Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Risale-i nur müsteri aramaz

alptraum

New member
Katılım
1 Ocak 2005
Mesajlar
2,908
Tepkime puanı
166
Puanları
0
Yaş
38
Konum
Aþk`dan
Web sitesi
www.muhakeme.net
lahikaların muhtelif yerlerinde derlediğimiz aşağıdaki tespitlerden de anlaşıldığı üzere buradaki "müşteri aramaz" cümlesi, kimseye risaleleri götürmemek, tanıtmamak anlamında değildir. burada vurgu yapılan "kimseye kabul ettirmek için yalvarmak mecburiyetinde olunmadığıdır. müşteri; irtibatı olan, tanıyan gelip giden demektir. hiç bilmeyene,tanımayana müşteri denmez.
bir nur talebesi bu esrleri meşru her vesileyle yaymak ve neşr etmekle vazifelidir.

irtibatınızı devam ettirin. çevrenizde sohbet yerleri varsa birlikte oralara götürün. kitap verin, okumaya teşvik edin. birlikte dua edelim. biz vazifemizi yaparız. netice cenab-ı hakka aittir.

aşağıdaki lahika pasajlarını da okusanız faydalı olur.inşaallah.

Hem, müşterileri de aramaya mecbur değiliz. Müşteriler yalvarmalı. O kardeşimiz, hakikaten halis ve tam sadık; kalemi gibi kalbi, ruhu da güzel; fakat birden herşeyi mükemmel ister, onun için bıraz sıkıntı çeker. Mümkün olduğu kadar hem ihtiyat etsin.

O,zat müşteridir ki ilişmiş. müşteri olmayan lakayt kalır. inşaallah ileride tam istifade edecek.
Mümkün olduğu kadar aldırmamalısın. Kıymettar, kusursuz bir malın dükkâncısı müşterilere yalvarmaya muhtaç değil.
Müşterinin aklı varsa o yalvarsın. sırrınca, azîm hayırların müşkülâtı çok oluyor. Müşkülât çoğaldıkça ehl-i himmet fütur değil, gayret ve sebatını ziyadeleştirir. İnşaallah siz de öyle metîn ve sebatkârlardansınız.
 
Üst Alt