Rabbimiz Allahdir!

sinang

New member
Esselamü aleyke.Değerli okuyucu.

Bismillahirrahmanirrahim.'Rabbimiz Allahdır.' deyip dosdoğru yaşıyanlar varya işte onlar hüsrana uğramayacaktır. biz acizane ayeti beyanattan anlayışımıza sığanları yazacağız.

Evet Rabla Allah kelimeyi kudsiyesini bir araya getiren şu ayeti kerime çok ince ve çok anlam yüklüdür ki denizler mürekkep tüm ağaçlar dahi kağıt olsa anlatmaya kafi gelmezdi.

Şu nükte çok ama çok incedir.Çünkü insanların ekserisi bilir ve kabul ederki kainatı ve kendisini yaratan bir ilah vardır.Yalnız ayeti kerime ilah ile Rab kelimelerini biryana getirerek muazzam bir anlatım yakalamıştır.

Rabbimiz Allahtır!şu cümle bir solukta tevhidin hakikatını zihne bir çivi gibi çakıyor.

Kimdir Rabbimiz
-Allahtır.

Demek Allah kainatı ve insanı yarattı ama rabbi kim-Allah,şeriksiz ve ortaksız sadece Allahtır..

Rab gücü elinde bulunduran,yüksek otorite sahibi ve bu anlamda işin başında ve yönetendir.Kuranı azimüşanda peygamberler tarihinde nemrut,firavun,karun gibi tiplemeleri her nebinin karşısında görürüz.
Bunların büyük bir kısmıda ilahlık idaasında bulunmamıştır.Hatta bir tek ilahı kabul edenler dahi çoktur.

Ama,Rabbimiz Allahtır!cümlesine boyun eğmemek ve karşı durmak,otoritelerini Allah'a vermemek onun rızası doğrultusunda kullanmamaktır,inkarcı ve azgın yapan,onları.

Evet onlar fert ve toplumda hiçbir hükmü olmayan,insanlığa karışmayan,menfaatlerine bulaşmayan bir ilah istiyorlar,istiyorlardı.

hey iman edenler!Allah a yardım ediniz.(kendi iyiliğiniz için islama çalışınız) ki,Allah ta size yardım etsin.Ayağınızı kaydırmasın.

Allaha emanet kalınız.


İSTİKBAL İSLAMINDIR..!
 

mektubat

New member
Allahı İnkar Edenlerin Sonunu Çok Merak Ediyorum. Gerçi Merak edilecek bişi Yok ama..... Hele O, Dünyanın ve Tabiatın Kendiliğinden Olduğunu Savunan İnsanlar Varya Onlar beni O kadar Güldürüyolar Ki... Allah(c.c) Islah Etsin.....
 
Üst