Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SABIR 16-18 Âl-i İmran

ruhlara

Mesajlari Onaylanacak
Katılım
16 Kas 2006
Mesajlar
120
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
44
SABIR 16-18 Âl-i İmran
16- Onlar şöyle derler: Rabbimiz, şüphesiz biz iman ettik. Günahla*rımızı bağışla ve bizi cehennem azabında koru.
O takva sahipleri, Allaha şöyle yalvaranlardır: Ey rabbimiz, şüphesiz ki biz sana, Peygamberine ve Peygamberlerinin senin katından getirdiklerine iman ettik. Sen bizim günahlarımızı affımafiret et ört ve bizi cehennem azabından koru. Onunla bize azap etme. [68]
Hadisi şerif

Rasülümüz buyurdu SAS savaştan gelirken dediki Küçük savaştan gelirken büyük savaşa dönüyoruz Saabi kiram RH anlamadık ya Rasülümüz SAS dediler buyurduki kılıçla savaş küçük nefisle savaş büyük buyurdu

Şiir

Allahtan affımafiret dileriz yine nefsimize yeniliriz

Ne olacak bu halimiz iç düşmana hep teslimiz

Dış düşmanla kolay savaş kısaca can veririz

Ama iç düşmana elimiz bağlı inşallah sabrederiz


İSYAN 17 Âl-i İmran
17- Onlar, sabredenler, doğru söyleyenler, itaat edenler, mallarını Allah yolunda harcayanlar ve seher vaktitlerinde af dileyenlerdir.
Allahın cennetine ve nzasına erişecek olan o takva sahipleri, sıkıntıların*da ve zorluk anlarında ve haram işlememek için sabredenler, imanlarında, söz*lerinde ve işlerinde doğru olanlar, Allaha itaat edenler, mallarını Allah yolunda harcayanlar, seher vakitlerinde de rablerinden af dileyenlerdir.

Şiir

küçük imtihanda dayanmayız ederiz isyan

zevk sefa içinmi geldik burda rahat arayan

Çaresizliğe düşünce elini açıp yalvaran

İyi günde hakka varmayan kötü günde medet arayanMENFİAT 18 Âl-i İmran
18-AlIah, kendisinden başka ilah olmadığına, adaleti ayakta tutarak şahitlik etti. Melekler ve ilim sahipleri de şahitlik ettiler. Allahatan başka ilah yoktur. O, her şeye galiptir, hüküm ve hikmet sahibidir.
Allah, yarattıkları arasında adaleti ayakta tutarak, kendisinden başka ilah olmadığına, bütün varlıkların yaratıcısı olması hasebiyle kendisinden başka hiç*bir şeyin gerçek ibadete layık olmadığına şahitlik etmiştir. Melekler ve ilim sa*hipleri de Allahtan başka ilah olmadığına, Allahtan başkasını rab edinenlerin yalancı olduklarına şahitlik etmişlerdir. Allah, kendisinden başka ilah olmayan dır. O, her şeye galiptir, yaptıklarında hüküm ve hikmet sahibidir.

Şiir

Adeletin ölçüsü islamdır

Değilse güç sahiplerinin oyuncağıdır

Menfaatları için gerektiğinde eğriye düzgün söyler

Avrupa birliği idam yanlış amirika birliği idam doğru derler
 
Üst Alt