Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Radikal'ce mırıldanmalar...

radikal

New member
Söz dedik,
Söz verdik;
Sözlendik…

Can dedik,
Can bildik;
Canan olmayı diledik,
Sanırım beceremedik…

Ölüm; vuslat dedik,
Vuslatı ölüm bildik;
Uğrunda ölmeyi diledik,
Katledildik…

Kalb mahremdir dedik,
Mahremiyetimizi ayağa serdik,
Üzerimize sifon çekileceğini düşünemedik…

Aşk dedik,
Gönül verdik;
Halt ettik…

Kafir olduk,
Çapkın olduk,
Şair olduk;
Cananın gözünde bi b.k olamadık…

Bir nefese ömrü adak saydık,
Ömürden adak olmazmış,
Daha yeni anladık…

Düzen bozulmasın dediler,
Düzene ses çıkarmadık;
...

radikal'ce mırıldanmalar... burada bitti. Bir sonraki "aptalca haykırmalar" programımızda yine aynı yerde ve saatte buluşmak üzere; iki kapak arası mutluluklar dileriz.

(Sakın ! ama; sakın !...)

radikal

New member
Hayatın çıplaklığı karşısında, gerçeklerin ışığında, bu yazdıklarımın görünmüyor olmasıdır beni üzen nokta. Hani senin bir sözün var ya Bekir kardeşim; odunum da odunum. Ne verildiğine bakmayıp da halen geride bıraktığı odunların peşinde olan insanın bulunduğu noktadır, beni üzen ve üzmeye devam eden nokta.
Bir de; ben, ben, ben...diye devam eden zihniyettir. O kadar söylenilmiş, yazılmış, çizilmiş olmasına rağmen; halen ben!...Söylenecek tek söz;

o kadar sen içinde;
kahroluyorum ben... diyesim geliyor.

eflatun

New member
Allah herkesi böyle bencil ve ukala insanlardan korusun. Ne cok zarar vermis ki size bu kadar öfke dolusunuz!
Yatin kalkin dua edin ondan kurtuldugunuz için. Hatta yetnez, 3 gun oruç bile tutabilirsiniz!!!

bekir

sadece bir kul
Evet dostum, bir an dahi olsa beşerin vefasız, nankör hilkatini unutur da ondan medet umarız; ya bulunur ya bulunmaz.

Ve,
"ben" den kurtulmuş insan şeytandan da beridir ya, onu bulmak nafiledir, arama...

radikal

New member
Zaten "ben"likten arınmış bir insan arama lüksümüz yok Bekir kardeşim, zira şahsım adına söylemem gerekirse halen "ben" diyebiliyorsam, karşımdaki insanın "ben" olgusunu baştan kabullenmişim demektir. Mümkün mertebe "sen" olmaya çalışmaktı amacım. Hani yine bu sayfalarda bir kardeşimiz yazmıştı ya, hep beraber okumuştuk;

- Tık ! Tık !
- Kim o ?
- Sen !
- Gel !

işte bu dialoğu yaşamaya çalışmaktı merağım, ütopya olduğunu yeni anladım...

radikal

New member
Saygıdeğer eflatun;

her insan bir parça bencil ve bir miktar da ukeladır. Ama şiirimde bahsettiğim hayali figür için; ukela kelimesi yakışık almaz. Zira, kendisini ukela olarak hayal dahi etmedim.

Kırgınlığımın ve öfkemin şiddeti, sevgim nispetindedir. Kurtulmak gibi bir derdim de olmadı çok şükr !
Biz zaten halen her dem oruçluyuz, iftarı vuslata bıraktığımızı da defalarca yazmıştık. Sanırım siz ISKALADINIZ !...

O'nu bana sevdiren Rabbime de şükr ediyorum ayrıca.

bekir

sadece bir kul
Hep öğreniyorum, her gün bir şeyler, öğrendikçe cahilliğimi görüp, çaresizliğimi görüp kıvrılıyorum. Daha çok da kıvrılacağımın farkındayım. Bunları üst üste koyunca dünya nasıl da boş geliyor, hele hele emeller... Allah herkese hayr versin inşaallah, dualardan daha makbulü yok.

sinang

New member
Iddaali carpici yuregine saglik.aslinda enaniyet tamamen yok edilmez belki sirtina semer vurup sirati mustakim bir yolda hedefe dogru deh denir.son soz.sa.

Üst Alt