Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Rahmet...

Mahfuz

New member
Katılım
9 Haz 2006
Mesajlar
158
Tepkime puanı
2
Puanları
0
Yaş
42
Konum
Ýstanbul
Arkadaşlar,

Bu iş ölüm kalım meselesi. Biz buraya ebedi kalmaya gelmedik! Dünya geçici bir mekan. Vakit kısıtlı. Araçlar amaç ediniliyor. Bizim amacımız imanla Allah'ın huzuruna çıkabilmek. Dünya ve içindekiler bunun için bir araç. Rızık bir araç, işimiz bir araç, bedenimiz bir araç, herşey bir araç.

Varılacak yer ahiret yurdu. Allah'ın Rahmeti olmadan da orada kimse gözümüzün yaşına bakmaz! Bu dünyada Allah'ın Rahmetini kazanmış olarak, imanla oraya gitmeliyiz. Allah'ın Rahmeti ise Efendimizdir, O'nun sünnetidir. O'nsuz oralarda garip kalırız, elimizden tutan olmaz, çok çile çekeriz! Gelin bu dünyada iken O'nun sünnetine uyalım, O'nu bulalım, bu dünyada iken şefaatine erişelim.

Allah O'nu Rahmet olarak gönderdiğini buyuruyor. Bu ne demek? Eğer O olmasaydı Rahmet olmazdı, Celaliyet, Kahhariyet olurdu. Gelin O'nun sünnetine sarılalım, O'nun yolundan gidelim... Kurtuluş ancak böyle...
 

ibrahimonur

New member
Katılım
26 Nis 2006
Mesajlar
364
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Allah'ın(CC) resulunde bizler için çok güzel bir örnek vardır onun yolundan giden Allah'ın izni ile felaha erer şefaatine nail olur..
onun sünnetlerini terk etmek insanı cehenneme sürükler onu(S.A.V) seven Allah'ı sever

kardeşlerim aslında bizim bu dünyadada gözümüzün yaşına bakan kimse olmaz eğer Allah'ın rahmeti olmasa baksanıza her yerde faiz zina tefe tüfe böyle bir durumda iken bile rabbimiz bizi doyuruyor yediriyor içiriyor

böyle bir Allah hamd ile tespih edilmezmi
 
Üst Alt