtulacak, diрerleri ise terkedileceklerdir.

Cehennem ateюine bedbaht olan bir kimse ilahi hikmet gereрi girecektir, takva sahibi olan kiюi de aynэ юekilde cennete girecektir.

Canlэ ve aklэ baюэnda herkesin kabrinde ameli kendisiyle birlikte olacak ve ona kabirde soru sorulacak.

Эюte Юafii'nin de, Malik'in de, Ebu Hanife'nin de sonra da Ahmed'in de nakledilegelen akidesi budur.

Eрer onlarэn izledikleri yola uyarsan, ilahi tevfike mazhar olursun. Eрer bid'at bir yol ortaya koyarsan, kimse senin bu yolunu dayanak kabul etmez.

(Cilau'l ayneyn fi muhakemeti'l ahmedeyn)
 

Dudaev

New member
Katılım
11 Şub 2007
Mesajlar
24
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
34
Web sitesi
www.shamilonline.org
http://forums.cjb.net/hakvebatil-about107.html

Buyrun Bunları Okuyun Sonra Selefılıge Saldıracaksanız Saldırın

Bakın Muslumanın Muslumanı Tebliği Farzdır. Eyer Bızım Yanlısımız Varsa Kuran Ve Sunnet Delıllerıyle Yazarsınız Bızde Kuran Ve Sunnetı Inkar Edecek Degılız Ama Nevsı Olarak Karsı Cıkılmalara Karsıyım

Tasavuf Dıye Yazılıyor sanırım Bız Onlardakı Tevbe Alma Hımmet Bekleme Gıbı Seylere Kızdıgımız Icın Bugun Sıtelerınde Bızım Hakkımızda Olmayan Cok Sey Yazıyorlar

Sia Lara Sapık Dusuncelerı Oldugu Icın Ayet Ve Hadısler Gosterdıgımız Icın Bızı Sevmıyorlar Sırf Bu Yuzden Cıhad Eden Selefı Mucahıdlere Yardım Etmıyor

Ben Buna Karsıyım Sırf Karsı Cıkmak Icın Karsı Cıkılan Herseye Karsıyım Selefılıgın Amacı Islamı Bolmek Degıl Ummetı 1 Yapmaktır 1 Olalım Hur Olalım Bız Islamı Bolen Herseye Karsıyız Ve Karsı Olacagız ... Allahul Alem Sız Bundada On Yargılı Davranacaksınız Ama Sunu Unutmayın Benı Veya herhangı bır selefinin Ustunde Ustunluk Saglamanızla Sız Ustun Duruma Gelmıs Olamazsınız Cunku Herseyı ALLAH bılıyor.. Selefılıkte Bır Yanlıslık Bulamazsınız Cunku Selefık Islamın Ozune Gore Hareket Etmeye Calısır Kuran Ve Sunnetten Baska Bır Delılde Tanımaz Islam Ummetının Bidatlardan Ve Sırkten Kurtulması Icın Herseyı De Yapacaktır Yapıyorda.
 
Üst Alt