Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ruhi Bedenin Varliğinin Ispati

zinnur

New member
Katılım
10 Nis 2007
Mesajlar
50
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
34
Perisprinin varlığını ispat içi bazı laboratuvar deneyleri yapılmıştır. bunlardan en mühimi Amerikalı doktor R. Watters tarafından 1933' te yapılan ve 1934 senesi Barselon Uluslararası Spirtizma Kongresine sunulan raporla bildirilen deneydir. bu deneyde "Wilson İnbisat Odası" ndan faydalanmıştır. bilindiği gibi radyoaktif maddelerden alfa ve beta denilen şuarlar çıkar. bu şuarlarla atom, bombardıman edilmek suretiyle inbisat odası aracılığıyla maddenin yapısı tekkik edilir. bu alette tetkik edilecek maddelerin konulmasına mahsus kapalı bi gözlem odası vardır. içerisinden istenildiği zaman su buharı sevketmek için özel tertibat bulunur. ve burası bir lamba ile aydınlatılır.
bu deneyde dayanılan esas, su buharının iyonlar üzerine birikmesi ve böylelikle fotoğraf çekilmesinin sağlanılmasıdır. mademki, ruhun giydiyi, esiri beden yani perispiri, ne kadar akıcı olursa olsun, bir maddedir; o halde bu oda aracılığı ile su buharının iyonlar üzerine birikmesi sağlanarak fotoğrafının çekilmesi mümkündür.
işte bundan faydalanarak Dr. R. Watters tarafından yapılan deneyde daha evvel uyuşturulmuş olan 50 çekirge, eterli pamuğa sarılarak, yukarıda anlattığımız deney odasına konmuş ve eterin tesiriyle ölecekleri tahmin olunan anda, deney odasına su buharı sevkedilerek, fotoğrafları çekilmiştir. alınan fotoğraf plakaları üzerinde, deney sırasında ölmüş oldukları tesbit olunan, 13 çekirgenin hayalinin mevcut bulunduğu görülmüştür.
Doktor R. Watter'in deneyinin en önemli tarafı, ölümün yanlız fizik bedenimize mahsus olduğunu ve maddi bedenimizin tam mukabili olan ruhi varlığımızın serbestleştiğini ve maddi tecrübe ile isbat etmiş olmasıdır.
[/
B]
 

Mücahid

New member
Katılım
17 Mar 2007
Mesajlar
2,553
Tepkime puanı
223
Puanları
0
Yaş
56
Konum
Tr
Allah razı olsun herşeyin ölümle biteceği tezini savunanlara güzel bie cevap olmuş paylaşımınız.Ellerinize sağlık.Allah razı olsun
 
Z

zeynep_hearty

Guest
rabbim razı olsun.... düşünebilen insanlar için ölümün yokoluş olmadığı malum ...selam ve dua ile..
 
Üst Alt