Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Selaymun Aleyküm Arkadaslar

Günahkar1971

New member
Arkadaslar ben kisaca kendimi tanitayim. 39 Yasinda '(Erkek) ve yaklasik 30 yildir almanya´da yasayorum. Meslegim "Informatik ve Bilgisayar Yazilimcisi" evliyim 2 cocugum var 13 ve 16. Memleketim Kayseri.

38 Yasina kadar müslüman oldugum icin elhamdüllah müslümanim diyordum. Namaz kilmiyordum, oruc tutmuyordum. Ama haksizliga kesinlikle tahammül etmiyordum. Dürüst bir insan olduguma cani gönülden inaniyorum, ama bunu yüce rabbim daha iyi bilir.

Nasil degistigimi bende bilmiyorum arkadaslar, bende bu soruya bir cevap ariyorum. Umarim bana burda yardim edilir.
Yakininda sana yardim edecek kimse yokmu diye sorarsaniz, tabiiki var, ama cekiniyorum onlara anlatmaya yasadiklarimi. Cünkü bende hayretler icindeyim arti esimde. Daha önce her türlü ibadetten kacan biri olarak, simdi rabbime binlerce sükürler olsun, namazlarimi kacirmiyorum, geceleri teheccüd namazlarini bile.

Gecen yil 2010 : Kadir Gecesine bir gün kala, oruc tutmamistim, mutfak penceresinin camindan disari bakarak sigara iciyordum. Birden cok aydinlik bir isik peydah oldu, gözlerim kamasti, cok güzel bir isikti benimle resmen oynadi diyebilirim. Dilim tutulmustu, ses cikaramiyordum. Isik büyüdü kücüldü, daime yer degistiriyordu, bu olay bir kac dakika sürdü, sonra dilim cözüldü hemen esime seslendim ama tam o sirada bu güzel isik birden havalalandi ve göge yükseldi. Tir tir titremeye basladim, kekeleyerek esime bu olayi izah etmeye calistim. Namaz kilmayi bilmiyordum, dualardan sadece Fatiha ve Ihlas Süresini kücükken ögrenmistim. Din konusunda hic bir bilgiye sahip degildim, simdiye kadar sadece bedenimi beslemistim, ruhumu bunlardan ihmal etmistim.

Annem yillar önce bana bir Namaz Hocasi vermisti, onun bodrum katinda oldugunu biliyordum. Hemen oraya inerek bu kitabi aldim.. Ilk namazimi ordaki tarife bakarak kildim. Bir kac gün bütün namazlari bu namaz hocasinin yardimi ile kaldim. Sonra tesbihat dualarini ögrendim. Ayetel Kürsü ve digerleri ni.

1 Hafta icinde Kuran-i Kerim okumayi ögrendim ve o yil 2 defa hatim ettim. Yasini ezberledim.

Bunlari isik görmeden önce yaparmiydin diye sorarsaniz arkadaslar size gülerdim.
Inanin bunlari buraya yazarken aglayarak yazdim.

Bu isik olayini kimseye sormak istemiyorum yakinlarimda, cünkü bizim insanlarimizin sagi solu belli olmuyor, bana deli damgasi vurmalarindan korkuyorum. Namaz kilarken bir takim bir seyler icime doguyor ve birkac gün gecmeden aynisini bire bire yasiyorum. Eve geliyorum cocuk gibi esime agliyorum. Lütfen arkadaslar bana yardim edin, bazen beni cok korkutuyor bu isler. Benim gibi böyle yasayanlar oldumu? Sadece internetten youtube da bir alman csu partisine mesup bir siyasetcinin aynen bu sekilde yasadiklarini seyrettim, oda böyle bir isik görüyor ve müslüman oluyor.

Allah simdiden hepinizden razi olsun, yardimlariniz ve yazacaklariniz icin.

Saygilar

Üst Alt