Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

selamün aleyküm dostlar..

furkan-dost

New member
Katılım
26 Ağu 2006
Mesajlar
29
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
55
Web sitesi
www.tefsirdersi.com
ilginizi çekeceği ve istifade deceğiniz güzel bir eses bir solukta heyecanla okuyabileceğiniz oldukça sayfa sayısı az ama anlam ve bilgi yüklü bir kitap...işte önsöz:önsözü böyle olan bir kitabı mutlaka okuyunuz...


Âlemlerin Rabbi "ALLAH c.c" Bilmek-tanımak-anlamak
DENGE YAYINLARI

İnsan “Allah” der de, titremez mi?

Elbet bu satırların yazarı da titriyor. Korkudan değil, O’nun hakkında konuşmaya ve yazmaya cüret etmekten. O’nu hissetmek, ama anlatamamaktan. O’nu hakkıyla dile getirememekten…

Hiçbir tasavvur, Allah’ı olduğu gibi algılayamaz. Hiçbir akıl, Allah’ı mutlak ve mükemmelliğiyle kavrayamaz. Hiçbir beşeri dil, sahibine Allah’ı gereği gibi anlatma imkanı sunmaz. O’nun azameti karşısında akıllar dumura uğrar, diller lâl olur, mantık iflas eder, nutk tutulur, sözün soluğu kesilir, kelimelerin nabzı durur.

Peki, bu gerçeği bilmeme rağmen, Allah hakkında bir kitap kaleme almaya beni ikna eden gerekçeler ne?

Üç şey: 1. Allah’a inananların Allah tasavvurlarının, vahyin inşa ettiği Allah tasavvurundan giderek uzaklaşması. 2. Doğru bir Allah tasavvuruna sahip olmadan, sahih bir kulluk, iman ve teslimiyetin gerçekleşmeyeceği. 3. Allah doğru bilinmeden, tanınmadan, anlaşılmadan, hayatın anlam ve amacının asla anlaşılamayacağı.

İşte bu yüzden “Allah” demek, “anlam” demektir. Modern hayat Allah’tan uzaklaştıkça anlamdan da uzaklaşmaktadır. Anlamsız bir hayat yük, anlamsız bir insan hiç, anlamsız bir dünya canlı cenazelerin meskun olduğu mezardır.
--------------------------------------------------------------------------------

ISBN: 975-550-167-3, 160 s., 1. Baskı: Mart 2006, 2. Baskı: Nisan 2006


Denge Yayınları
Fatma Sultan Mah. Kahhalbağı Sk. No: 55/A Topkapı-İSTANBUL
Tel: 0212 524 75 24
Fax: 0212 631 06 15
 
Üst Alt